بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
اکستنشن، روشی نیمه دائمی برای داشتن مژه‌های بلند و هیجان انگیزی است که همیشه آرزوی آن را داشته‌اید. انواع اکستنشن‌ها، اغلب از جنس الیاف لطیف مصنوعی یا طبیعی تولید می‌شوند و به صورت تک و دسته‌ای موجود هستند یکی از عواملی که تاثیر بسزایی روی ماندگاری اکستنشن مژه دارد نحوه صحیح مراقبت از اکستنشن هاست.

پس از انجام اکستنشن مژه برای ماندگاری بهتر و بیشتر آن باید از آن ها به خوبی مراقبت کنیم برای مراقبت از آن ها رعایت قوانینی که در ادامه بررسی می کنیم الزامی است.

اکستنشن‌های مژه بسیار ظریف هستند و نیاز به توجه و مراقبت دارند در ادامه این مطلب از سوربان میخواهیم بدانیم که مراقبت های پس از انجام اکستنشن مژه چیست و چگونه انجام می شود پس اگر اکستنشن مژه انجام داده اید و نمیدانید چطور از آن مراقبت کنید که باعث افزایش ماندگاری آن ها شود تا انتها با ما همراه شوبد تا نکات کلیدی مراقبت های بعد از اکستنشن مژه را به شما بگوییم.

alt

چرا باید از اکستنشن مژه به درستی مراقبت کرد؟

سه دلیل اصلی وجود دارد که باید به درستی از اکستنشن مژه خود مراقبت کنید:

۱- آسیب نرسیدن و سلامتی مژه‌های شما
۲- افزایش ماندگاری اکستنشن‌ها
۳- کاهش هزینه‌های ترمیم و نگهداری

ماندگاری اکستنشن مژه چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری اکستنشن مژه، سوال رایجی است که برای بیشتر ما پیش می‌آید. حقیقت این است که جواب این سوال امری نسبی است و به شرایط مختلفی بستگی دارد که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح داده‌ایم.

  • مواد مورد استفاده برای اکستنشن

برند چسب و اکستنشنی که تکنسین برای شما استفاده می‌کند، نقش بسیار مهمی در تعیین مدت زمان ماندگاری کاشت دارد. به علاوه، مهارت تکنسین را نیز نمی‌توان در این زمینه نادیده گرفت. به همین خاطر، توصیه می‌شود تا حد امکان به مراکز تخصصی مراجعه نمایید. همچنین پیش از نوبت گرفتن، نظرسنجی سایت مراکز را ببینید و از تجربه دیگر مراجعان نیز بهره بگیرید تا به نتیجه مناسبی برسید.

  • مراقبت‌های شخصی

بعد از مواد اکستنشن و مهارت تکنسین، مراقبت‌های فردی شما بیشترین اهمیت را در ماندگاری و حفظ اکستنشن‌ها دارد. به خصوص مراقبت‌های اولیه که مخصوص 24 تا 48 ساعت ابتدایی است و نقش مهمی در تثبیت فرایند اکستنشن دارد.

  • چرخه رشد مژه

یکی از دلایلی که اکستنشن‌ ها می‌ریزند، عوامل مکانیکی و محیطی است؛ اما عامل پنهان دیگری نیز وجود دارد که علی‌رغم تاثیر زیاد خود، اغلب نادیده گرفته می‌شود. این مورد چیزی نیست جز سرعت چرخه رشد مژه‌های طبیعی شما که معمولا در افراد مختلف متفاوت است.

چرخه رشد به این معنی است که مژه‌های ما به طور طبیعی درحال رشد، ریزش و جایگزینی مداوم هستند و این روند تا آخر عمر ادامه دارد. همان‌طور که شما هم می‌دانید، اکستنشن‌ها روی مژه‌های طبیعی شما چسبانده می‌شوند. با این حال، طبیعی است که در اثر ریزش مژه‌های طبیعی، مقداری از اکستنشن‌های خود را به صورت روزانه از دست بدهید.

alt

با توجه به تمام متغیرهایی که به آنها اشاره کردیم، می‌توان گفت ماندگاری اکستنشن‌ها اغلب چیزی بین 3 تا 4 هفته است. بعد از این مدت، اگر دوست دارید آنها را حفظ کنید باید برای ترمیم به تکنسین خود مراجعه نمایید. در این فرایند، تکنسین اکستنشن‌های از دست رفته را جایگزین می‌کند و مژه‌هایتان با همان کیفیت سابق روی پلک‌ها باقی می‌مانند.

البته لازم است بدانید بعد از انجام ترمیم نیز، رعایت مراقبت‌های اولیه اکستنشن امری ضروری است.

نکات مهم مراقبت از اکستنشن مژه

اکستنشن‌های مژه، به کمک چسب مخصوصی روی قسمت پایه مژه‌های اصلی شما چسبانده می‌شوند. این چسب‌ها، اگرچه ماندگاری و قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارند اما برای خشک شدن و تثبیت، به چند ساعت زمان احتیاج دارند.

بنابر برند چسب و اکستنشن‌های مورد استفاده، مدت زمان خشک شدن چسب می‌تواند بین 24 تا 48  ساعت متفاوت باشد.
مراقبت‌های اولیه اکستنشن مژه، اغلب در جهت کمک به تثبیت چسب اکستنشن و ممانعت از ایجاد حساسیت و عفونت چشمی تدوین شده‌اند و عبارتند از:

مراقبت های اولیه بعد از انجام اکستنشن مژه

1. مژه‌هایتان را خیس نکنید

جلوگیری از خیس شدن اکستنشن، اولین قدم برای مراقبت از آنها و کمک به تثبیت‌شان است. در این مدت، تکنسین معمولا توصیه می‌کند پیش از انجام اکستنشن دوش بگیرید و حدود یک تا دو روز بعد از انجام آن، از حمام کردن خودداری نمایید. حمام رفتن در این بازه زمانی، باعث نفوذ رطوبت و خیس شدن چسب اکستنشن می‌شود و ماندگاری آن را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، در این 48 ساعت بهتر است تا جای ممکن از بخور دادن صورت، رفتن به استخر، سونا و جکوزی نیز خودداری نمایید. همچنین، اگر در روزهای گرم بهار یا تابستان اکستنشن‌ انجام داده‌اید، بهتر است در طول روز در معرض آفتاب قرار نگیرید. گرمای آفتاب، مدت زمان تثبیت چسب اکستنشن را تحت تاثیر قرار می‌دهد و ممکن است باعث کاهش ماندگاری یا ریزش آنها شود.

alt

۲. اکستنشن را دستکاری نکنید

لمس مژه‌های پرپشت و بلند بعد از انجام اکستنشن، برای همه ما کاری هیجان انگیز و جذاب است. اما اگر دوست دارید این مژه‌های بلند و رویایی را برای مدت زمان طولانی تری روی پلک‌هایتان حفظ کنید، از لمس و بازی با آنها خودداری نمایید. به خصوص در 24 ساعت اول، اکستنشن‌ها بیش از همیشه آسیب پذیر هستند و هنوز به خوبی تثبیت نشده‌اند.

همچنین، بعد از اتمام مراقبت‌های اولیه در 48 ساعت ابتدایی، بهتر است این روند را حفظ کنید. انگشت و دستان شما معمولا در تماس با محیط اطراف، سریعا آلودگی و چربی را جذب می‌کنند. از طرفی، اکستنشن‌های مژه اغلب از جنس الیاف طبیعی یا سیلیکونی تولید می‌شوند و به راحتی آلودگی را در ساختار خود جذب می‌نمایند.

با این تفاسیر، لمس اکستنشن می‌تواند باعث چرب شدن آنها و کاهش ماندگاری چسب شود. همچنین انتقال آلودگی از این طریق، امکان ابتلا به عفونت چشم و مژه را نیز افزایش می‌دهد.

۳. از چرب شدن مژه ها جلوگیری کنید

عوامل بسیاری هستند که ممکن است باعث چرب شدن پایه و چسب اکستنشن شوند و تثبیت آنها را با مشکل مواجه نمایند. بعد از فرایند اکستنشن، حدود 24 تا 48 ساعت نمی‌توانید از مواد شوینده استفاده نمایید یا صورتتان را با آب بشویید. این امر به خصوص برای افرادی که پوست چرب دارند ممکن است دردسرساز باشد. ترشح بیش از اندازه چربی در ناحیه دور چشم، پیشانی و گونه‌ها اکستنشن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

برای رفع این مشکل، می‌توانید از یک تکه دستمال کاغذی تمیز استفاده نمایید. دستمال را با ملایمت روی پوستتان بمالید و چربی اضافی را تمیز کنید. در مرحله بعد، توصیه می‌شود مقداری تونر پاک کننده را به کمک پد مخصوص روی پوستتان بزنید تا تعادل را به سطح پوستتان باز گرداند. همچنین، می‌توانید از لوسیون و اسپری‌های مات کننده پوست نیز استفاده نمایید.

مورد دیگری که می‌تواند باعث چرب شدن اکستنشن و چسب آن شود، انواع لوسیون‌ها و روغن‌های مراقبت پوستی است. اگر از سرم تقویت کننده مژه و ابرو استفاده می‌نمایید، بهتر است برای 48 ساعت آن را کنار بگذارید. همچنین، توصیه می‌شود دور روغن‌های مغذی را خط بکشید. این مواد هم، باعث کاهش ماندگاری اکستنشن و ریزش سریع آنها می‌شوند.

۴. دو روز اول بعد از اکستنشن مژه آرایش نکنید.

مواد آرایشی، اغلب بر پایه چربی و ترکیب مواد چسبنده تولید می‌شوند و ماندگاری اکستنشن را کاهش می‌دهند. به همین خاطر، توصیه می‌شود 24 تا 48 ساعت اولیه، از آرایش کردن خودداری نمایید و اجازه دهید اکستنشن‌ها تثبیت شوند.

alt

مراقبت از اکستنشن مژه

بعد از مراقبت‌های اولیه و حصول اطمینان از تثبیت اکستنشن‌ها، نوبت به مراقبت‌های بعد از اکستنشن می‌رسد. این مرحله، شامل موارد مراقبتی است که به حفظ سلامت مژه و افزایش ماندگاری اکستنشن‌ها کمک می‌کند. توصیه می‌شود این مراقبت‌ها را در قالب روتین پاکسازی و محافظت از اکستنشن در‌ نظر بگیرید و به صورت روزانه آنها را انجام دهید :

۵. اکستنشن‌ها را تمیز نگه دارید

یکی از مشکلاتی که اغلب افراد بعد از اکستنشن با آن مواجه می‌شوند، ابتلا به انواع عفونت‌های چشم و مژه است. رعایت موارد بهداشتی و مراقبتی در این زمینه، تا حد زیادی می‌تواد از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نماید.

روتین شستشوی منظمی برای اکستنشن‌ هایتان تدارک ببینید و روزانه 1 تا 2 بار آنها را بشویید. توجه داشته باشید که نباید از شوینده‌های معمولی یا محصولاتی که قدرت پاک کنندگی بالایی دارند استفاده نمایید. این مواد شوینده، ماندگاری اکستنشن را کاهش می‌دهند و می‌توانند سلامت چشم و مژه‌ها را نیز تحت تاثیر قرار دهند.

بهترین انتخاب برای شستشوی اکستنشن‌ها، مواد شوینده مخصوص اکستنشن یا شامپو بچه است. شامپو بچه، فرمولاسیون ایمنی دارد و فاقد مواد شیمیایی مانند مشتقات سولفات است و گزینه مناسبی برای شما است.

برای شستشوی مژه، بهتر است از انگشتانتان کمک بگیرید. ابتدا دستتان را به خوبی بشویید و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل نمایید. حالا با فشار بسیار ملایم، انگشتتان را روی سطح اکستنشن حرکت دهید و مواد شوینده را بعد از 30 تا 60 ثانیه ماساژ دادن، آبکشی کنید.

براش مژه مخصوصی تهیه نمایید و از آن برای شانه کردن و مرتب کردن اکستنشن‌هایتان کمک بگیرید.

۶. انتخاب محصولات آرایشی مناسب

هدف ما از انجام اکستنشن، داشتن مژه‌های بلند و پرپشتی است که دیگر نیازی به آرایش ندارند. با این حال، همه ما به خوبی می‌دانیم که آرایش چشم چقدر وسوسه انگیز است. حتی داشتن اکستنشن و مژه‌های بی‌نقص هم نمی‌تواند در این زمینه بازدارنده باشد.

اما مشکلی که وجود دارد، این است که محصولات آرایشی مانند مداد چشم و ریمل، اغلب می‌توانند ماندگاری اکستنشن‌ها را تحت تاثیر قرار دهند. به همین خاطر، توصیه می‌شود در انتخابی محصولات مورد استفاده برای مژه‌های اکستنشن شده توجه بیشتری به خرج دهید تا دچار مشکل نشوید.

  • به هیچ عنوان از ریمل‌های ضد آب برای مژه‌های اکستنشن شده استفاده نکنید. تمیز کردن این نوع ریمل کار سختی است و ممکن است باعث ریزش اکستنشن‌ها شود.
  • تا حد امکان، ریمل‌های برچسبی را کنار بگذارید. ساختار این مدل ریمل بر پایه مواد چرب تولید شده و می‌تواند روی ماندگاری چسب اکستنشن تاثیر بگذارد.
  • از مداد چشم‌های ضد آب برای کشیدن خط چشم وبن مژه استفاده نکنید. آنها نیز مانند ریمل، ماندگاری چسب و اکستنشن را کاهش می‌دهند.
  • از قرار دادن مژه‌های مصنوعی نواری روی اکستنشن‌ها، اکیدا خودداری نمایید. مگر اینکه بخواهید با مژه‌های رویایی و جذابتان خداحافظی کنید! چسب این مدل مژه‌ها، باعث ریزش زود هنگام اکستنشن می‌شود.

alt

۷. انتخاب پاک کننده آرایشی مناسب

پاک کننده‌های آرایشی، از دیگر مواردی هستند که بر ماندگاری اکستنشن‌ها تاثیر دارند. برای پاک کردن آرایش چشم و اطراف چشم، از دستمال مرطوب یا دستمال مخصوص کودکان استفاده نکنید. این محصولات حاوی ترکیبات روغنی هستند و چسب اکستنشن را از بین می‌برند.

پد‌های پنبه‌ای را به ناحیه دور چشم و مژه‌هایتان نمالید. الیاف این محصولات، به اکستنشن و چسب آن گیر می‌کنند و باعث کشیده شدن و ریزش آنها می‌شوند.

دور پاک کننده‌های دوفاز، روغنی، کرمی و ... خط بکشید. این موارد بر پایه مواد روغنی و چرب طراحی می‌شوند و چسب اکستنشن را سست می‌نمایند. در مقابل، بهتر است پاک کننده‌های ژلی یا فومی را جایگزین نمایید.

سایر نکات مهم در نگهداری و مراقبت از اکستنشن مژه

برخی از افراد بلافاصله بعد از انجام اکستنشن با مشکلات حساسیتی مانند التهاب و اشک چشم مواجه می‌شوند. این امر تا چند ساعت کاملا طبیعی است و در اثر وجود مواد چسب و سنگینی اکستنشن‌ها رخ می‌دهد. اما اگر سوزش و آب ریزش چشم نیز به این علائم اضافه شد و بیش از یک شب ادامه داشت، بهتر است در اولین فرصت با تکنسین مربوطه تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که از دست دادن روزانه 1 تا 5 اکستنشن امری کاملا طبیعی است و نیازی نیست نگران باشید. ولی اگر در روزهای ابتدایی با ریزش بیش از حد اکستنشن (5 تا 8 شاخه در روز) مواجه شدید احتمالا درحال از دست دادن مژه‌های طبیعی خودتان هستید. در این شرایط، امکان حساسیت مژه به مواد اکستنشن یا سنگینی بیش از حد الیاف اکستنشن وجود دارد. توصیه می‌شود در اولین فرصت به مرکز اکستنشن مراجعه کنید و نسبت به ریموو کردن اکستنشن‌ ها اقدام نمایید.

اگر چند هفته بعد از اجرای اکستنشن متوجه احساس وجود جسم خارشی، سوزش یا خشکی چشم شدید، احتمالا باید رعایت بهداشت اکستنشن و شستشوی اصولی آن را جدی بگیرید.به این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 4.5 از 5)


نظرات شما: