بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

هر چه قدر که فرد منظمی باشید و همیشه حواستان به همه چیز باشد باز هم ممکن است روز عروسی بعضی از چیزها را فراموش کنید یا گرفتار برخی اتفاقات ناگوار شوید. روز عروسی با همه روزهای دیگر در عمرتان متفاوت است.

میزان استرس و هیجان در آن بسیار بالاست و ممکن است شما را کمی حواس پرت کند، از صبح خیلی زود باید به سالن زیبایی مراجعه کنید و ممکن است در اثر خواب آلودگی بعضی از وسایل مورد نیاز خود را فراموش کنید و فکر آزار دهنده این که مبادا چیزی را فراموش کنید خود باعث حواس پرتی شما می شود.

علاوه بر همه این ها اگر برای جلوگیری از بعضی اتفاق های خاص و پیش بینی نشده آماده و مجهز باشید خیالتان آسوده تر است و در صورت بروز این حوادث راحت تر می توانید به اعصاب خود مسلط شوید، پس بهتر است شب قبل از مراسم عروسی یک ساک دستی از وسایلی که باید به همراه داشته باشید را آماده کنید تا فردا با خیال راحت به آرایشگاه بروید.

در ادامه این مقاله از سوربان با ما همراه باشید تا چک لیست لوازمی که بهتر است در روز عروسی به همراه داشته باشید را با هم بررسی نماییم.

روز عروسی چه چیزهایی حتما همراهمون باشه؟ / این 20 مورد یادت نره!

روز عروسی چه چیزهایی حتما همراهمون باشه؟

بهتر است که این مقاله را به خوبی مطالعه کنید و چک  لیست خود را یادداشت کنید تا بدانید که دقیق به چه وسایلی احتیاج دارید و از آوردن وسایل بیهوده جلوگیری کنید به دلیل آن که به جز سردرگمی برایتان چیزی نخواهد داشت و استرس شما را بیشتر خواهد کرد.

 • لباس عروس

شایان به ذکر است که این مورد را محال است فراموش کنید! اما باز هم از شب قبل لباس عروس خود را بررسی کنید، فنرهای ژپون دامن را وارسی کنید تا مطمئن شوید مشکلی برای آن ها پیش نیامده و به دلیل جمع شدن توی جعبه یا کاور دچار آسیب نشده باشند، کریستال ها یا سنگ های دوخته شده روی لباس را چک کنید تا اطمینان پیدا کنید که کنده نشده باشند.

در انتها لباس خود را با دقت در حالتی که کمترین احتمال چروک شدگی یا خرابی را داشته باشد جمع کنید و کنار وسایلی که فردا صبح باید به همراه خود ببرید قرار دهید. در جمع کردن و پوشیدن لباس عروستان باید دقت کافی داشته باشید تا اتفاقی برای آن پیش نیاید.

 • کفش ها

بهتر است در روز عروسی علاوه بر کفش اصلی یک جفت کفش اضافه هم به همراه داشته باشید تا در صورت بروز مشکل در کفش ها یا کثیف شدن آن ها کفش دیگری برای استفاده داشته باشید.

شما حتی می توانید یک کفش راحتی را با خود به همراه داشته باشید تا در صورتی که با پا درد مواجه شدید از کفش های راحت خود استفاده کنید.

 • تاج عروس

روز عروسی چه چیزهایی حتما همراهمون باشه؟ / این 20 مورد یادت نره!

اگر تاج هم جزء مفاد قرارداد آرایشگاه با شماست پس خیالتان راحت است اما در این صورت هم حتما از قبل، تاج های آرایشگاه را ببینید و مطمئن شوید که از مدل آن ها خوشتان می آید تا درست در روز عروسی با انواع تاج هایی که با سلیقه شما هم خوانی ندارند مواجه نشوید که حتی همین یک مورد هم می تواند شما را تا مرز انفجار برساند.

اگر تاج شما جزو قرارداد ارایشگاه نیست و خودتان آن را تهیه کرده اید پس حتما حواستان باشد که تاج را فراموش نکنید و آن را در ساک دستی خود قرار دهید. نکته بسیار مهم این است که تاج را در ساک به گونه ایی قرار دهید تا برای آن مشکلی به وجود نیاید و از گذاشتن بار اضافه بر روی آن جلوگیری کنید.

 • شنل، کت یا روپوش را فراموش نکنید

اگر لباس شما طوری است که شنل یا کت برای آن در نظر گرفته اید یا هر روپوش دیگری که برای پوشیدن روی لباس عروس دارید را فراموش نکنید.

اگر مراسم عروسی شما در فصل های سرد سال است حتما یک لباس گرم هم به همراه داشته باشید و آن را طوری که چروک نشود جمع کنید و کنار وسایل خود قرار دهید.

 • گن و لباس زیر مورد نیاز

بعضی از لباس های عروس نیازی به لباس زیر  ندارند اما اگر مدل لباس شما طوری است که باید لباس زیر بپوشید آن را فراموش نکنید.

هم چنین اگر قرار است برای بهتر به نظر آمدن اندامتان در لباس عروس، گن بپوشید آن را در ساک خود قرار دهید و از پوشیدن آن از اول صبح پرهیز کنید چون باعث عرق کردن و کلافه شدن شما می شود.

 • لنز تزئینی یا لنز طبی و وسایل مربوط به آن

روز عروسی چه چیزهایی حتما همراهمون باشه؟ / این 20 مورد یادت نره!

اگر چشم شما ضعیف است و به صورت معمول از عینک استفاده می کنید بهتر است در روز عروسی از لنزهای طبی استفاده کنید تا عینک به استایل شما آسیبی نرساند البته عروس خانم های زیادی هم هستند که عینک جزء استایل عروسی آن ها به شما می رود و از گذاشتن آن ابایی ندارند.

در صورتی که قرار است از لنز های رنگی و تزئینی استفاده کنید هم بهتر است از قبل با میکاپ آرتیست خود هماهنگ کنید تا در صورتی که لازم است خودتان لنز را به همراه داشته باشید آن را فراموش نکنید. تمام وسایل مربوط به لنزتان از جمله مایع و سرم شست و شو را حتما به همراه داشته باشید.

 • اسپری، دئودورانت، عطر و ادکلن

در روز مراسم عروسی شما از صبح خیلی زود در آرایشگاه هستید و هم چنین گاهی استرس های این روز باعث می شوند که بیش از حد معمول عرق کنید.

پس دئورانت (ضد عرق)، اسپری خوشبوکننده، عطر و ادکلن به همراه داشته باشید. استفاده از ضد تعریق های صابونی می تواند به شما بسیار کمک کند پس آن ها را از یاد نبرید.

 • خوشبو کننده های دهان

حتما صبح قبل از اینکه به ارایشگاه بروید دندان های خود را مسواک کنید اما در طول روز بر اثر خوردن خوراکی (یا حتی ممکن است در روز عروسی اصلا فراموش کنید غذا بخورید) دهان بدبو می شود.

شما در مراسم عروسی قرار است با صدها نفر خوش و بش کنید و به آن ها خوش آمد بگویید پس بوی بد دهان می تواند یک فاجعه باشد. از خوشبو کننده دهان غافل نشوید و حتما آن ها را در ساک یا کیف دستی خود جای دهید.

 • دمپایی های راحت

روز عروسی چه چیزهایی حتما همراهمون باشه؟ / این 20 مورد یادت نره!

شما در روز عروسی قرار است ساعت های متمادی را در سالن زیبایی بگذرانید. کفش های پاشنه بلند یا گرم شما را کلافه خواهند کرد پس بهتر است به محض رسیدن به آرایشگاه دمپایی های راحت خود را به پا کنید و راحت باشید.

 • موبایل و شارژر و پاور بانک

این روزها هیچ کس تلفن همراه خود را یک لحظه هم از خود جدا نمی کند اما روز عروسی با همه روزها فرق دارد و ممکن است گوشی موبایل خود را فراموش کنید.

شما در آرایشگاه مطمئنا دوست دارید با آقا داماد در ارتباط باشید و از روی روال بودن همه کارها مطمئن شوید. پس گوشی موبایل و شارژر را درون ساک خود قرار دهید. حتما موبایل خود را از شب قبل نیز شارژ کنید تا در آرایشگاه به مشکل بر نخورید.

 • پول نقد

حتما پول نقد به همراه داشته باشید و به کارت های بانکی اکتفا نکنید. ممکن است در موقعیتی به پول احتیاج پیدا کنید ولی دستگاه کارت خوان در دسترس نباشد پس به همراه داشتن مقداری پول نقد ضرری ندارد.

 • دستمال کاغذی و دستمال مرطوب

روز عروسی چه چیزهایی حتما همراهمون باشه؟ / این 20 مورد یادت نره!

دستمال کاغذی و دستمال مرطوب همیشه و در هر حالتی حتی در یک روز کاملا معمولی به کار شما می آیند اما در روز عروسی جزء  لوازم ضروری به حساب می آیند پس حتما آن ها را به همراه داشته باشید.

 • حوله کوچک

برای شروع کار میکاپ آرتیست لازم است ابتدا صورت و گردن خود را بشویید حتی ممکن است بر اثر بعضی از اتفاقات لازم شود موهای خود را نیز بشویید پس حتما یک حوله کوچک تمیز را در ساک خود قرار دهید تا بتوانید بعد از شست و شو صورتتان را خشک کنید.

 • آینه کوچک

حتما یک آینه کوچک به همراه داشته باشید تا هر گاه احتیاج داشتید میکاپ و موهای خود را در آینه چک کنید. اما به همراه داشتن آینه نباید باعث وسواس شما شود و مرتبا خود را درون آن ورانداز کنید.

قطعا تصویر خوبی جلوی میهمانان نخواهد داشت. اما اگر بر اثر مواردی رژ لب شما به هم خورد با داشتن آینه ایی کوچک به راحتی می توانید آن را درست کنید.

 • ست جمع و جور خیاطی

اتفاقات پیش بینی نشده همیشه در کمین شما هستند. پارگی قسمتی از لباس، خراب شدن زیپ لباس، سوختن قسمتی از تور یا دامن لباس، کنده شدن گیره های لباس زیر یا هر چیز دیگری که فکرش را بکنید ممکن است برای شما اتفاق بیفتد.

در صورت بروز این اتفاقات به اعصاب خود مسلط باشید و با آرامش کامل به دنبال راه حل آن باشید. قیچی، سوزن، نخ، چسب قطره ای، سنجاق قفلی و چسب های دو طرفه می توانند پشتیبان های خوبی برای شما باشند.

 • گچ سفید

گچ سفید در مواقعی که گوشه ای از لباس شما لکه شود فریادرس شما خواهد بود و شما می توانید با استفاده از آن لک لباس خود را پوشش دهید ،پس از آن غافل نشوید.

 • داروهای شخصی، قرص سردرد، قطره بینی و چشم و داروهای ضد حساسیت

اگر داروی خاصی را مصرف می کنید روز عروسی دلیلی برای نخوردن داروها نیست، هم چنین قرص سردرد برای جلوگیری از سردردهای میگرنی که گاه بر اثر بدخوابی یا استرس زیاد به وجود می آیند.

داروهای ضد حساسیت و آبریزش بینی مخصوصا در فصول حساسیت زا مثل فصل بهار و قطره چشمی برای جلوگیری از قرمز شدن چشم ها بر اثر گذاشتن لنز را حتما درون ساک خود قرار دهید و آن ها را فراموش نکنید.

 • لوازم آرایش، تافت، سنجاق مو و گوش پاک کن

روز عروسی چه چیزهایی حتما همراهمون باشه؟ / این 20 مورد یادت نره!

معمولا اسپری های فیکساتور که میکاپ آرتیست ها روی میکاپ عروس ها استفاده می کنند شما را از لوازم آرایشی بی نیاز می کند، اما برای احتیاط بهتر است یک کرم پودر کوچک، رژ لب و لاک همرنگ با رژ و لاکی که استفاده کرده اید و یک ریمل به همراه داشته باشید.

تافت و سنجاق مو هم به ندرت به کار شما می آیند اما به همراه داشتن آن ها ضرری ندارد، هم چنین گوش پاک کن برای برداشتن اشک های چشم خیلی به کار می آید.

در صورت استفاده از لنز، آمدن اشک از چشم امری طبیعی است پس برای جلوگیری از به هم خوردن آرایش چشم از گوش پاک کن استفاده کنید.

مسواک و نخ دندان از وسایل بسیار مهم به شمار می آیند

در آرایشگاه حتما پس از خوردن غذا، شکلات یا هر چیز دیگری دندان های خود را مسواک کنید و نخ دندان بکشید تا هم از زرد شدن دندان ها و بدبو شدن دهان جلوگیری شود هم خیالتان راحت باشد که تکه های غذا بین دندان های شما باقی نمانده است.

 • قبض و فاکتور آرایشگاه

معمولا زمانی که شما برای عقد قرارداد با سالن زیبایی به آن ها مراجعه می کنید قسمتی از هزینه ها را به عنوان بیعانه از شما دریافت می کنند و یک قبض یا فاکتور به شما می دهند. آن را در روز عروسی به همراه داشته باشید تا برای تسویه حساب دچار مشکل نشوید.

 • شکلات، مغز آجیل و نوشیدنی های انرژی زا

روز عروسی چه چیزهایی حتما همراهمون باشه؟ / این 20 مورد یادت نره!

در روز عروسی بر اثر هیجان زیاد شاید میلی برای خوردن غذا نداشته باشید اما این قضیه نباید باعث ضعف جسمانی شما شود پس بهتر است مقداری نوشیدنی انرژی زا مثل نوشابه های انرژی زا، شکلات، مغز بادام، پسته یا گردو به همراه داشته باشید تا گاهی با خوردن آن ها انرژی خود را بازیابید.

سعی کنید اگر از شکلات ها یا مغز بادام و ... استفاده می کنید در صورت نیاز مسواک بزنید تا دندان های شما تمیز و زیبا باقی بماند. توجه داشته باشید که لیست لوازم مورد نیاز در روز عروسی در این مقاله تمام و کمال تهیه شده و نگران تهیه همه موارد آن نباشید.

کلام آخر

شما با تهیه چک لیست از روی این مقاله به راحتی می توانید وسایل و موارد مورد نیاز خود را در ساک جای دهید. حواستان به وسایل مورد نیاز آقا داماد نیز باشید و برای ایشان هم لیستی از موارد مورد نیازشان را تهیه کنید تا به مشکل دچار نشوند.

روز عروسی روز پر هیجان و پر تنشی است اما آمادگی های روحی قبل از آن کمک بسیار بزرگی برای مواجهه با این حجم عظیم از اضطراب است.

گذراندن وقت با دوستان و افراد خانواده، مرور خاطرات با خواهر و برادر و پدر و مادر، مکالمه عاشقانه و آرامش بخش با همسر در شب قبل از عروسی همگی می توانند شما را از لحاظ روحی شارژ کنند تا بتوانید در بهترین حالت خود در روز عروسی حاضر شوید و از همه اتفاقات لذت ببرید و خاطره سازی کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز