بنر
بنر
بنر
بنر
در طول سال ها، بسیاری از هنرمندان ایرانی در نتیجه حوادث یا مرگ‌های طبیعی جانشان را از دست داده اند و با شیوع کرونا نیز بر تعداد بازیگرانی که ناگهانی ترک‌مان کردند افزوده شد، در این میان بودند هنرمندان جوانی که خیلی زود و در اثر اتفاقاتی باورنکردنی جان باختند و طرفداران خود را در غم و اندوه فرو بردند.

از دست دادن عزیزان یکی از تلخ‌ترین تجربه های زندگی هر فرد است که تا پایان عمر حسرت های زیادی را همراه خود دارد. هنرمندان از اقشار شناخته شده جامعه هستند که طرفداران زیادی دارند و شنیدن خبر درگذشت آنها جامعه هنری و مردم را اندوهگین میکند.

هنرمندان جوان زیادی بر اثر بیماری یا سانحه در جوانی درگذشتند و تنها یاد و خاطراتشان با آثارشان ماندگار شد.

این هنرمندان محبوب ایرانی در اوج جوانی فوت شدند

با این مطلب از سوربان همراه باشید تا شما را با هنرمندان جوانمرگ ایرانی بیشتر آشنا کنیم.

alt

بنر

زنده یاد مرتضی پاشایی

alt

مرتضی پاشایی خواننده پاپ یکی از هنرمندانی بود که در سن جوانی درگذشت. این خواننده پرطرفدار موسیقی پاپ سال 63 متولد شد و 23 آبان ماه سال 93 بر اثر بیماری سرطان معده درگذشت.

مراسم تدفین مرتضی پاشایی یکی از شلوغ ترین مراسم تدفین هنرمندان بود که به دلیل ازدحام جمعیت پیکر او با تاخیر به صورت شبانه به خاک سپرده شد.

مرحوم ارشا اقدسی

alt

ارشا اقدسی بدلکار مطرح سینما و تلویزیون در ایران و خارج از کشور متولد 1361 بود. این هنرمند به هنگام ضبط صحنه‌ای مربوط به چپ‌کردن ماشین در یک فیلم، دچار حادثه‌ای سنگین شده و بعد از چند روز در بیمارستان در 13 مرداد 1400 درگذشت.

ارشا اقدسی بنیان‌گذار گروه بدلکاران 13 بود و در چند فیلم و سریال نیز به نقش آفرینی پرداخت.

زنده یاد ناصر عبداللهی

alt

یکی از چهره های محبوب دنیای هنر که در جوانی درگذشت ناصر عبداللهی خواننده پاپ بود که در 35 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

ناصر عبداللهی درحالی که به عنوان یکی از محبوب ترین خواننده های پاپ شناخته میشد بر اثر اتفاقی شبهه برانگیز درگذشت و با صدایش در میان مردم ماندگار شد.

مرحوم ساناز کیهان

alt

ساناز کیهان بازیگر سینما و تلویزیون یکی دیگر از هنرمندان جوانمرگ سینما است که 25 دی ماه سال 90 در 29 سالگی بر اثر تصادف درگذشت.

بازی در سریال خط قرمز و در نقش نگار یکی از ماندگارترین نقش های ساناز کیهان بود.

زنده یاد داوود اسدی

alt

داوود اسدی یکی دیگر از بازیگران جوانمرگ دنیای هنر است که سال 48 متولد شد و سوم فروردین ماه سال 87 در 38 سالگی درگذشت.

این بازیگر کشورمان با بازی در مجموعه ساعت خوش به شهرت رسید و در سریال هایی چون نوروز 72، پرواز 57، گل های 77، نرگس و... به ایفای نقش پرداخت.

مرحوم حسن جوهرچی

alt

حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان را همه مخاطبان تلویزیون با نقش محمد در سریال نوستالژیک در پناه تو می شناسند. این هنرمند کشورمان سال 1347 متولد شد و 15 بهمن 1395 بر اثر عفونت ریه و ایست قلبی درگذشت.

این هنرمند فقید کشورمان بازیگری را از حدود سال 68 در سینما و سپس تلویزیون آغاز کرد و سریال در پناه تو یکی از ماندگارترین سریال های او است.

زنده یاد نیما نهاوندیان

alt

نیما نهاوندیان مجری برنامه های ورزشی تلویزیون یکی دیگر از هنرمندان جوان دنیای هنر است که سال 59 متولد شد و سوم دی ماه 1391 درگذشت.

ورزش از نگاه دو، دورخیز، توپ طلا و... از جمله برنامه هایی بود که نیما نهاوندیان اجرای آن را برعهده داشت. نیما نهاوندیان بر اثر اصابت سر به میز و خونریزی مغزی درگذشت.

زنده یاد عسل بدیعی

alt

درگذشت ناگهانی عسل بدیعی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از اتفاقات تلخ در جامعه هنری را رقم زد. عسل بدیعی 11 فروردین ماه سال 92 به کما رفت و روز بعد بر اثر ایست قلبی،مرگ مغزی و... درگذشت.

سریال تا صبح و ششمین نفر از جمله سریال های ماندگار عسل بدیعی در تلویزیون بود.

زنده یاد پوپک گلدره

alt

پوپک گلدره بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندان جوانمرگ سینمای ایران است که 27 فروردین 1385 در 34 سالگی پس از هشت ماه به سر بردن در حالت اغماء درگذشت.

پوپک گلدره را اغلب مخاطبان تلویزیون با نقش دریا در مجموعه نوستالژیک دنیای شیرین دریا و بازی در نقش نرگس در سریال نرگس می شناسند.

مرحوم علی طباطبایی

alt

علی طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی از جوانترین هنرمندانی بود که هشتم شهریورماه سال 94 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

این هنرمند فقید پسر سیدکمال طباطبایی تهیه کننده کشورمان بود که دوم آبان ماه سال 62 متولد شد و هنگام مرگ 31 سال سن داشت.

زنده یاد عارف لرستانی

alt

عارف لرستانی بازیگر تئاتر و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که در جوانی درگذشت.

این بازیگر کشورمان که در سریال هایی چون جنگ 77، کوچه اقاقیا، قهوه تلخ، ویلای من، شوخی کردم، درحاشیه و... ایفای نقش کرده بود 26 فروردین سال 96 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

زنده یاد ماهچهری خلیلی

alt

ماهچهره خلیلی یکی از هنرمندانی است که در سن جوانی و بر اثر ابتلا به سرطان 17 مردادماه 99 در لندن درگذشت.

این بازیگر کشورمان که در سریال هایی چون مختارنامه، کلاه پهلوی، در چشم باد، گذر از رنج ها، دختر گمشده و مرضیه به ایفای نقش پرداخت و در 44 سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.

زنده یاد زهره فکور صبور

alt

زهره فکورصبور هنرمند جوان سینما و تلویزیون 10 اسفند 1400 درگذشت.

این هنرمند کشورمان که با سریال غبار نور در سال 1375 فعالیت هنری خود را آغاز کرد و با سریال مسافری از هند به شهرت رسید و در آثاری همچون دلنوازان، دنگ و فنگ، کمکم کن، نرگس و ... به ایفای نقش پرداخت. زنده یاد زهره فکورصبور در 43 سالگی در منزل خود فوت کرد.

مرحوم بهنام صفوی

alt

یکی دیگر از خواننده های جوان مرگ دنیای موسیقی پاپ بهنام صفوی بود که خیلی زود و درحالی که تنها 35 سال داشت بر اثر تومور مغزی از دنیا رفت.

بهنام صفوی که از او به عنوان پسر مودب موسیقی ایران یاد میشد اولین آلبوم رسمی اش را سال 88 روانه بازار موسیقی کرد و به یکی از پرطرفدارترین خواننده های پاپ تبدیل شد.

زنده یاد تینا عبدی

alt

تینا عبدی بازیگر جوان کشورمان متولد 1370 در تبریز بود. این بازیگر با سریال آنام دیده شد اما برای اولین‌بار در فیلم کاناپه به کارگردانی کیانوش عیاری فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد، فیلمی که تا همین حالا در توقیف مانده است. تینا عبدی در سال 1399 براثر ایست قلبی درگذشت.

زنده یاد علی انصاریان

alt

علی انصاریان بازیکن فوتبال ، مجری و بازیگر سینما و تلویزیون متولد 14 تیر 1356 بود. او پس از پایان دوران فوتبالی خود به بازیگری رویآورده و در فیلم های متعدد ایفای نقش کرد.

سریال کیمیا ، محکومین و سرزده از معروفترین کارهای علی انصاریان در تلویزیون بود.

این هنرمند جوان کشورمان در فیلم سینمایی رومانتیسم عماد و طوبا حضور داشت که در سی و نهمین جشنواره فجر به نمایش درآمد. علی انصاریان در 15 بهمن 1399 بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

مرحوم خشایار الوند

alt

خشایار الوند متولد ۱۳۴۶ در تهران، نویسنده و کارگردان بود، متاسفانه ۹ اسفند ۹۷ خبری تلخ جامعه هنری را بار دیگر به سوق هنرمند نامی خود نشاند، آقای الوند ۵۱ ساله به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

مرحوم پیام صابری

alt

پیام صابری بازیگر و کارگردان کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که در سنین جوانی درگذشت.

این هنرمند کشورمان همسر زیبا بروفه بازیگر کشورمان بود که در 18 آذرماه سال 97 بر اثر ایست قلبی درگذشت و همسرش زیبا بروفه و پسرش اهورا را تنها گذاشت.

مرحوم شهرام عبدلی

alt

شهرام عبدلی بازیگر سینما و تلویزیون 29 اردیبهشت 1355 متولد شد و در 6 اسفند 1401 درگذشت.

فعالیت عبدلی بیشتر در تلویزیون بود و کمتر در آثار سینمایی ظاهر شده است. ورودش در تلویزیون با سریال همسفر (1379) بود و برای بازی در خط قرمز (1380-1381) به شهرت رسید.

زنده یاد آزاده نامداری

alt

آزاده نامداری مجری و تهیه‌کننده تلویزیون متولد 9 آذر 1363 بود که در سن 19 سالگی فعالیت خود را در شبکه زاگرس کرمانشاه آغاز کرده و سپس به تهران آمد. اجرای برنامه "تازه ها" او را به عنوان چهره جوان و با استعداد اجرا معرفی کرد. آزاده نامداری در فیلم سینمایی مالاریا به ایفای نقش پرداخت. این چهره دوست‌داشتنی در نوروز 1400 در سن 37 سالگی در منزل شخصی خود درگذشت یا به عبارتی خودکشی کرد.

مرحوم حسام محمودی

alt

حسام محمودی بازیگر سینما و تلویزیون ایران متولد 1 فروردین سال 1365 می باشد، حسام محمودی بازیگر جوان سینما و تلویزیون در سن ۳۷ سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

"روحشان شاد و یادشان گرامی باد"به این مطلب امتیاز دهید:
(6 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

بهترین ایده ها