بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
یکی از دغدغه های خانم هایی که به کاشت ناخن علاقمندند این است که بهترین مدل کاشت ناخن برای انگشتان آنها کدام است.

در زمان ترمیم کاشت ناخن از بین رنگ‌های مختلف، بهترین طراحی ناخن شیک را برای خود انتخاب می‌کنید. اما بعد از کاشت ناخن جدید با وجود زیبایی طرح ناخن، چندان از نتیجه کار راضی نیستید.

هرچند رنگ‌ها زیبایی خاصی به ناخن می‌دهند اما در نهایت، شکل ناخن و هماهنگ بودن آن با فرم و استخوان انگشتان نیز مهم است.

دست‌های لاغر دارید یا تپل؟ انگشتان کشیده دارید یا بلند؟ در این مطلب از سوربان به شما خواهیم گفت که چه مدل ناخنی به چه دستی میاد و در حالت کلی فرم ناخن مناسب دست شما چیست؟ پس تا انتها همراه ما باشید.

alt

بنر

چه فرم ناخنی به دست من میاد؟

  • ناخن گرد؛ بهترین مدل ناخن برای انگشت های لاغر

alt

طبیعی‌ترین مدل ناخن را می‌توان مدل گرد دانست. این مدل را اکثرا خانم‌هایی انتخاب می‌کنند که می‌خواهند ناخن‌هایشان کاملا طبیعی به‌نظر برسد یا خانم‌هایی که کار خانه یا کارهای دستی دیگر انجام می‌دهند؛ چون مدل گرد، نیاز به مراقبت زیادی ندارد و به دلیل طبیعی بودن، با هر رنگی زیبا می‌شود؛ از رنگ‌های خنثی گرفته تا روشن و تیره و حتی نئونی و به‌اصطلاح جیغ بر زیبایی آن‌ها می‌افزاید.

این مدل ناخن را خودتان هم می‌توانید با سوهان‌کشی در خانه ایجاد کنید. اگر ناخن‌های کوتاه اما مرتب را ترجیح می‌دهید، مدل گرد مناسب شماست. برای اینکه جذابیت این ناخن‌ها بیشتر شود، می‌توانید از لاک‌های جلب ‌توجه ‌کننده استفاده کنید.

اگر می‌خواهید مدل ناخن بر اساس فرم انگشتان خود انتخاب کنید، اما هیچ‌کدام از مدل‌های خاص را نمی‌پسندید، می‌توانید ناخنتان را گرد کنید؛ چون ساده و طبیعی به‌نظر می‌رسد و تقریبا به هر مدل دستی می‌آید؛ هرچند بیشتر مناسب انگشتان کوتاه است؛ زیرا ناخن و انگشت باید باهم هماهنگ باشند.

  • مدل ناخن مربعی ؛ محبوب ترین مدل ناخن در سال های اخیر

alt

ناخن مربعی باعث می‌شود که انگشتان دستان شما کشیده‌تر نشان داده شوند. این مدل یکی از محبوب‌ترین ناخن‌ها در سال‌های اخیر است؛ هرچند که بیشتر طرفداران ناخن مربعی را جوانان تشکیل می‌دهند؛ زیرا گوشه‌های زاویه‌دار ناخن، حساس و شکننده بوده و نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

این مدل، هم برای انگشتان کوتاه و هم برای انگشتان کشیده مناسب است. ازطرفی یادتان باشد که اگر بستر یا همان صدف ناخن شما کوچک است، این مدل زیاد مناسب شما نیست؛ زیرا ناخن مربعی، این مدل ناخن‌ها را کوتاه‌تر و پهن‌تر نشان می‌دهد.

alt

اگر ناخن‌هایتان را به‌شکل مربعی سوهان بکشید، اما آن را بلندتر کنید، مدل مستطیلی به‌دست می‌آید که برای دست‌های تپل و کوتاه مناسب‌تر است. مدل گلدانی هم شبیه به مدل مستطیلی است؛ اما در آن گوشه‌های ناخن تیزتر می‌شوند و احتمال شکنندگی آن بالا می‌رود.

مدل ناخن مربعی کوتاه و بلند مناسب انگشت های تپل است.

  • مدل مانیکور ناخن بالرین برای دست‌های باریک و کشیده

alt

مدل ناخن تابوتی یا مدل بالرین همانطور که از نام آن پیداست برگرفته از شکل تابوت یا کفش بالرین‌ها است. فرم ناخن تابوتی باریک‌تر از مدل مربعی بوده و این فرم ناخن مناسب دست‌هایی با انگشتانی کوتاه است چراکه انگشتان را بلند و کشیده تر نشان میدهد. اگر طرفدار ناخن‌هایی بلند و اغراق شده هستید، این مدل ناخن ها با طراحی پیچیده‌ای که دارند می‌توانند برای شما جذاب باشند.

همچنین در نظر داشته باشید که مدل مانیکور ناخن بالرین برای بانوانی که ناخن‌هایی ضعیف و نازک دارند مناسب نبوده و احتمال شکستگی آن‌ها وجود دارد.

  • مدل ناخن بادومی ؛ بهترین انتخاب برای انگشت های بلند و کشیده

alt

ناخن بادامی هم طرفدارهای خاص خودش را دارد. این مدل برپایه گرد است، اما هرچه بالاتر می‌رود، باریک‌تر می‌شود؛ به‌همین دلیل انگشتان را باریک‌تر و ظریف‌تر نشان می‌دهد. مدل ناخن بادامی برای افرادی مناسب‌تر است که انگشت هایی بلند و کشیده دارند؛ زیرا اگر انگشتان کوتاه و تپل داشته باشید، این نوع فرم ناخن با انگشتان شما ناهماهنگی ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید تاثیر مدل بادامی روی انگشتان شما بیشتر شود، می‌توانید از لاک‌های براق و متالیک یا رنگ‌های روشن نئونی استفاده کنید.

  • مدل ناخن بادومی بلند ؛ مناسب برای انگشتان کوتاه و لاغر

alt

مدل بادومی بلند همان بادومی است با این تفاوت که کمی بلند تر است این مدل ناخن انگشتان شما را باریک تر و کشیده تر نشان می‌دهد در نتیجه برای کسانی که انگشتانی کوتاه دارند مناسب ترین انتخاب است.به این مطلب امتیاز دهید:
(4 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها