بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
یکی از معضلات اصلی عروس‌خانم‌ها در دوران پس از عقد، خرید جهیزیه است؛ آن‌ها مدام سؤال می‌کنند چه چیزهایی را باید بخریم و چه مواردی را می‌توان حذف کرد. خرید جهیزیه شامل بخش‌های مختلف خانه می‌شود که اساسی‌ترین قسمت، مربوط به بخش آشپزخانه است؛ بهترین راهکار تهیه لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس است که شما را از سردرگمی رها می‌کند.

تهیه لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس

یکی از دغدغه‌های همیشگی خانواده‌هایی که صاحب فرزند دختر هستند، خرید جهیزیه برای دخترشان است. در گذشته خرید جهیزیه آسان‌تر بوده و زمان کمتری برای خرید آن صرف می‌شد اما امروزه به دلیل سخت پسند بودن جوانان، تنوع وسیله‌ها، به وجود آمدن برندهای متنوع‌تر و اثاثیه‌های شکیل‌تر نسبت به گذشته، خانواده‌ها و دختران امروزی برای خرید لوازم خانگی و تهیه لیست جهیزیه خود نیاز به زمان بیشتری دارند.

همچنین بخوانید: تزیین آشپزخانه عروس - جهیزیه میلیاردی - جهیزیه عروس 98

لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس + تصاویر

دغدغه اصلی دختران، تازه پس از شروع نامزدی آغاز می‌شود. قسمت سخت و پیچیده ماجرا خرید جهیزیه است اما با یک برنامه‌ریزی درست می‌توانید، این کار را برای خود آسان کنید. در مرحله نخست باید یک قلم و کاغذ بردارید و تمام لوازمی را که در یک خانه به آن نیاز است لیست کنید.

بنر

در 4 قسمت خانه شما به لوازم احتیاج دارید. آشپزخانه که قسمت سخت‌تری نسبت به بقیه خانه است. نشیمن، اتاق‌ها و در آخر سرویس بهداشتی و حمام عروس.

ما در اینجا قصد داریم، لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس را که سخت‌ترین مرحله در خرید جهیزیه است به شما آموزش دهیم. در گام اول لیست کردن تمامی لوازم ضروری است. در دنیای مد و برند امروزه از هر وسیله مارک‌های فیک و معروفی در بازار پیدا می‌شود که همه این‌ها بستگی به جیب شما دارد.

 

وسایل آشپزخانه عروس

هیچ‌چیز به‌اندازه یک آشپزخانه شلوغ و پر از وسیله آن را زشت نمی‌کند. خرید بسیاری از لوازم غیرضروری را از لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس خارج کنید. نیازی نیست حتماً تمامی لوازم برقی را، در آشپزخانه خود داشته باشید. اول باید به متراژ آشپزخانه نگاه کنید و بعد با توجه به ابعاد آشپزخانه تعداد کابینت‌ها به دنبال پر کردن آن باشید. اکثر دختران به دنبال این هستند که تمامی لوازم را چه برقی و چه غیره را برای خود داشته باشند. تا در نزد نزدیکان، به‌خصوص خانواده همسر سری بلند کنند اما بسیاری از آن‌ها اطلاعی از مارک‌های باکیفیت ندارند و فقط برای خرید می‌روند.

لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس + تصاویر

توصیه می‌شود از یک مارک خوب خرید کنید. حتی اگر قیمت بالایی دارد از قید لوازم غیرضروری دیگر بزنید و یک وسیله خوب و باکیفیت بخرید. لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس از لوازم ریزودرشتی تشکیل شده که ممکن است در اکثر مواقع از یاد برده شود، بنابراین بهتر است آن‌ها را دسته‌بندی کنید تا در هنگام خرید دچار مشکل نشوید.

این روزها در بین جوانان رنگ سرامیکی طرفداران بیشتری دارد اما توصیه ما به شما این است که در هنگام خرید لوازم برقی آشپزخانه مانند یخچال، ماشین لباسشویی و... از رنگ سفید استفاده کنید؛ زیرا تمیز کردن و نگهداری آن‌ها بسیار آسان‌تر است.

در قسمت زیر به دسته‌بندی‌های لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس اشاره می‌کنیم.

لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس + تصاویر

1- لیست لوازم برقی آشپزخانه جهیزیه عروس

 1. یخچال‌فریزر
 2. ماشین لباسشویی
 3. اجاق‌گاز
 4. غذا ساز
 5. مایکروفر
 6. توستر
 7. ماشین ظرف‌شویی
 8. چای‌ساز
 9. سماور برقی
 10. سرخ‌کن
 11. قهوه‌جوش
 12. ساندویچ ساز
 13. پلوپز
 14. آرام‌پز
 15. زودپز
 16. همزن برقی
 17. گوشت‌کوب برقی
 18. پاستاپز برقی
 19. آبمیوه گیری
 20. آسیاب برقی و...

 

مواردی هستند که هم کاربردی و هم تزئینی به‌حساب می‌آیند. بین چای‌ساز برقی و سماور یکی را انتخاب کنید؛ زیرا کاربرد هردو یکی است و یا اگر از قهوه‌جوش استفاده‌ای ندارید، آن را از لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس حذف کنید. آبمیوه گیری و آب مرکبات گیری هردو یک کاری را انجام می‌دهند. پس نیازی نیست که آشپزخانه خود را شلوغ‌تر کنید. اگر زیاد به پخت کیک و شیرینی علاقه دارید همزن برقی را می‌توانید به لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس خود اضافه کنید. هرچه حجم وسیله‌های غیرضروری کمتر باشد لوازم باکیفیت دیگر، بیشتر به چشم می‌آید و نمای زیباتر و شکیل‌تری به آشپزخانه شما می‌دهد.

لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس + تصاویر

 

شلوغ‌کاری در آشپزخانه عروس ممنوع

امروزه به دلیل چشم و هم‌چشمی زیاد، دیگر کسی به فکر جیب خانواده‌ها نیست. بلکه هدف فقط خرید تمامی لوازم غیرضروری است تا نشان دهند چیزی کم ندارند؛ اما در هنگام چیدن لوازم جهیزیه، متوجه می‌شوند جای کافی برای تمامی اثاثیه خود ندارند، به همین دلیل مجبور به روی هم گذاشتن وسیله‌ها در کمد کابینت و روی کانتر می‌شوند که نمای آشپزخانه را زشت‌تر می‌کند.

در هنگام خرید لوازم برقی به جنس و شکل آن توجه کنید. نیازی نیست که از دو یخچال، یکی فریزر و دیگری معمولی در آشپزخانه خود استفاده کنید. بلکه خرید یک یخچال که بالا معمولی و پایین فریزر است هم جای کمتری در آشپزخانه شما اشغال می‌کند و هم جلوه بهتری می‌دهد.

لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس + تصاویر

2- لیست وسایل پذیرایی آشپزخانه جهیزیه عروس

وسایل پذیرایی بعد از لوازم برقی از دیگر لوازمی است که در لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس قرار دارد و در هنگام خرید باید دقت بیشتری به آن شود. توجه داشته باشید که اکثر اقلام وسایل پذیرایی شما شامل کریستال‌ها، ظروف شیشه‌ای و یا سرامیکی هستند که امکان شکستن آن‌ها زیاد است. وسایل پذیرایی تنوع زیادی دارند که هرکدام در شکل و طرح‌های مختلفی در بازار موجود است. اول خرید وسایل پذیرایی پرکاربرد را در اولویت قرار دهید. وسایلی که شما در یک مهمانی و یا دورهمی بزرگ و کوچک به آن‌ها احتیاج دارید.

 1. انواع ظروف غذاخوری و سالادخوری
 2. ظروف کیک خوری یا شیرینی‌خوری
 3. شکلات خوری
 4. میوه‌خوری
 5. آجیل‌خوری
 6. لیوان‌ها و فنجان

 وسایل پذیرایی دیگر مانند کندی باکس‌ها و یا ست‌های صبحانه خوری، کریستال‌های متنوع که با رنگ و طرح‌های زیبا و قیمت‌های بسیار بالا امروزه در بورس بازار است. اکثر این اقلام غیرضروری، بیشتر برای پر کردن فضای کابینت‌های آشپزخانه و به قول دختران امروزی دهان‌پرکن است، خریداری می‌شود و هیچ ضرورتی در آشپزخانه شما ندارد.

وسایل پذیرایی را می‌توانید به تعداد موردنیاز خود، در لیست جهیزیه قرار دهید و آن را تهیه کنید.

در لیست جهیزیه، از وسایل کاربردی آشپزخانه غافل نشوید. لوازمی که حتماً باید در لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس باشد مواردی مانند:

3- وسایل کاربردی آشپزخانه عروس

 1. رنده
 2. قیچی فلزی مخصوص آشپزخانه
 3. همزن دستی
 4. گوشت‌کوب فلزی
 5. توری کباب
 6. گیره‌های آویز لیوان و حوله
 7. اسپند دود کن

و بسیاری وسایل دیگر مانند چاقوهای همه‌کاره، جارو دستی و موارد دیگر که کاربرد فراوانی در آشپزخانه شما دارد.

لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس + تصاویر

در ادامه مطلب برای دانستنی‌های بیشتر با ما باشید.

4- وسایل ضروری آشپزخانه عروس

 1. سرویس‌های قابلمه که در ابعاد و جنس‌های مختلف مانند تفلون، روی، مسی، قابلمه و ماهیتابه‌های نسوز که هرکدام با کارایی‌های متفاوتی نیاز آشپزخانه شما است.
 2. تخته‌های برش در اندازه‌های متفاوت؛ برای خورد کردن گوشت، مرغ، سبزی‌ها و ...
 3. ظرف‌های شیشه‌ای نگه‌دارنده که برای نمک، قند و شکر، انواع ماکارونی‌ها، سبزی‌های خشک‌شده و حبوبات بسیار مناسب است.
 4. دستمال‌سفره
 5. چاقوهای همه‌کاره در سایزهای بزرگ و کوچک

که با نبود هر یک دچار مشکل می‌شوید. آشپزخانه محدوده فرمانروایی خانم‌های خانه است. پس این شما هستید که به‌درستی باید مدیریت کنید که چه لوازمی نیاز ضروری برای شماست تا در لیست ضروری آشپزخانه عروس بگنجانید.

قسمت بعدی خرید که در آشپزخانه هر کدبانویی لازم است:

5- لوازم پلاستیکی آشپزخانه عروس

 1. سبدهای پلاستیکی در سایزهای مختلف
 2. سطل زباله
 3. انواع ظرف‌های پلاستیکی نگه‌دارنده برای غذا، دسر، شیرینی و...
 4. ظروف حبوبات
 5. انواع پیاله‌ها در شکل‌های مختلف
 6. قالب‌های ژله

لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس + تصاویر

لوازم دیگری نیز در آشپزخانه نیاز است که ما لوازم ضروری را برای شما در اولویت قرار دادیم. تمامی این‌ها به سلیقه شما بستگی دارد که در کجا و چگونه چیدمان شود.

نکات مهم در لیست ضروری آشپزخانه عروس

 • برای آشپزخانه خود نیاز به موکت و یا فرش‌های زیاد ندارید. هرچقدر هم که متراژ آشپزخانه شما بزرگ باشد. با قرار گرفتن یک فرش گلیم کوچک در وسط که از طرح‌های سنتی است، محیط آشپزخانه شما را زیبا می‌کند و ضرورتی ندارد که حتماً تمام فضای آشپزخانه را پوشش دهید.
 • شما با مناسب‌ترین هزینه و باکیفیت‌ترین لوازم می‌توانید، تمامی لیست ضروری آشپزخانه عروس را تهیه کنید. بیشتر وسیله‌ها جنبه تزئینی دارند که صرفاً برای جلب‌توجه در آشپزخانه‌ها به‌عنوان دکور قرار می‌گیرند.
 • امروزه به دلیل افزایش قیمت‌ها، بهترین و عاقلانه‌ترین تصمیم در خرید جهیزیه، انتخاب وسایل پرکاربرد و حذف لوازم غیرضروری و تجملاتی است.
 • توجه کنید که در لیست جهیزیه ضروری آشپزخانه عروس، صرفاً لوازمی را تهیه کنید که موردنیازتان است و به خاطر چشم و هم‌چشمی دست به خرید لوازمی نزنید که جز پر کردن کابینت و آشپزخانه هیچ فایده‌ی دیگری برای شما ندارد.
 • یک آشپزخانه شیک و مدرن شامل لوازم باکیفیت است، نه لوازم غیرضروری و تزئینی که با اشغال فضای محیط، زیبایی را از آشپزخانه‌تان می‌گیرد.

لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس + تصاویر

لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس + تصاویربه این مطلب امتیاز دهید:
(117 امتیاز , میانگین: 4.4 از 5)

پیشنهادها برای شما

تشریفات لوکس خاطره تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات رویای طلایی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

باغ و تشریفات پلاک 7 شیراز

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
فارس

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجلل در باغ تالار روما

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس بلانش تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران


نظرات شما:
 • ناشناس دوشنبه, 31 مرداد 1401

  خب بله درستش همینه جهیزیه باید واجبات خریدبشه نه اینکه هرچی دیدیم بخریم

 • زهرا شنبه, 04 تیر 1401

  عالی خوشم اومدم من لوازم نیازی ک بود برای اشپزخونم خریدم

 • مرجان دوشنبه, 22 شهریور 1400

  براتون متاسفم براي اين ديدگاه يعني چي اشپزخانه محل فرمانروايي زنه يك زن يك مرد اينجوري بايد باشه اونجوري بايد باشه ظاهرا غرب زده شدين ولي فرهنگشو ندارين

 • نگین رسولی دوشنبه, 27 ارديبهشت 1400

  عالیه ولی سلیقه زیادی میخواد تو خریدش که متاسفانه من ندارم

  پاسخ مدیر:

  ممنون از محبتتون. عکس ها و مدل های آشپزخانه جهیزیه بقیه عروس خانم ها رو خیلی ببینید. کم کم ایده میگیرید.

 • محمد جمعه, 23 خرداد 1399

  عالیه

  پاسخ مدیر:

  مرسی از محبت شما دوست عزیز


عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها