بنر
بنر
بنر
بنر

قطعا خرید کادو برای عروس و داماد ها یکی از دغدغه های بزرگ برای هر کسی است که به تازگی به مراسمی دعوت شده است. اینکه برای تازه عروس و داماد کادو چی بخریم که هم از نظر قیمت مناسب باشد هم از نظر خاص بودن مانند کادو سایر مهمان ها نباشد شاید کمی نگران کننده باشد. از طرفی تهیه کادو برای عروسی دوست و همکار یا اقوام درجه یک میتواند لذت خاص خود را داشته باشد به شرطی که بدانیم چه کادویی خاص و تک است.

در این مقاله سعی داریم شما را با چند مدل کادوی لوکس و مدرن و در عین حال مقرون به صرفه آشنا کنیم تا در عین تنوع از زیبایی خاصی نیز برخوردار باشد.

لیست بهترین کادو برای عروس و داماد

برای انتخاب کادوی عروسی چند معیار مهم را باید مد نظر قرار دهیم. همه ی ما برای انتخاب کادو در وهله اول ناخواسته به سراغ علایق خود میرویم، یعنی چیزی که خود تمایل به داشتن آن را داریم برای عزیزانمان انتخاب میکنیم. و اگر بخواهیم کمی بیشتر از منطق استفاده کنیم به این فکر میکنیم که شخص مورد نظر به چه چیز هایی علاقمند است.

عده ای نیز این دو نکته را مد نظر قرار نمیدهند و فقط به این فکر میکنند که چه چیزی برای طرف کارایی و ارزش بیشتری دارد یا با گرفتن چه وسیله ای گره از کار او باز میشود.

قطعا شما یکی از این 3 دسته هستید و یا دست کم تصمیم میگیرید که جزو کدام دسته باشید.

اما توجه داشته باشید که هدیه ای که شما میگیرید به نوعی نشانگر شخصیت شماست از طرفی بیانگر عواطف و احساسات شما نسبت به شخصی است که میخواهید به او کادو دهید. پس در بحث گرفتن هدیه برای عروس داماد تصمیم عجولانه و بدون فکر نگیرید.

طلا و جواهرات

یکی از رایج ترین و محبوب ترین کادو ها در بین مردم طلا و جواهرات است. در اکثر میهمانی ها شاهد هستیم که عده ای سکه ی طلا، انواع پلاک های طلا، یا جواهرات کوچکی تهیه میکنند و معمولا با اعتماد به نفس بالایی این کادو ها را تقدیم میکنند.

این مدل هدیه ها میتواند یکی از بهترین هدیه ها باشد، چرا که نگهداری آن ها راحت تر، ارزش مادی آن ها بروز و ظاهر و کارایی شیک و مدرنی دارند. یعنی کادویی که هم جنبه استفاده دارد و هم میتواند یک سرمایه گزاری خوب و یک پس انداز عالی برای شخص باشد.

این هدیه ها هرچند ظریف و کوچک، میتواند علاقه و احساسات شما را به خوبی ابراز کند. و به نوعی میتواند پایانی برای دغدغه فکری و نگرانی شما برای گرفتن کادو باشد. اما آیا واقعا همه ی ما توانایی خرید طلا بعنوان کادو برای تازه عروس و داماد را داریم.

 

آلات موسیقی

اگر به دنبال یک ایده خاص برای خرید کادوی عروسی هستید گزینه های بهتری از طلا و وجه نقد داریم. ممکن است عروس و دامادی که میخواهید به آنها هدیه بدهید علاقه زیادی به هنر داشته باشند. برای این افراد یک ساز موسیقی میتواند بسیار دلنشین و ارزشمند باشد. معمولا افرادی که به موسیقی و هنر علاقه دارند گرفتن یک ساز برای آن ها جرقه ای برای شروع یادگیری آن ساز است.

اگر به فکر تهیه یکی از انواع ساز های موسیقی برای هدیه دادن به عروس و داماد هستید باید این نکته را مد نظر قرار دهید که چه سازی بگیرید که هم بودجه زیادی نخواهد و هم ارزشمند باشد. امروزه سازهای موسیقی بسیار زیادی وجود دارد اما همه ی آن ها قابلیت تبدیل شدن به یک هدیه زیبا و ارزشمند را ندارند. در ادامه دو نمونه ساز موسیقی برای هدیه دادن را معرفی کرده ایم.

سازدهنی

یکی از رویایی ترین سازهای موسیقی که میتواند یک کادوی جذاب باشد سازدهنی یا هارمونیکا است. خرید سازدهنی برای شخصی که به موسیقی و هنر علاقه دارد میتواند بسیار نوستالژی و رویایی باشد. چرا که بیشتر مردم زمانی که یک سازدهنی میبینند یا آن را در دست میگیرند خاطرات کودکی آن ها زنده میشود.

از طرفی قیمت ساز دهنی نسبت به ظاهر لوکس آن از طلا و جواهرات کمتر نیست و همین باعث میشود گزینه خوبی باشد.

سازدهنی یک ساز بادی است که ابعاد بسیار کوچکی دارد. این ساز کوچک دنیای بزرگی دارد و صدای آن میتواند اطرافیان را متحیر کند. ابعاد کوچک این ساز باعث میشود همیشه بتوانیم آن را همراه خود داشته باشیم و به راحتی از آن استفاده کنیم و قطعه های زیبایی را با آن اجرا کنیم.

همین ابعاد مناسب در کنار صدایی رویایی و دلنشین باعث میشود هر کسی از گرفتن آن به عنوان هدیه ذوق زده شود و سعی کند هرچه زودتر نوازندگی با آن را بیاموزد.

و همین هدیه کوچک به عروس و داماد میتواند خیلی زود به یک همراه همیشگی و دوست در هر مکان و زمانی در زندگی مشترکشان باشد.

کالیمبا

ساز کالیمبا نیز یکی دیگر از سازهایی است که قابلیت تبدیل شدن به یک هدیه خاص به عروس و داماد ها را دارد. اگر میخواهید یک هدیه جذاب با قیمتی نسبتا پایین تهیه کنید قطعا خرید کالیمبا را به شما از وبسایت های معتبر مثل نواکده پیشنهاد میکنیم.

خرید کالیمبا ارزان برای کسانی که میخواهند با یک بودجه کم هدیه ای متفاوت تهیه کنند بسیار پیشنهاد میشود. کالیمبا نیز مانند سازدهنی ابعاد بسیار کوچکی دارد که میتواند یک همراه همیشگی با صدایی زیبا و دلنشین در لحظات عاشقانه ی یک زوج باشد.

کالیمبا از 17 تیغه که بر روی یک جعبه ی کوچک چوبی نصب شده اند، تشکیل میشود. این تیغه ها با به ارتعاش درآمدن به کمک بدنه ی اصلی آن که از چوب ساخته شده است صدایی جادویی تولید میکنند.

کالیمبا ها انواع مختلفی دارند که در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید میشوند تا بتوانند جواب گوی سلیقه های متفاوت باشند. شما میتوانید در بین کالیمبا های حفره دار و کالیمبا های بی حفره گزینه مناسبی را انتخاب و خریداری کنید.

به طور کل هدیه دادن یک ساز موسیقی جدیدا بسیار مورد استقبال قرار گرفته که میتواند به خوبی باعث فرهنگ سازی و آشنا کردن عزیزانمان با موسیقی و هنر بشود.

گل و گیاه

عده ای دیگر احساسات لطیف تری دارند و دوست دارند برای عزیزان خود گل و گیاه تهیه کنند. اگر شما در این دسته قرار دارید باید یک نکته را فراموش نکنید که گل و گیاهی که قرار است بعنوان هدیه برای منزل عروس و داماد تهیه کنید حتما باید ماندگاری طولانی داشته باشد.

گل هایی که ماندگاری بالایی دارند در داخل یک گلدان زیبا و شیک میتواند یکی از بهترین هدیه ها باشد. این هدیه زیبا علاوه بر طراوت و شادابی و القای حس خوب میتواند یک دکوری زیبا و خلاقانه نیز باشد.

نیاز به وجود گل و گیاه در داخل منزل بر کسی پوشیده نیست و قطعا همه میدانند که بودن گل و گیاه در داخل خانه چه فواید و مزایایی دارد و در حس و حال اطرافیان تا چه مقدار تاثیرات مثبتی دارد. پس میتوانید برای انتخاب یک هدیه مناسب گرفتن یک گیاه ماندگار و زیبا را مد نظر قرار دهید.

از طرفی برخی گیاهان ماندگار، ارزش مادی بالایی دارند و جالب تر این که به مرور با رشد آن ها بر ارزش آنها افزوده میشود. پس میتوانیم بگوییم که این هدیه ارزش مادی بروزی نیز دارد که میتواند بسیار ارزشمند باشد. از طرفی شما میتوانید کادو برای عروس در عید ها و مراسمات دیگری که پیش رو دارید از این گزینه استفاده کنید

تابلو

یک تابلو نقاشی یا یک تابلو عکس نیز میتواند کادوی خوبی برای عروس و داماد باشد. هدیه دادن یک تصویر زیبا به کسانی که دوستشان داریم باعث میشود تا همیشه یاد و خاطره ما برای هم زنده باشد. تابلو ها نیز به دلیل ماندگاری بالا و استفاده دکوری از آن ها بسیار محبوب میباشد که میتوانید با خیالی آسوده آن را مد نظر قرار دهید.

یک تابلو هدیه میتواند تابلو نقاشی، تابلو عکسی مشهور و یا یک تابلو فرش باشد. یکی از زیباترین طرح هایی که امروزه بسیار دیده میشود تابلو فرش هایی هستند که ارزش مادی نسبتا بالایی دارند. اگر به فکر تهیه یک هدیه مدرن و لوکس برای عروس و داماد هستید قطعا تابلو فرش های نفیس میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای هدیه دادن باشد.

جمع بندی

شاید بتوان مواد زیادی را بعنوان لیست کادوهای مناسب برای عروسی نام برد اما متداول‌ترین آنها شامل: وجه نقد، طلا، اکسسوری برای منزل عروس و داماد، بلیط سفر و یا وسایل هنری مانند ساز موسیقی و تابلو و ... می باشد.

 به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها