بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان

مهم نیست که چقدر مراقب روتختی خود بوده و به بهداشت آن اهمیت دهید ، زیرا تنها با یک بی احتیاطی یا بی دقتی لکه هایی بر روی آنها ایجاد می شود.
وضعیت روتختی به خوبی در مورد ما صحبت می کند . ظاهر روتختی ربطی به زیبا به نظر رسیدن یا ترکیب آن با دکوراسیون منزل ندارند بلکه به بهداشت مربوط می شوند. هیچ چیز بهتر از استراحت روی تختی با رو تختی تمیز نیست . برخی از لکه های ایجاد شده بر روی روتختی ممکن است با قرار دادن آن ها در ماشین لباسشویی پاک نشده و نیاز به انجام برخی راهکارها برای پاک کردن لکه از روتختی داشته باشند که در این مقاله به آنها پرداخته شده است.

نحوه حذف لکه های آرایشی از روی روتختی

برای حذف لکه های مواد آرایشی از روی روتختی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ناحیه ای که در آن لکه ایجاد شده است را با آب گرم ، مرطوب کنید.
 • یک تکه صابون یا مایع شوینده را به آرامی روی لکه مالیده و بگذارید روی روتختی خشک شود.
 • پس از خشک شدن مایع شوینده یا صابون روی لکه روتختی خود را درون ماشین لباسشویی انداخته و آن را بشویید.

نحوه حذف لکه های چربی از روی روتختی

بسیاری از افراد از غذا خوردن در تخت خواب خود لذت می برند اما این کار ممکن است خطر لکه شدن روتختی با مواد غذایی چرب را در پی داشته باشد. لکه های مواد غذایی معمولاً به راحتی پاک می شوند اما اگر این لکه ها ناشی از چربی باشند اوضاع کمی پیچیده تر می شود برای پاک کردن لکه های چرب غذا از روی روتختی مراحل زیر را انجام دهید:

 • بر روی قسمتی از روتختی که با لکه چرب غذا پوشیده شده است پودر تالک بپاشید و اجازه دهید چند دقیقه بر روی لکه باقی بماند تا به خوبی توسط لکه جذب شود.
 • با یک مسواک ناحیه مورد نظر را به آرامی مسواک بزنید تا لکه کاملا از بین برود.
 • در انتها رو تختی را درون ماشین لباسشویی بیندازید و آن را بشویید.

نحوه پاک کردن لکه شکلات از روی روتختی

پاک کردن لکه های شکلات از روی لباس یا روتختی سخت است . شکلات ، به عنوان یکی از موادی شناخته می‌شود که دارای لکه های سرسخت است. در صورتی که روتختی شما با شکلات لک شده است ترفند های زیر را امتحان کنید:

 • یک پارچه را با آب گرم و صابون مرطوب کنید و سپس آن را به آرامی روی لکه شکلات بمالید.
 • سپس سطح لک شده را در ظرفی با سرکه سفید فرو ببرید و بگذارید یک ساعت بماند.
 • در نهایت روتختی خود را درون ماشین لباسشویی بیندازید و آن را بشویید.

نحوه پاک کردن لکه آب میوه از روی روتختی

 • برای پاک کردن لکه های ناشی از آبمیوه بر روی روتختی ، پودر تالک روی لکه بپاشید و بگذارید خوب جذب شود.
 • به آرامی روی لکه را مسواک بزنید و سپس چند قطره لیمو ترش را بر روی ناحیه بگذارید و بگذارید چند دقیقه بماند.
 • در انتها رو تختی را داخل ماشین لباسشویی بیندازید و بشویید.

نحوه پاک کردن لکه ادرار از روی پرده

لکه ادرار بر روی روتختی تخت کودکان که ممکن است دچار شب ادراری باشند بسیار معمول است و می‌تواند به وضعیت روتختی آسیب برساند. برای پاک کردن این نوع لکه ها انجام چند مرحله ساده زیر موثر است:

 • مقداری جوش شیرین را روی لکه بمالید و مطمئن شوید که پارچه به خوبی به جوش شیرین آغشته شده است.
 • درون یک لگن دو فنجان پروکسید هیدروژن را به آب گرم اضافه کنید و روتختی را در آن فرو کنید و اجازه دهید که چند دقیقه در محلول خیس بخورد.
 • سطح لکه دار را برس بکشید و اجازه دهید که چند دقیقه دیگر خیس بخورد.
 • در صورتی که پس از انجام این کار لکه همچنان باقی مانده است کمی سرکه سفید را توسط سواب پنبه ای روی لکه بمالید و روتختی را شستشو دهید.

نحوه از بین بردن لکه خون از روی روتختی

لکه های خون می تواند از جمله لکه های سرسختی باشند که در صورتی که فوراً اقدام نکنید ممکن است ماندگار شده یا به سختی پاک شوند. اگر لکه از قبل روی روتختی ایجاد شده و بر روی آن خشک شده است ،می توانید با راهکارهای زیر این لکه را از بین ببرید:
- لکه های خون تازه معمولا به راحتی با آب سرد و مواد شوینده پاک می شوند اما برای از بین بردن لکه های قدیمی تر ، روتختی را زیر آب سرد نگه دارید و به آرامی محل آغشته به خون را با دستان خود مالش دهید سپس با یک اسفنج حاوی مواد شوینده روی لکه را مالش دهید تا پاک شود.
- برای لکه هایی که مقاومت بیشتری دارند آب نمک راه حل ایده آلی است. آب را با نمک مخلوط کنید تا خمیری شود سپس خمیر به دست آمده را روی لکه خون خشک شده قرار دهید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس روتختی را بشویید.
- گزینه دیگر برای از بین بردن لکه های خون خشک شده بر روی روتختی ، شستشو با مواد شوینده است . بدین منظور محل لکه خون خشک شده را با آب سرد مرطوب کنید . کمی پودر صابون را با آب مخلوط کنید تا خمیری شود، این خمیر را بر روی لکه مالش دهید تا از بین برود و در انتها روتختی را با آب سرد بشویید.

خشکشویی با کیفیت روتختی را به حباب بسپارید

هرچند میتوان با روشهای خانگی برای لکه بری از روفرشی اقدام کرد ولی واقعیت این است که در بسیاری از موارد جای لک روی روتختی باقی می ماند و اینجاست که نیاز به خشکشویی احساس می شود.
خشکشویی آنلاین حباب در غرب تهران ، مجهز به تجهیزات مدرن و مواد مخصوص لکه بری است که هیچ لکه ای از آن در امان نخواهد بود.
قیمت خشکشویی روتختی دونفره و یک نفره ، در خشکشویی آنلاین غرب تهران ،ارزش تمیزی کامل روتختی را دارد و بسیاری از خانه های تمیز و زیبای همشهریان ، خشکشویی حباب را برای شستشوی پرده ، مبل ، البسه و... انتخاب کرده اند.

91092732 - 021
www.hobabb.com

 به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما:

جدیدترین ها