بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
هیچ کس دوست ندارد که به عنوان یک مهمان بد در مراسم شناخته شود. اما چگونه می‌توانید در یک مراسم عروسی به عنوان یک مهمان عالی بدرخشید؟ کافی است از رایج‌ترین اشتباهات مهمانان در مراسم عروسی بپرهیزید. اما رایج‌ترین اشتباهات مهمانان در عروسی کدام اند؟

اشتباهات رایج مهمانان در مراسم عروسی دیگران

از زمانی که یک کارت دعوت عروسی برای حضور در مراسم عروسی دریافت می‌کنید، احتمالا در ذهن شما غلغله‌ای به پا می‌شود. وقتی که می‌خواهید در مراسم عروسی کسی شرکت کنید کارهای زیادی باید انجام دهید. نه تنها باید برنامه هایتان را هماهنگ کنید، بلکه باید یک لباس عالی انتخاب کنید و به اینکه چه هدیه ای هم به عروس و داماد بدهید فکر کنید!

اگرچه شاید در هیجان آماده شدن برای چنین روز عالی غرق شوید اما بد نیست با برخی از قوانین و آداب معاشرت در عروسی نیز آشنا شوید. به هر حال، هیچ کس دوست ندارد که به عنوان یک مهمان بد در مراسم شناخته شود. اما چگونه می‌توانید در یک مراسم عروسی به عنوان یک مهمان عالی بدرخشید؟ کافی است از رایج‌ترین اشتباهات مهمانان در مراسم عروسی بپرهیزید. اما رایج‌ترین اشتباهات مهمانان در عروسی کدام اند؟ برای دانستن این موضوع تا انتها همراه این مطلب از سوربان باشید.

12 اشتباه پرتکرار مهمانان در عروسی! / بخوانید تا مرتکب این اشتباهات زشت نشوید!

اشتباهات پرتکرار مهمانان در مراسم عروسی

۱. پاسخ ندادن یا دیر پاسخ دادن به دعوت

یکی از رایج‌ترین اشتباهات مهمانان در عروسی تاخیر در پاسخ به دعوت‌نامه‌ها و به‌طور خاص‌تر، عدم وقت‌شناسی است. برای زوج‌ها بسیار مهم است که تخمینی از تعداد مهمانان روز عروسی خود داشته باشند؛ زیرا این تعداد مستقیما بر هزینه نهایی و تعیین مکان آنها تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل واقعا برای آنها مهم است که افرادی که می‌خواهند یا حتی نمی‌خواهند در مراسم شرکت کنند به دعوتنامه به موقع پاسخ دهند. هر دعوتنامه با تاریخ پاسخگویی همراه خواهد بود، بنابراین تمام تلاش خود را انجام دهید تا پاسخ خود را تا آن زمان ارسال کنید.

۲. درخواست کارت دعوت اضافی یا مهمان اضافی با خود بردن به مراسم

یکی دیگر از اشتباهات مهمانان در عروسی این است که پس از دریافت دعوت‌نامه یک دعوت‌نامه دیگر درخواست می‌کنند. به عنوان یک قانون کلی، اگر در کارت دعوت شما نام شما همراه با «و مهمان» نوشته باشد، به شما یک پاسخ مثبت برای حضور افراد دیگر داده شده است. اما اگر در دعوت‌نامه چنین عبارتی قید نشده است احتمالا به این دلیل است که این زوج می‌خواهند مراسم عروسی خود را فقط با نزدیکان برگزار کنند و یا بخواهند بودجه کمی را صرف هزینه مراسم کنند. در هر صورت، بهتر است از آنها برای آوردن دوستان یا اعضای دیگر خانواده خود به مراسم، یک دعوت‌نامه دیگر درخواست نکنید و یا بدتر از آن بدون اطلاع با خودتان مهمان نبرید.

۳. عدم حضور در مراسم علیرغم پاسخ مثبت به دعوت

گاهی اوقات اتفاقاتی در زندگی پیش می‌آید و در حالی که برای شرکت در مراسم عروسی شخصی برنامه‌ریزی کرده‌اید، شرایط پیش‌بینی نشده مانع از حضور شما در مراسم می‌شود. اما اگر تغییری در برنامه خود می‌خواهید بدهید یا به هر دلیلی از رفتن به مراسم پشیمان شده‌اید، همیشه باید در اسرع وقت به میزبان خبر دهید. عدم حضور شما پس از پاسخ مثبت به دعوت برای زوج‌ها، هزینه زیادی را به همراه خواهد داشت، بنابراین این مورد نیز یکی از اشتباهات مهمانان در عروسی است که باید از آن دوری کنید.

12 اشتباه پرتکرار مهمانان در عروسی! / بخوانید تا مرتکب این اشتباهات زشت نشوید!

۴. هدیه ندادن به عروس و داماد

هدیه ندادن به عروس و داماد نیز یک اشتباه مهمانان در عروسی است. فرقی نمی‌کند به مراسم یکی از اعضای نزدیک خانواده یا دوستانتان می‌روید. در هر صورت آنها از شما خواسته‌اند تا روز عالی خود را با آنها به اشتراک بگذارید و این افتخار بزرگی است. ما همیشه توصیه می‌کنیم در حد بودجه خود به آنها هدیه دهید. اما به تعداد نفراتی که بعنوان مهمان در آن شب حضور دارید هم توجه کنید.

این موضوع را نیز مد نظر بگیرید که مثلاً یک خانواده ی چهارنفره هزینه ای ۴ برابر بیشتر برای زوج ها در آن شب داشته تا یک نفر تنها. اگر از بستگان درجه یک یا از دوستان صمیمی عروس داماد هستید می توانید از آن ها بپرسید که در لیست خود چه لوازمی احتیاج دارند و شما بعنوان هدیه برایشان تهیه کنید.

۵. خرید هدیه‌ای خارج از لیست هدیه زوج

این روزها رایج ترین هدیه برای عروس و داماد وجه نقد است تا خودشان بتوانند در مواردی که نیاز دارند حرج کنند اما اگر زوج‌ها لیستی از هدیه‌هایی که دوست دارند دریافت کنند و به آنها نیاز دارند را تهیه کرده اند، مهمانان می‌توانند از این لیست یک گزینه را برای خرید هدیه انتخاب کنند. یکی از اشتباهات مهمانان در عروسی که زوج‌ها واقعا دوست ندارند این است که مهمانان هدایایی را خریداری کنند که در لیست خواسته‌های آنها گنجانده نشده است.

اگر زن و شوهری برای تهیه این لیست وقت گذاشته باشند، احتمالا آن را با وسایل و تجربیاتی که نیاز دارند و می‌خواهند، پر کرده‌اند. به همین دلیل یکی از آداب مهمانان عروسی عالی این است که ابتدا و قبل از خرید هدیه از لیست آنها استفاده کنید. قطعا شما هم دوست ندارید که سرویس غذاخوری برای آنها بخرید که در کابینت‌های آشپزخانه آنها وجود دارد و دیگر جایی برای هدیه شما نیست.

۶. آوردن کودکان به مراسم عروسی مختص بزرگسالان

12 اشتباه پرتکرار مهمانان در عروسی! / بخوانید تا مرتکب این اشتباهات زشت نشوید!

موضوع به همراه داشتن فرزندان و کودکان در عروسی اغلب موضوعی پیچیده است. صرف‌نظر از برداشت شما در مورد این موضوع، آوردن فرزندان و کودکان خود به عروسی آن هم زمانی که زوجین درخواست دیگری کرده‌اند، مناسب نیست. برخی از عواملی که در این تصمیم‌گیری نقش دارد عبارتند از:

  • محل برگزاری برای کودکان مناسب نباشد.
  • فضا و بودجه کافی برای حضور کودکان نداشته باشند.
  • یا صرفا ترجیح می‌دهند که بهترین روز زندگی خود را فقط در کنار بزرگسالان جشن بگیرند. فارغ از اینکه چرا آنها چنین تصمیمی گرفته‌اند باید به درخواست آنها عمل کنید.

۷. دیر رسیدن به مراسم عروسی

به عنوان یک مهمان عروسی، بسیار مهم است که روز مراسم، به موقع در آنجا حضور داشته باشید. مخصوصاً اگر شما از مهمانان درجه اول هستید و بدون شما مراسم عقد شروع نمی شود. از این گذشته، دیدن مهمانانی که بیست دقیقه پس از شروع مراسم در حال قدم زدن در مراسم هستند، برای زوج‌ها ناراحت‌کننده است (نه تنها باعث حواس‌پرتی آنها می‌شود، بلکه بی‌ادبانه نیز به نظر می‌رسد). بنابراین، زمان لازم برای رسیدن به محل برگزاری و برنامه‌ریزی خود برای رسیدن به موقع به مراسم را بررسی کنید.

۸. خاموش نکردن یا بیصدا نکردن گوشی در طول مراسم

یکی از اشتباهات مهمانان در عروسی خاموش نکردن گوشی یا قرار ندادن آن در حالت سکوت است. هیچ چیز مانند صدای پیامک یا تماس تلفنی در وسط مراسم عقد یا سوگند، حال و هوای عروسی را از بین نمی‌برد. حتی اگر زوج مشخص نکرده باشند که چنین درخواستی دارند این قانون را همیشه رعایت کنید: همیشه قبل از مراسم تلفن خود را روی حالت سکوت قرار دهید.

۹. قرار گرفتن سر راه عکاس در لحظات کلیدی

به همین ترتیب، یکی از چیزهایی که یک زوج اصلا دوست ندارند ببینند که مهمان، سد راه عکاسی از  بهترین لحظات زندگیشان شود. توصیه می‌شود در صورت اجازه زوج، عکس و فیلم بگیرید، اما تمام تلاش خود را بکنید تا در جایی عکس و فیلم بگیرید که مخل عکاسی و یا موجب آزار آنها نشود. عروس و داماد برای ثبت  لحظه های مراسم عروسی شان یک گروه حرفه ای عکاسی عروسی را انتخاب کرده اند و این کار عکاس است که عکس‌های عالی بگیرد و آنها برای انجام بهترین کار خود به فضای کافی و مناسب نیاز دارند.

۱۰. رفتار ناشایست و بی‌ادبانه با برگزارکنندگان مراسم

ناگفته نماند که به عنوان یک مهمان، همیشه باید در روز عروسی با افراد دیگر و به خصوص با مهمانداران مهربان باشید. به یاد داشته باشید که آنها استخدام شده‌اند تا به دوستان شما کمک کنند تا بزرگ ترین روز زندگی شان بدون مشکل سپری شود، بنابراین به همه کسانی که با آنها تعامل دارید احترام بگذارید.

12 اشتباه پرتکرار مهمانان در عروسی! / بخوانید تا مرتکب این اشتباهات زشت نشوید!

۱۱. برداشتن وسایل دکوری مراسم و یا گلدان و گل ها

تعجب نکنید ما در مراسم هایمان دیده ایم که برخی مهمانان با خودشان شمعدان، گلدان، گیلاس و یا گل هایی که تزیین شده اند را برمی دارند. برخی از زوج‌ها از مهمانان دعوت می‌کنند تا در پایان شب، گل ها یا برخی وسایل تزئینی را به خانه ببرند. با این اوصاف، هرگز نباید بدون اینکه صریحا به شما گفته شود به آن ها دست بزنید. چون ممکن است عروس و داماد وسایل را اجاره کرده باشند و بردن گل ها و لوازم دکوری برای عروس و داماد هزینه ی زیادی در پی داشته باشد. هر چقدر هم که این وسایل دکوری زیبا باشند، آنها را به حال خود رها کنید، مگر اینکه به شما بگویند اشکالی ندارد که آنها را با خود به خانه ببرید.

۱۲. پوشیدن لباس سفید

یکی از اشتباهات رایج مهمانان در عروسی پوشیدن لباس سفید است. این قانون طلایی عروسی است: لباس سفید نپوشید مگر اینکه به شما گفته شود. گاهی اوقات، برخی از زوج‌ها ممکن است به طور خاص از مهمانان خود بخواهند که این رنگ را بپوشند (به عنوان ساقدوش) اما بهتر است از پوشیدن لباسی با این رنگ اجتناب کنید.

12 اشتباه پرتکرار مهمانان در عروسی! / بخوانید تا مرتکب این اشتباهات زشت نشوید!

کلام آخر

وقتی به یک عروسی دعوت میشوید مطمعنا شما جزو افرادی بوده اید که عروس و داماد و خانواده‌شان دوست داشتند در شادی خود شما را شریک کنند از این رو شما نیز باید به عنوان مهمان برای احترام به آنها و نشان دادن شخصیت خود باید ها و نباید هایی را رعایت کنید و از انجام برخی اشتباهات مهمانان در مراسم عروسی دیگران که مهمترینشان را در این مقاله لیست کرده ایم، اجتناب کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما: