بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
لیفت و لمینت ابرو دو راهکار به روز و ترندی برای داشتن ابروهای زیبا و جذاب است. مساله زیبایی ابرو همواره یکی از دغدغه‌های خانم‌ها بوده و هست.چرا که ابرو قاب چشم و عضوی مهم برای دادن حالت به چهره می‌باشد.

ابرو بعنوان یکی از مؤلفه های بسیار مهم در زیبایی ما شناخته شده است در واقع این موهای کوتاه و باریک، نقش بسیار پر رنگی در زیبایی ما ایفا می کنند. همانطور که می دانید حالت و مدل ابرو از قدیم تا کنون تغییرات بسياري داشته است. در این مطلب از سوربان قصد داریم درمورد لمینت ابرو صحبت کنیم و ببینیم لمینت ابرو و لیفت ابرو چه تفاوت هایی باهم دارند و کدام یک روش مناسب تری برای ماست؟ اگر به دنبال روشی برای زیباسازی ابرو هستید و نمیدانید بین لیفت و لمینت ابرو کدامیک را انتخاب کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

alt

لمینت ابرو چیست؟

داشتن ابروهای زیبا نقش بسیار پر رنگی در زیبایی ما ایفا می کند. همه خانم ها دوست دارند همیشه ابروهای مرتب داشته باشند تا مدت زمانی که به آرایش اختصاص می دهند ، کاهش یابد. برای مرتب بودن ، حالت دادن و تقویت و پر پشت شدن ابروها دو تکنیک جدید به نام لیفت و لمینت ابرو وجود دارد که در آن تارهای ابرو تقویت، پر پشت، مشکی و ضخیم تر می شود.

لمینت ابرو موها را ضخیم تر می کند و در دراز مدت باعث تقویت و کراتینه کردن ابروها می شود. مواد لمینت دارای پیگمنت های رنگی هستند که بر روی ابروها قرار می گیرد و ابروها را پر رنگ تر و تیره تر می کنند. لمینت ابرو اگر با مواد ارجینال انجام شود به هیچ عنوان ریزش ابروها را به دنبال ندارد بلکه رشد ابروهایتان را نیز تحریک می کند؛ چون با مواد ارگانیک و بوتاکس تراپی این کار انجام می شود.

با لیفت و لمینت، تارهای ابرو به سمت بالا و ایستاده و ابروها پهن تر و جاهای خالی ابرو پر می شود و نه تنها آسیبی به ابرو زده نمی شود بلکه ابرو تقویت هم می شود. اگر دوست دارید ابروهایتان هاشوری و خوش حالت شود و پرپشت و زیبا دیده شود ، این روش را امتحان کنید.

alt

تغییر حالت و بالا بردن ابروها را لیفت و کراتینه و تقویت ابروها را لمینت می گویند.

لمینت کردن یک پروسه گیاهی کراتینه و دارای پیگمنت های رنگی است که روی ابرو قرار میگیرد و سبب افزایش ضخامت موی ابرو و پررنگ تر و تیره تر دیدن ابروها می شود.

لمینت و لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

 • لیفت و لمینت ابرو با مواد برای خانم هایی که جهت تارهای ابرویشان به سمت پایین است ، مناسب می باشد.
 • خانم هایی که دارای چشم ها و پلک های افتاده هستند.
 • خانم هایی که فاصله میان ابرو و چشمشان کم است.
 • خانم هایی که تاتو کردن را تمایل دوست ندارند و به دنبال روش بی خطری هستند.
 • خانم هایی که از لوازم آرایشی برای مرتب کردن و فرم دادن به ابروهای خود به دلیل مشغله فراوان نمی توانند استفاده کنند.

alt

 

 • خانم هایی که ابروهای کم پشت، نامرتب و یا افتاده و بی حالت دارند.
 • خانم هایی که ابروی مرتب، پر رنگ و پهن دوست دارند.
 • خانم هایی که ابروهایی خیلی کرکی ، با تارهای نازک و به هم ریخته دارند.
 • خانم هایی که ابروهایشان خیلی کمرنگ می باشد و واضح نیست.

مراحل انجام لمینت ابرو

برای حالت دادن و تقویت ابرو از تکنیک لیفت و لمینت ابرو استفاده می شود . آموزش مرحله به مرحله لیفت و لمینت ابرو اینگونه است :

 • ابروها را با چسب لیفت به وسیله شانه لیفت فیکس می کنند.
 • مواد گذاری را از ریشه تا نصف موهای ابرو انجام داده و کاملا کاور می کنند.
 • مواد اولیه را پاک نموده و مواد شماره 2 را کامل روی ابرو قرار می دهند و روی ابرو را با نایلون پلاستیکی به مدت 15 دقیقه می پوشانند.
 • سپس مواد را پاک کرده و رنگ ابرو را به مدت 7 تا 8 دقیقه می گذارند.
 • بعد از رنگ ابرو موادی که شامل کراتین است را می گذارند و به فرد توصیه می کنند3 تا 4 ساعت ابروهای خود را نشوید.

alt

آیا لیفت یا لمینت ابرو باعث ریزش ابروها میشود؟

لیفت و لمینت ابرو سبب تحریک رشد ابروها و تقویت آن ها با مواد ارگانیک، معدنی و بوتاکس تراپی می شود و سبب ریزش ابروها نخواهد شد.

ماندگاری لیفت و لمینت ابرو

ماندگاری لیفت و لمینت ابرو بستگی به رشد ابروهای شما دارد و بین یک ماه تا دو ماه است . شما با انجام این روش بی خطر به راحتی می توانید دوش بگیرید یا به استخر بروید اما 24 ساعت اول باید ابروهایتان را از آب و خیسی دور نگه دارید زیرا در مراحل لیفت ابرو آرایشگر از چسب لاتکس استفاده می کند. پس از 24 ساعت ابروهایتان را بشویید تا تاثیر این روش را مشاهده کنید.

مزایای لیفت و لمینت ابرو

 • مرتب شدن ابروها
 • تقویت ابروها
 • بی خطر بودن این روش
 • استحمام و رفتن به استخر روز بعد از لیفت و لمینت ابرو بدون داشتن هیچ مشکلی

alt

عوارض لیفت و لمینت ابرو

لیفت و لمینت ابرو عوارض ندارد و به دلیل استفاده از مواد تقویتی و دارای کراتین سبب رشد و تقویت ابرو می شود. بهتر است لیفت و لمینت ابرو در سالن های زیبایی مطمئن و زیر نظر فرد ماهر انجام گردد . استفاده از مواد ارزان قیمت موجب ریزش ابرو می شود.

لمینت و لیفت ابرو در خانه

برای انجام لیفت و لمینت ابرو در خانه می توانید :

۱. ژل آلوئه ورا را تهیه کنید و براش ابرو یا شانه ابرو را به این ژل آغشته کنید و ابروهای خود را شانه بزنید تا ابروها به صورت موقت هاشوری و تقویت شوند.

۲. می توانید ژل ابرو را در منزل به راحتی با استفاده از آلوئه ورا، ژلاتین و اسانس ها و روغن ها بسازید.

¼فنجان آب را به جوش آورده و در ظرفی شیشه ای بریزید.

نصف قاشق پودر ژلاتین را به آن اضافه کنید و کاملا حل نمایید.

با کمک قیف مواد را به داخل ظرف ریمل ریخته و 4 قطره روغن اسطوخودوس به آن بیافزایید .مواد را 12 ساعت در دمای اتاق قرار داده تا کاملا با هم مخلوط شوند سپس استفاده کنید.

alt

ژل ابروی رنگی خانگی

برای تهیه ژل ابروی رنگی می توانید :

پودر سایه را به خوبی با یک قاشق ژل آلوئه ورای تازه یا ژل آلوئه ورای آماده مخلوط کنید. مقدار پودر به اندازه رنگ دهی دلخواه ژل ابروی مورد نیاز بستگی دارد . برای اینکه ابروها پرپشت به نظر برسد ، می توانید مقدار بیشتری پودر سایه به آن اضافه کنید.

برای افزایش رویش ابرو و پرپشت شدن ابروها 4 قطره روغن کرچک و 3 قطره روغن رزماری به آن اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.

داخل ظرف ریمل قدیمی مواد را ریخته و نگه داری کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(19 امتیاز , میانگین: 3.5 از 5)


نظرات شما: