بنر
بنر
بنر
بنر
لباس هایی رنگارنگ و با جنس هایی عالی که در طول قرن ها توسط مردم کرد، چه در ایران و چه در عراق استفاده می شود. در ادامه توجه شما را به دیدن شیکترین و جدیدترین مدلهای لباس کردی جلب می نماییم. 

 

لباس کردی با طرح های شیک و زیبا مد سال

" لباس کردی " لباس محلی کردی برای مردان و زنان کرد از قسمت های مختلفی تشکیل شده است و گاهی آداب خاصی در پوشش و حتی بستن شال کمر یا روسری زنان دارد. جدای از جزئیات ظاهری که در میان هر یک از روستاها و قبایل کرد ایران دیده می شود، اشتراکات کلی در میان لباس محلی کردی دیده می شود. همان طور که خدمتتان عرض کردیم ما برای شما همراهان عزیز در این مطلب انواع طرح های مدل لباس کردی فراهم اورده ایم. با سوربان همراه باشید.

لباس کردی 1401

لباس های کردی امروزی در تزیینات و طرح پارچه ها بسیار متنوع تر شده اند اما شکل و ساختار آنها تفاوت زیادی با نمونه های سنتی قدیم آن ندارد. این لباس محلی در جشنواره های بین المللی مد لباس همواره توانسته مقام اول را از آن خود نماید. طراحی لباس محلی کردی زنانه بر پایه باورهای مختلف رایج در میان این مردم بوده است. یکی از مهم ترین ابزارها برای آشنایی با فرهنگ مردمان یک کشور یا قوم، لباس محلی ساکنان آن منطقه است. حفظ لباس کردی به شکل سنتی در نگهداری و انتقال فرهنگ به نسل های آینده نقش مهمی دارد.

کلنجه یا سوخمه نیم تنه ای به شکل جلیقه است که روی پیراهن بلند می پوشند. کلنجه از پارچه زری بافت یا مخمل تهیه شده که انواع تزئین های مختلف روی آن انجام می شود. میزان تزئین سوخمه و وسایل زینت بخش آن، در گذشته نشان دهنده میزان تمول خانواده بود.
زنان کرد روی لباس خود در ناحیه کمر شالی را می بندند. این شال ها رنگ های متنوعی دارند و از پارچه ای زیبا بافته می شود که گاهی نواری شکل و گاهی مربعی هستند. زنان کرد شال را کمی بالاتر از پیراهن خود می بندند تا انتهای دامن آن ها از مچ پای آن ها پایین تر نرود و مزاحم راه رفتنشان نشود.
فرنجی، از دیگر پوشش های لباس کردی است که روپوشی پشمی مخصوص مناطق کوهستانی و برای جلوگیری از سرما و گرمای منطقه و عوارض ناشی از آن مانند عفونت سینه، کمر درد، درد کلیه و در دو نوع گوش دار و بدون گوش تولید می شود که بیشتر در گذشته کاربرد داشته است.

لباس کردی 2022

alt

انواع طرح لباس کردی زنانه 

alt

بنر

مدل لباس کردی مجلسی زنانه

مدل لباس کردی مجلسی اینستاگرام

alt

انواع مدل لباس کردی زنانه ارومیه 

alt

انواع جلیقه لباس کردی زنانه

alt

مدل لباس کردی مجلسی

alt

مدل لباس کردی مجلسی کرمانشاه 

alt

مدل لباس کردی مجلسی 2022

alt

انواع مدلهای لباس کردی زنانه 

alt

مدل لباس کردی مجلسی 2022

alt

انواع پارچه لباس کردی زنانه جدید

alt

مدل لباس کردی مجلسی زیبا 

alt

انواع لباس کردی دخترانه مجلسی 

alt

مدل لباس مجلسی کردی مهابادی جدید

alt

مدل لباس مجلسی کردی سورانی 

alt

انواع لباس کردی زنانه سقزی 

alt

مدل لباس کردی زنانه مجلسی

انواع لباس کردی زنانه شیک 

مدل لباس کردی زنانه ساده

عکس لباس کردی زنانه زیبا  

alt

مدل لباس کردی زنانه کرمانشاهی

alt

عکس لباس کردی زنانه بوکانی

عکس لباس کردی زنانه شیک 

alt

altaltaltaltaltaltaltaltalt


توجه : سایت سوربان در زمینه تبلیغات فعال است و هیچ گونه فعالیت فروشگاهی ندارد. انواع مدل های معرفی شده داخل سایت صرفا استفاده ژورنالی دارد و امکان سفارش و خرید آن ها وجود ندارد.

به این مطلب امتیاز دهید:
(37 امتیاز , میانگین: 4.1 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:
  • زهرا سه شنبه, 12 مهر 1401

    لباسای شما کرایه ای هستن آدرستون؟


عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها