بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

این درست است که در دو.ران نامزدی باید خوش بگذرانید و تا می توانید برای هم دلبری و طنازی کنید، اما نباید هدف اصلی دوره نامزدی را فراموش کنید! فلسفه دوران نامزدی باین است که طرف مقابل را شناسایی کنید و بدانید با او چه آینده ای می توانید داشته باشید. در واقع این دوره برای شناخت است و شما باید با حساسیتی عاقلانه، او را زیر ذره بین قرار دهید تا بعدا مشکلی پیش نیاید.

شما از طریق روش های بسیاری می‌توانید با هم در ارتباط باشید، تلفن و پیام بازی بسیار رایج است اما، چیزی به اندازه تماس نزدیک، چهره به چهره نمی تواند شخصیت واقعی او را برای شما آشکار کند. پس سعی کنید در دوره نامزدی و دیدارهایی که دارید، درباره هر چیز که می ‌تواند شما را از انتخاب او مطمئن کند صحبت کنید.

حرف‌های دوران نامزدی متنوع زیادی دارند، اما اگر باز هم نمی دانید از کجا باید شروع کنید ما دست به کار شده ایم و یک لیست کامل از سوالات مهم در دوران نامزدی آماده کرده ایم. با سوربان همراه باشید.

alt

آیا درباره گذشته چیزی بپرسیم؟

هرچند که بخواهید این کلیشه را تکرار کنید که: گذشته برای گذشته است، باز هم اتفاقات گذشته باعث شکل گرفتن شخصیت همسرتان شده اند. چه گذشته یا نامزدتان پر از مشکلات و درد باشد، چه پر از امید و موفقیت، باید واقع بین باشید و  چشم باز به آن نگاه کنید.

روابط احساسی گذشته، تاریخچه خانوادگی، تجربیات مثبت و منفی بارزی که شما و زندگیتان را شکل داده است، مسائلی هستند که باید درباره آن ها ببا هم حرف بزنید.

 

سوالات دوران نامزدی که نپرسیدنش به ضررتان تمام می شود!

درباره خانواده هایتان از هم سوال بپرسید

ترکیب دو نفر از دو خانواده با فرهنگ های تربیتی مختلف در یک جا، در ابتدا موضوع مهمی نیست، اما این از همان چیزهایی است که اگر در آن اختلافات پیدا کنید، امکان دارد پیش زمینه اختلافات بسیاری (در آینده دور یا نزدیک) باشد. پس تا جایی که جا دارد درباره خانواده ‌ها با هم صحبت کنید و سعی کنید از شیوه های تربیتی آن ها با خبر شوید.

این سوال ها را بپرسید:

 1. بعد از ازدواج، در چه زمینه هایی باید با خانواده ها ارتباط مستقیم داشته باشیم؟
 2. دور همی های خانوادگی چگونه انجام می شود و به کدام مراسمات اهمیت زیادی داده می شود؟
 3. می خواهید سنت ‌های خانواده را ادامه دهید یا شیوه جدیدی برای زندگی مشترک و خانواده جدید دارید؟
 4. نظر خانواده، چه اهمیتی در تصمیم گیری ‌های مهم زندگی دارد؟

 

درباره روابط جنسی با هم صحبت کنید

این مسئله از همان مسائلی است که اگر در دوران نامزدی درباره اش صحبت نکنید، بعد ها می تواند شما را دچار استرس و اختلافات های بسیاری کند.
پس اهمیت دارد که در دوران نامزدی، درباره مسائل جنسی بی‌پرده و راحت صحبت کنید.

این سوال ها را بپرسید:

 1. درباره رابطه جنسی در دوران عقد و بعد از آن چه نظری دارید؟
 2. آیا در گذشته دارای روابط جنسی بوده اید که در آینده تاثیر داشته باشد؟
 3. آیا در روابط جنسی انتظارات خاصی دارید؟

 

درباره اعتقادات دینی با یکدیگر به توافق برسید

وقتی صحبت درباره ایمان و اعتقادات می‌ شود، باید درنظر داشته باشید که باورهای شما خیلی قبل‌تر از ازدواجتان شکل گرفته و محکم شده‌اند. به همان اندازه که روابط فردی ما با خدا اهمیت دارد، به اشتراک گذاشتن باورها و ارزش‌هایمان با یکدیگر هم حائز اهمیت است. 

این سوال ها را بپرسید:

 1. دیدگاه‌های دینی شما درباره ازدواج چیست؟
 2. درباره سیاست چه نظری دارید؟
 3. نظر شما درباره کنترل فرزندآوری چیست؟
 4. اگر ایمان خاصی دارید، چقدر مهم است که آن را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارد؟
 5. دین یا ایمان شما چگونه بر سبک زندگی شما تأثیر می ‌گذارد؟

 

از او بخواهید نظرش را درباره پدر مادر شدن اعلام کند

باور کنید این که درباره نام فرزندتان باهم شوخی کنید زیاد اهمیتی ندارد، بلکه مسائلی مهمتر برای ساخت یک خانواده وجود دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرند. از او بپرسید، قصد دارد در آینده چه تعداد فرزند داشته باشد؟ اگر شما خدای نکرده با مشکلاتی مثل ناتوانی در باروری رو به رو شوید او چه عکس العملی نشان می دهد؟ نگاهش به پدر مادر بودن چگونه است؟ تقسیم وظایف در دوران بچه داری را چگونه باید انجام دهید؟

alt

از درآمد و نحوه گذران زندگی سوال کنید

باید بدانید که بیشترین مسائلی که پیش از زفتن به زیر یک سقف اهمیت ندارند می توانند بعد از ازدواج بیشترین مشکلات را بسازند! زوج‌های زیادی در گره هایی مثل استرس و مشکلات مالی گیر می کنند، چرا که که پیش از ازدواج واضحانه در خصوص مسائل مالی سنگ هایشان را با هم باز نکرده اند.

این سوال ها را بپرسید:

 1. چه احساسی درباره یکی کردن پول‌هایمان دارید؟
 2. عادت‌های شما در خرج کردن به چه صورت است؟
 3. چه مقدار بدهی دارید و چگونه باید پرداختش کنید؟
 4. نظر شما درباره پس انداز و کمک مالی چیست؟
 5. اگر مشکلات مالی داشتیم، به شروع کار دوم فکر می کنید؟

 

به پایان این بخش نزدیک شدیم. بهتر است بار دیگر تاکید کنیم اجازه ندهید احساساتتان چشمان شما را به روی آن چه هست ببندد و با دید کامل وارد زندگی مشترک شوید. شما چه نظری دارید؟ چه سوالاتی باید بپرسیم تا از انتخابمان مطمئن شویم؟ نظراتتان را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

 به این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.


بنر
بنر

پیشنهادها برای شما

تشریفات مجلل در باغ تالار روما

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس بلانش تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران


نظرات شما: