بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان
سوپری کابینت نوعی طبقه بندی کابینتی است که تمام نیاز های شما را برطرف می کند. با شناخت انواع سوپری کابینت آشپزخانه با خیال راحت بهترین مدل سوپری کابینت را انتخاب کنید.

امروزه اکثر بانوان با اهمیت و کارایی سوپری کابینت آشنا هستند. افزایش فضای بهینه و دسترسی بهتر به وسایل داخل کابینت باعث می شود تا انواع سوپرمارکت آشپزخانه روز به روز محبوب تر شود و در آشپزخانه های بیشتری استفاده گردد. در این مقاله قصد داریم شما را با اهمیت مدیریت فضا و اکسسوری های نظم دهنده به کابینت آشنا کنیم.

چرا سوپری کابینت اهمیت دارد؟

با کوچکتر شدن متراژ خانه ها و زیاد شدن وسایل زندگی، طراحان و مهندسان به فکر یافتن راهی برای استفاده حداکثری از فضای کابینت ها و آشپزخانه افتادند. شاید شما هم با مشکل کمبود فضای کابینت ها به خصوص برای قرار دادن خرید های روزانه یا هفتگی خود مواجه باشید.

به طور کلی یکی از مهمترین دغدغه های خانم ها در هنگام خرید روزمره، میزان فضای خالی در کابینت ها است. بنابراین مدیریت فضا به بانوان کمک می کند تا بتوانند وسایل را به بهترین شکل در کابینت ها جای دهند. اکسسوری هایی مانند نظم دهنده کشو آشپزخانه و سوپری های کابینت بهترین راه حل برای ایجاد نظم در آشپزخانه شما هستند.

به این ترتیب طراحی کابینت ها تنها برای زیباسازی فضا نیست و باعث نظم دهی به آشپزخانه نیز می شود؛ نظم وسایل آشپزخانه هم که نه تنها برای خانم خانه، بلکه برای تمام افراد حائز اهمیت است.

از این رو سوپری کابینت طراحی شد تا با هدف ایجاد نظم برای وسایل، مواد غذایی و مواد شوینده بر روی کابینت ها نصب گردد. سبد سوپر مارکت کابینت بر اساس نیاز، نوع و طراحی کابینت ها نصب می شود و کارایی و زیبایی کابینت را افزایش می دهد.

با انواع سوپری کابینت آشنا شوید!

سبد سوپرمارکت آشپزخانه یک بدنه فلزی است که دارای طبقه بندی خاص و منحصر به فردی است و داخل کابینت نصب می شود تا دسترسی ساده تر و فضای کاربردی تری را در اختیار شما قرار دهد.

سوپری کابینت سایز های متفاوتی دارد، اما به طور کلی از نظر ارتفاع به دو دسته ی سوپر یخچالی و سوپر زمینی تقسیم می شود.

سوپر یخچالی ها ارتفاع بیشتری دارند و در کابینت های قدی نصب می شوند؛ اما دسته دوم سوپری هایی کوتاه هستند که در کابینت های پایینی آشپزخانه قرار می گیرند و سوپر مارکت زمینی نام دارند. استفاده از سوپری های کوتاه در کابینت های ردیف بالا مرسوم نیست اما شما می توانید در صورت تمایل این کار را انجام دهید.

 

سوپری کنار یخچال

سوپری کابینت یخچالی قدی است و اغلب برای چینش مواد غذایی خشک استفاده می شود. سوپری یخچالی انواع مختلفی دارد و در دو مدل سوپر یخچالی و سوپر وسط تولید می شود.

  • 1. سوپر یخچالی ها دقیقا شبیه یک یخچال هستند و در هر ردیف به صورت جداگانه ریل نصب می شود تا طبقات به صورت تکی بر روی ریل ها قرار بگیرند. همچنین یک سری طبقات باریک بر روی درب کابینت نصب می شود تا کابینت شما عملکردی شبیه به یک بخچال داشته باشد. به این ترتیب پس از باز کردن درب کابینت می توانید هر ردیف از طبقات داخلی را به صورت تکی بیرون بکشید و بطری ها، ادویه ها و مواد پر کاربرد تر را از قسمت درب کابینت بردارید.

سوپر وسط ها تنها یک بدنه فلزی طبقه بندی شده هستند که داخل کابینت نصب می شوند و طبقه بندی مناسبی را ایجاد می کنند. سوپر وسط کابینت در دو نوع ریل از بغل و ریل از وسط تولید می شود.

  • 2. در سوپری ریل از وسط یک چهارچوب قدی وجود دارد که توسط دو ریل از بالا و پایین به کابینت متصل می شود و مکانیزم باز شدن سوپر مارکت به شکلی است که کل چهارچوب با کمک ریل ها به بیرون می آید تا وسایل از طرفین سبد در اختیار ما قرار بگیرند. شما می توانید در صورت تمایل سبد های ریل وسط را به درب کابینت متصل کنید تا با باز کردن درب، سوپری نیز از کابینت بیرون بیاید.
  • 3. اما سوپری ریل از بغل از یک یا دو سمت به دیواره کابینت متصل می شود و دقیقا مانند کشو های کابینتی عمل کند.

سوپری کابینت زمینی

سوپری های کابینت زمینی در کنار کاربرد متفاوت، مکانیزم های متفاوتی نیز برای استفاده دارند. انواع سبد سوپر مارکت زمینی به 4 دسته ی سبد مواد غذایی، سبد مواد شوینده، سبد رخت چرک و سبد لمن کرنر تقسیم می شود.

  • 4. سبد مواد غذایی عملکرد و کاربردی دقیقا شبیه به سوپری کنار یخچال دارد، با این تفاوت که ارتفاع سبد کوتاه است و در کابینت های زمینی نصب می شود.
  • 5. سبد مواد شوینده سبدی باریک و یک یا دو طبقه است که از طریق ریل به کف یا دیواره کابینت متصل می شود تا فضای بیشتری را برای قرار دادن مواد شوینده در اختیار داشته باشید؛ از طرفی با استفاده از سبد مواد شوینده مطمئن می شوید که قوطی های شوینده ی مایع شما واژگون نمی شوند.
  • 6. سبد رخت چرک دارای سه مدل تک سبد و دو سبد است که بر اساس فضای کابینت و نیاز شما تهیه می شود تا فضای مناسبی برای جمع آوری لباس های چرک سفید و رنگی شما باشد. شما می توانید سبد رخت چرک را به چند صورت نصب کنید تا به هر صورتی که راحت تر هستید از آن استفاده کنید.
  • 7. یکی از قسمت های بزرگ و کم کاربرد کابینت قسمت کنج طبقات کابینت است که معمولا وسایل غیر ضروری در آن ها نگاه داری می شود و دسترسی بسیار سختی دارد. اما نوعی سوپری کابینت با نام های سبد لمن کرنر و مجیک کرنر وجود دارد که با هدف استفاده بهینه از فضای گوشه آشپزخانه طراحی شده است. این طبقات پر کاربرد در قسمت کنج کابینت نصب می شوند تا شما بتوانید در صورت نیاز طبقه را بیرون بکشید و به وسایل کنج کابینت دسترسی پیدا کنید. به این ترتیب پس از باز شدن درب کابینت سبد جلویی آن همراه با در خارج می شود و سبد عقبی آن و جایگزین سبد جلویی می شود تا دسترسی شما به این وسایل ساده تر باشد. با استفاده از این سبد سوپری دیگر فضای گوشه کابینت ها غیر قابل استفاده نخواهند بود.

جذابیت و زیبایی با نورپردازی سوپری کابینت آشپزخانه

نورپردازی یکی از مهم ترین ارکان زیبایی آشپزخانه است. اگر آشپزخانه ی شما بسیار مدرن و مجهز ولی تاریک باشد، باز هم زیبایی زیادی نخواهد داشت. از طرفی نورپردازی اصولی و صحیح کمک می کند تا اشراف بیشتری به وسایل خود داشته باشید و کارهایتان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و وسایل داخل کابینت را در اسرع وقت پیدا کنید.

امروزه تجهیزات نورپردازی با ظرافت بسیار زیادی در کابینت ها و آشپزخانه ی شما نصب می شوند و با مصرف برق بسیار کم، نور زیبا و خیره کننده ای را به محیط هدیه می دهند، به این ترتیب آشپزخانه ی شما زیبا و جذاب و کاربردی تر خواهد شد.

به این ترتیب ال ای دی های رشته ای را در هر جا که به نور بیشتری نیاز دارید نصب کنید و با اتصال آن ها به سنسور های هوشمند و خودکار، نورپردازی منحصر به فرد کابینت ها و آشپزخانه ی خود را رقم بزنید.

آشپزخانه ای منظم با انواع سوپری کابینت آشپزخانه

وجود نظم در هر آشپزخانه ای باعث زیبایی بیشتر، کارایی بهتر و آرامش خاطر شما می شود. مهم نیست آشپزخانه ی شما کوچک یا بزرگ باشد، به هر حال برای نظم دهی بیشتر به اکسسوری هایی مانند سوپری کابینت، آبچکان، نظم دهنده کشو، سطل زباله کابینتی و ... نیاز پیدا می کنید تا از ایجاد هرگونه بهم ریختگی در آشپزخانه جلوگیری کنید.

تجهیز یراق یکی از بزرگ ترین فروشگاه های تهران است که در زمینه عرضه یراق آلات و اکسسوری کابینت فعالیت می کند. علاوه بر این می توانید تمامی محصولات مورد نیاز خود اعم از تجهیزات نورپردازی، یراق آلات اتاق خواب، یراق آلات درب ریلی و ... را با گارانتی معتبر کالا و ضمانت اصالت محصول خریداری نمایید تا به صورت رایگان و در اسرع وقت برای شما ارسال گردد.

در سایت تجهیز یراق به نشانی tajhizyaragh.com تمامی اطلاعات مورد نیاز شما ثبت شده تا نیازی به تحقیق و جستجو درباره محصولات نداشته باشید؛ همچنین می توانید در صورت لزوم با شماره ی 02177343556 تماس بگیرید و سوالات خود را از کارشناسان خبره تجهیز یراق بپرسید.

 به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما: