بنر
بنر
بنر
بنر
چرا در جمع جذاب نیستی؟ جواب ساده است چون چند اشتباه رایج و پرتکرار را انجام میدهید برای این در یک جمع جذاب و محبوب باشید باید سعی کنید از این اشتباهات پرهیز کنید در ادامه این اشتباهات را توضیح داده ایم.

خیلی از افراد باور دارند جذابیت ، محبوبیت و دوست‌داشتنی بودن، از جمله خصوصیات ذاتی و غیر اکتسابی است که تنها شامل خوش‌قیافه‌ها و پولدارها و افراد با استعدادهای خارق‌العاده می‌شود. این تصور غلط خیلی‌ها را به دام می‌اندازد اما حقیقت این است که محبوبیت تحت کنترل خودتان بوده و مربوط به هوش هیجانی‌تان (EQ) است. در ادامه این مطلب از سوربان با ما همراه باشید تا به 8 اشتباهی که به جذابیت‌تان در جمع لطمه می‌زند اشاره کنیم، برای جذاب بودن در یک جمع باید از این اشتباهات دوری کنید.

alt

برای جذاب جمع بودن از این ۸ اشتباه دوری کنید

۱. بیش از ۶ ثانیه به چشمان کسی نگاه کردن.

alt

حتما با افرادی آشنا شده اید و معاشرت داشته اید که در کل صحبت به چشمان شما زل می‌زنند و این کار قطعا برایتان خوشایند نبوده!

اگر میخواهید محبوب جمع باشید و جذابیت خود را زیر سوال نبرید باید بگوییم بیش از ۶ ثانیه به چشمان مخاطب خود خیره نشوید چراکه حس بدی را به او منتقل می‌کنید.

۲. تند تند و زیاد حرف زدن

alt

تند تند و زیاد حرف زدن نه تنها باعث جذابیت و محبوبیت شما نمیشود بلکه باعث میشود همه از شروع صحبت و هم کلام شدن با شما فراری شوند پس با انجام این کار جذابیت خود را زیر سوال می‌برید!

۳. در جمع پشت سر کسی که نیست حرف زدن

alt

اگر پشت سر کسی که در جمع نیست صحبت کنید، تنها دیدی منفی نسبت به خود ایجاد کرده اید. اگر صحبت درباره بدی‌ها و عیوب دیگران از طرف شما به گوش بقیه برسد، قطعا باعث جریحه‌دار کردن احساسات‌شان می‌شود، اما مطمئنا باعث می‌شود شما منفی و کینه‌توز به نظر برسید.

۴. با خنده های ناگهانی و پر سر و صدا سکوت جمع را شکستن

alt

وقتی جمع ساکت است تصور کنید کسی با صدای بلند خندیدنش باعث شکستن سکوت جمع شود این کار قطعا برای دیگران آزار دهنده است اگر میخواهید سکوت جمع را بشکنید و سر صحبت را باز کنید یک‌هو و بلند خندیدن اصلا ایده جذابی نیست!

۵. قبل از فکر کردن هر حرفی را به زبان آوردن

alt

همیشه و در هر مکان و موقعیتی سعی کنید راجع به حرفی که میخواهید بزنید فکر کنید و عواقب و اثرات آن حرف را در ذهن خود مرور کنید و سپس آن کلام را بر زبان بیاورید.

۶. هنگامی که کسی حرفی می‌زند که با آن مخالفید چشم هایتان را گرد نکنید.

alt

اگر با شخصی هم کلام شده اید و او صحبتی میکند که شما با آن مخالفید لطفا چشمان خود را در این شرایط گرد نکنید و به او چشم غره نروید شما میتوانید در کمال آرامش و مطانت نظر خود را مطرح کنید.

۷. تلفن چک کردن هنگام صحبت کردن با دیگران

alt

هیچ چیز مانند پیام‌های وسط گفتگو یا نگاه گذرا به صفحه موبایل، باعث نمی‌شود مخاطب شما را شنونده خوبی نداند. وقتی حواس‌تان به گفتگو باشد، تمام انرژی‌تان را روی آن متمرکز می‌کنید. وقتی غرق در گفتگو شوید، ارتباط برایتان موثرتر و لذت‌بخش‌تر خواهد شد.

۸. با افراد هم سطح خود معاشرت کنید.

alt

معاشرت کردن با کسانی که از نظر موقعیت اجتماعی، مالی و فرهنگی و طرز فکر هم سطح شما نیستند یکی دیگر از اشتباهاتی است که جذابیت شما را کم میکند، سعی کنید همیشه با افرادی که هم سطح شما هستند معاشرت کنید.

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم ۸ اشتباه رایج که خیلی ها در جمع انجام میدهند و این اشتباهات باعث میشود جذابیت آنها کم و کمتر شود را بیان کنیم برای این جذاب و محبوب جمع باشید سعی کنید از این اشتباهات دوری کنید.

وقتی متوجه شوید که دیگران چه برداشتی از گفته‌ها و اقدامات شما می‌کنند، گام بزرگی در مسیر محبوبیت برداشته‌اید.به این مطلب امتیاز دهید:
(4 امتیاز , میانگین: 3.8 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها