بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
اگر قصد ازدواج دارید باید ملاک هایتان را بدانید و مرور کنید آیا تابحال به این فکر کرده اید که با چه کسانی نباید ازدواج کرد! خیلی از افراد اصلا مناسب ازدواج نیستند. و میتوان گفت ازدواج با این افراد بدبختی به بار می‌آورد!

قبل از ازدواج آشنایی با ویژگی ها و خصوصیات یکدیگر بسیار پر اهمیت است و این آشنایی منجر به موفقیت در ازدواج و برقراری رابطه خوب با یکدیگرمی شود . جوانانی که قبل از ازدواج هیچ شناختی از یکدیگر ندارند و با یک نگاه عاشق و دلبسته هم می شوند ، مشکلات زیادی در زندگی آینده خود تجربه خواهند کرد.

زیرا نداشتن شناخت کافی از علل اصلی بروز تضادهای رفتاری و شخصیتی در جریان زندگی است. ازدواج برخی افراد با یکدیگر اشتباه است و در آینده منجر به جدایی و یا بروز مشکلات زیادی خواهد شد برای اینکه بدانید ازدواج با چه کسانی بدبختتان میکند ، بهتر است این مقاله از سایت سوربان را مطالعه بفرمایید.

ازدواج با این 10 شخص بدبختتان میکند!

ازدواج با این افراد خطرناک است

برای همه ی افراد، گزینه های فراوانی برای ازدواج وجود دارد اما در این میان افرادی هستند که به هیچ عنوان نباید به ازدواج با آنها فکر کرد یا به عبارتی ازدواج با این افراد موجب بدبختی است مگر اینکه مشکل و عیب خود را برطرف سازند. این افراد عبارتند از:

 • فرد تنبل

مردی که اهل کار و کسب درآمد نباشد و شما مجبور باشید تمام بار زندگی را شخصا به دوش بکشید. مردی که شغل و پیشه ی ثابتی ندارد و نمی تواند سر یک شغل به مدت زیادی دوام بیاورد نیز یک فرد تنبل محسوب می شود.

 • شخص معتاد

شخص معتاد، انگیزه های لازم برای زندگی را ندارد و اهل کار و تلاش نیست. البته گفتنی است که ازدواج با فرد معتاد در صورتی که انگیزه برای ترک را داشته باشد بی اشکال است.

ازدواج با این 10 شخص بدبختتان میکند!

 • مرد و زن بدخو

زن و مردی که در تمام شرایط و با تمام افراد بدخو و بدخلاق هستند و رفتاری خشن و بد دارند اما منظور از فرد تندخو، عصبانیت های عادی و معمولی که برای همه ی ما پیش می آید نیست.

 • آدم بی بند و بار

فرد بی بند و بار به زندگی زناشویی وفادار نیست و به راحتی می تواند به شما خیانت کند.

 • فرد نادان

ازدواج با انسان نادان باعث تباهی زندگی می شود.

ازدواج با این 10 شخص بدبختتان میکند!

 • فرد گریزان از خانواده

فردی که مسولیت های فردی اش نسبت به خانواده را انجام نمی دهد و نسبت به خانواده اش بی مهر است، در آینده نسبت به همسر خود نیز بی مهر و علاقه می شود.

 • فرد نابالغ

فردی که از نظر عقلی، جسمی، عاطفی و جنسی به بلوغ نرسیده ، این فرد ممکن است پس از رسیدن به بلوغ ، امکان از انتخاب شما پشیمان شود.

 • شخص دچار اختلالات حاد روانی

افرادی که اختلالات شخصیت دوقطبی ، اختلال شخصیت بدگمان، اختلال شخصیت اسکیزویید، اختلال شخصیت آزار گر، اختلال شخصیت آزار پذیر، اختلال شخصیت ضد اجتماعی برای ازدواج مناسب نیستند.

 • افرادی که اختلاف فرهنگی- مذهبی- تحصیلی زیادی با شما دارد

اختلاف سطح سواد، منزلت اجتماعی، اختلاف مالی همیشه مشکل ساز است و در آینده و در فراز و نشیب های زندگی، ناسازگاری هایش آغاز خواهد شد.

 • کسی که خانواده اش مخالف ازدواجش با شماست

نظر خانواه برای ازدواج بسیار مهم است و اگر خانواده به ازدواج راضی نباشند شما حمایت آنها را از دست خواهید داد و ممکن است در آینده به مشکلات زیادی بر خورید.

 • کسی که اختلاف سنی زیاد با شما دارد

کسی که بسیار کوچک تر از شماست یا کسی که بسیار بزرگ تر از شماست فرد مناسبی برای شما نخواهد بود زیرا دیدگاه متفاوتی خواهید داشت.

 • ازدواج از روی ترحم

اگر شما بدون هیچ میل و علاقه ای و فقط از روی ترحم و دلسوزی با طرف مقابلتان ازدواج کنید پس از چند سال دچار پشیمانی خواهید شد.

ازدواج با این 10 شخص بدبختتان میکند!

خودشناسی اولین اصل ازدواج صحیح

همه افراد برای اینکه ازدواج صحیح و اصولی داشته باشند باید ابتدا به شناختن خصوصیات شخصیتی و معیارها و ملاک های خود و نقاط قوت و ضعفشان بپردازند و خودشان را خیلی خوب بشناسند سپس به شناخت طرف مقابل و تطبیق خصوصیات شخصیتی او با ویژگی های خود و تعیین درجه تناسب بپردازند.

در فرایند خودشناسی و نیز تعیین درجه تناسب افراد برای ازدواج کمک گرفتن از مشاوران و روان شناسان آموزش دیده بسیار با اهمیت است . مشاوران می توانند به آموزش مهارت های خودشناسی بپردازند.

در آخر باید بدانید که در ازدواج، هیچ دونفری شبیه هم نیستند و ازدواج پیوند تفاوت هاست بنابراین متفاوت بودن زن و شوهر با هم طبیعی است و سبب تحکیم رابطه می شود .

باوجود شباهت های خانوادگی و تحصیلی تضاد بین ویژگی های شخصیتی می تواند سبب سست شدن پیوند زناشویی گردد پس آنچه در ازدواج مشکل ساز است تضاد شخصیتی دو فرد است.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز