بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
در ادامه این مقاله، به بررسی انواع ترکیب رنگ‌ های جذاب و فوق العاده با رنگ سال 2024 یعنی هلویی مخملی پرداختیم و برای هرکدام ست‌های گوناگونی پیشنهاد دادیم.

شرکت پنتون، رنگ سال ۲۰۲۴ را رنگ هلویی (Peach Fuzz) مخملی اعلام کرد. این رنگ همان‌طور که از اسمش پیدا است رنگی رویایی است که حس آرامش و طراوت را در ظاهر و استایل فرد ایجاد می‌کند. یکی از ست‌های جذاب استایل تک‌رنگ یا مونوکروم رنگ هلویی مخملی است؛ اما ترکیب رنگ‌های جذابی دیگی هم وجود دارد. رنگ هلویی مخملی با رنگ‌های مکمل، خنثی و گرم ست‌های زیبایی را ایجاد می‌کند.

در این مقاله از سایت سوربان ، روش‌های مختلف ست کردن لباس با رنگ هلویی مخملی را بیان می‌کنیم تا شما ترکیب رنگ‌های جذاب با رنگ سال، برای ست کردن لباس را بشناسید و بهترین استایل را برای خود طراحی کنید.

رنگ سال 2024 رو اینجوری ست کن!/ 7 ترکیب رنگ جذاب با رنگ سال ۲۰۲۴

رنگ سال 2024 با چه رنگ هایی ست می‌شود؟

۱. ترکیب هلویی مخملی با رنگ های خنثی

رنگ سال 2024 رو اینجوری ست کن!/ 7 ترکیب رنگ جذاب با رنگ سال ۲۰۲۴

رنگ هلویی مخملی، یک رنگ گرم و درعین حال ملایم است که با طیف وسیعی از رنگ‌ها ست می‌شود. اولین ترکیبی که در کنار رنگ سال می‌توانید استفاده کنید پالت رنگی خنثی است. ترکیب رنگ هلویی مخملی با رنگ‌های خنثی یا پاستلی ظاهری زیبا در استایل شما ایجاد می‌کند. در ادامه ترکیب چند رنگ خنثی با رنگ سال ۲۰۲۴ را به شما معرفی می‌کنیم:

  • رنگ سفید: رنگ سفید با هر رنگی ست می‌شود و به آن جلوه‌ای کلاسیک و شیک می‌دهد. ترکیب هلویی و سفید برای لباس مجلسی و لباس‌های روزمره بسیار مناسب است. این ترکیب رنگ در عین سادگی زیبایی خاصی به ‌ظاهر می‌دهد.

رنگ سال 2024 رو اینجوری ست کن!/ 7 ترکیب رنگ جذاب با رنگ سال ۲۰۲۴

  • رنگ طوسی: رنگ طوسی یک رنگ خنثی و مدرن است که با هلویی ترکیبی جذاب و آرام‌بخش ایجاد می‌کند. این ترکیب برای لباس‌ها رسمی، اداری و استایل‌های کژوال مناسب است.
  • رنگ مشکی: ترکیب نارنجی و مشکی یک ترکیب جسورانه و مینیمال است که حس اعتمادبه‌نفس و قدرت را منتقل می‌کند. می‌توانید از رنگ مشکی به‌عنوان رنگ پایه در استایل خود استفاده کنید و اکسسوری‌هایی به رنگ هلویی مخملی را برای تکمیل به استایل خود اضافه کنید.

درنهایت هلویی چون رنگ ملایمی است با رنگ های پاستلی و آرام مثل سفید، کرم، آبی، زرد ملایم و در همین طیف رنگ‌ها خیلی خوب هماهنگ می‌شود. انتخاب رنگ‌های مناسب برای ست کردن با رنگ هلویی یا نارنجی به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

۲. ترکیب رنگ هلویی با رنگ های گرم

رنگ سال 2024 رو اینجوری ست کن!/ 7 ترکیب رنگ جذاب با رنگ سال ۲۰۲۴

ست کردن رنگ هلویی مخملی با رنگ‌های گرم، یک ظاهر بی‌نظیر و انرژی‌بخش ایجاد کند. رنگ‌های مثل قرمز، زرد و صورتی ازجمله رنگ‌های گرمی هستند که به‌صورت رایج با هلویی ست می‌شوند. در ادامه نکاتی برای ست کردن با هر رنگ را بیان می‌کنیم:

  • قرمز:  قرمز یکی از بهترین رنگ‌ها برای ست کردن با لباس رنگ هلویی مخملی است. همچنین این دو رنگ مکمل یکدیگر هستند و ترکیبی جسورانه و جذاب ایجاد می‌کنند. ست لباس رنگ هلویی مخملی با یک کت یا ژاکت قرمز، برای یک مهمانی رسمی بسیار مناسب است.
  • زرد: زرد نیز یکی دیگر از رنگ‌های گرمی است که با لباس رنگ هلویی مخملی ست می‌شود. این ترکیب رنگی، انرژی‌بخش و سرزنده است. لباس رنگ هلویی مخملی را با یک شال یا روسری زردست کنید. این استایل برای دورهمی‌ها بسیار مناسب است.
  • صورتی: رنگ هلویی مخملی و رنگ صورتی دو رنگ گرم هستند که در کنار یکدیگر، ترکیبی جذاب و دل‌نشین ایجاد می‌کند. می‌توانید یک پیراهن هلویی را با دامن صورتی ست کنید تا در مهمانی یا رویدادهای خاص بدرخشید. برای ایجاد یک ظاهر ملایم و زنانه، از رنگ‌های روشن‌تر مانند صورتی روشن استفاده کنید. همچنین هلویی مخملی با صورتی تیره یک ترکیب رنگی کلاسیک و بی‌نظی برای استایل شما خواهد بود.

۳. ترکیب رنگ هلویی مخملی با تناژ های کرم تا قهوه ای

رنگ‌های تناژ کرم تا قهوه‌ای، ظاهری شیک به استایل شما می‌بخشند. برای مثال یک پیراهن رنگ هلویی مخملی با یک شلوارجین کرم، مناسب یک روز کاری یا یک قرار رسمی برای آقایان است. خانم‌ها با استفاده از یک بلوز رنگ هلویی مخملی، به همراه دامن قهوه‌ای ساده‌، می‌توانند یک ست شیک برای مهمانی یا رویداد رسمی تهیه کنند. همچنین پوشیدن یک پیراهن رنگ هلویی مخملی در کنار یک کت یا ژاکت بژ ترکیبی بی‌نظیر برای روزهای سرد و بارانی خواهد بود. استفاده از رنگ‌های کرم و قهوه‌ای یا حتی شتری با رنگ سال ۲۰۲۴ به ایجاد یک ظاهر کلاسیک و بی‌نظیر کمک کنند.

۴. ترکیب جذاب رنگ سال با آبی آسمانی یا یخی

رنگ سال 2024 رو اینجوری ست کن!/ 7 ترکیب رنگ جذاب با رنگ سال ۲۰۲۴

رنگ هلویی مخملی و آبی آسمانی یا یخی ، دو رنگ گرم و سرد هستند که در کنار یکدیگر ترکیبی متعادل و هماهنگ ایجاد می‌کنند. این ترکیب رنگی برای هر موقعیتی مناسب است. از یک روز کاری گرفته تا یک مهمانی خاص که می‌خواهید در آن شرکت کنید. ساده‌ترین ست یک پیراهن هلویی مخملی با یک شلوار جین آبی آسمانی است که یک استایل روزانه را برای شما می‌سازد.

رنگ سال 2024 رو اینجوری ست کن!/ 7 ترکیب رنگ جذاب با رنگ سال ۲۰۲۴

۵. ترکیب رنگ هلویی مخملی با پارچه های طرحدار

رنگ سال 2024 رو اینجوری ست کن!/ 7 ترکیب رنگ جذاب با رنگ سال ۲۰۲۴

ست‌های رنگ هلویی مخملی، در ترکیب با پارچه‌های طرح دار، به ایجاد یک ظاهر منحصربه‌فرد و متمایز کمک می‌کنند. برای مثال یک بلوز به رنگ هلویی مخملی با طرح راه‌راه را با یک دامن مشکی ساده امتحان کنید؛ این ست برای یک مهمانی یا رویداد رسمی مناسب است. همچنین ترکیب یک پیراهن رنگ هلویی خالدار با یک کت یا ژاکت ساده، ظاهر جذابی برای یک روز سرد و بارانی ایجاد می‌کند.

هنگام استفاده از پارچه‌های طرح‌دار، لازم است نکاتی را بدانید، مثلا برای داشتن یک استایل چشمگیر، از پارچه‌های طرح دار با الگوهای بزرگ و پررنگ استفاده کنید. همچنین اگر یک استایل با رنگ ملایم و زنانه می‌خواهید، پارچه‌های طرح دار با خطوط و طرح‌های کوچک و ظریف را انتخاب کنید.

۶. ترکیب رنگ هلویی مخملی با رنگ‌های مکمل

رنگ سال 2024 رو اینجوری ست کن!/ 7 ترکیب رنگ جذاب با رنگ سال ۲۰۲۴

استفاده از رنگ‌های مکمل برای ست کردن لباس، ظاهری جسورانه و زیبا را برای یک فرد می‌سازد. در دنیای رنگ‌شناسی مفهومی به نام چرخه‌ی رنگ وجود دارد که رنگ‌های روبروی هم در دایره‌ی رنگی را مکمل یکدیگر می‌شناسند. رنگ‌های مکمل در کنار هم تضاد و کنتراست جالبی ایجاد می‌کنند، نتیجه‌ی این تضاد یک استایل شیک و متفاوت برای هر فرد خواهد بود.

طبق همین قانون، رنگ سال ۲۰۲۴ که هلویی مخملی نام دارد با رنگ‌های مکملی مثل آبی، بنفش، سورمه‌ای، قهوه‌ای، خاکستری و سبز ترکیب چشم‌نوازی تشکیل می‌دهد. در ادامه چند نکته برای ترکیب رنگ هلویی مخملی با رنگ‌های گرم عنوان می‌ کنیم:

  • سورمه‌ای: رنگ سورمه‌ای جزو رنگ‌های است که معمولا با هر رنگی ست می‌شود. این رنگ به‌خصوص در پارچه‌ی جین برای کت و یا شلوار می‌تواند در کنار رنگ هلویی بسیار زیبا باشد. اگر قصد ست کردن رنگ تیره با رنگ هلویی را دارید، سورمه‌ای یکی از بهترین رنگ‌ها برای ترکیب با هلویی مخملی است. برای مکان‌های رسمی رنگ سورمه‌ای گزینه‌ی مناسبی خواهد بود.
  • بنفش: ترکیب نارنجی و بنفش یک ترکیب جسورانه و جذاب است که حسی از تضاد و ظرافت ایجاد می‌کند. برای جلوگیری از اینکه درخشندگی نارنجی بیش‌ازحد غالب شود، ازسایه‌های رنگ بنفش، مانند بنفش آلویی یا ارغوانی، استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک پیراهن هلویی مخملی با روسری بنفش را امتحان کنید؛ از یک کیف هم‌رنگ با پیراهن، همراه کفش بنفش، به‌عنوان اکسسوری استفاده کنید تا استایل خود را کامل کنید.
  • سبز یا زیتونی: ترکیب نارنجی و سبز یک ترکیب شاداب و الهام گرفته از طبیعت است که حسی از طراوت و سرزندگی را در ظاهر ایجاد می‌کند. برای متعادل کردن شدت تضاد در این ترکیب، ازسایه‌های مختلف سبز مثل زمردی و زیتونی استفاده کنید. برای مثال می‌توانید یک پیراهن هلویی مخملی را با یک شال سبز زمردی ست کنید. همچنین برای اکسسوری ترکیب کیف هلویی با کفش سبز روشن استایل شادی را ایجاد خواهد کرد.

رنگ سال 2024 رو اینجوری ست کن!/ 7 ترکیب رنگ جذاب با رنگ سال ۲۰۲۴

۷. استایل مونوکروم یا تک رنگ هلویی مخملی

همان‌طور که می‌دانید، استایل‌های مونوکروم، هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شوند. ست‌های تک رنگ، همیشه زیبایی و سادگی خود را حفظ کرده و ظرافت خاصی به استایل فرد می‌بخشند. یکی ازبهترین راه‌های ست کردن رنگ هلویی مخملی، استفاده از رنگ‌های مشابه است. برای ایجاد یک ظاهر هماهنگ و منسجم، از رنگ‌های مشابه مانند نارنجی و هلویی استفاده کنید؛ مثلا ترکیب هلویی مخملی با رنگ‌هایی مثل صورتی کمرنگ و آجری، استایل هماهنگ و ملایمی ایجاد کند. لباس رنگ هلویی مخملی با یک کیف یا کفش نارنجی برای رویدادها و دورهمی‌های دوستانه بسیار مناسب است.

همچنین برای استایل رنگ سال ۲۰۲۴ یعنی هلویی مخملی، می‌توانید از تناژهای مختلف آن استفاده کنید. برای مثال رنگ نارنجی روشن یکی از رنگ‌های زیرمجموعه‌ی رنگ هلویی است. این رنگ مثل رنگ کرم با ترکیب‌های مختلفی ست می‌شود. با استفاده از این روش ست کردن لباس ظاهری متعادل و هماهنگ خواهید داشت که استایل شما را زیبا نشان می‌دهد.به این مطلب امتیاز دهید:
(3 امتیاز , میانگین: 3.3 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز