بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
برخی از بازیگران و هنرمندان کشورمان از تحصیلات بالایی در حوزه های مختلف برخوردارند که در ادامه این مطلب با آنان آشنا می شویم.

تحصیلات دانشگاهی برای بسیاری از افراد از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما بسیاری دیگر از افراد تنها رسیدن به خواسته ها و علایقشان را در اولویت قرار میدهند و تحصیلات دانشگاهی برایشان اهمیتی ندارد.

در میان چهره ها و هنرمندان، بسیاری از آنها تحصیلات دانشگاهی ندارند و به داشتن دیپلم بسنده کرده اند اما در میان هنرمندان، بازیگرانی وجود دارند که تحصیلاتشان را تا مقاطع عالیه ادامه دادند و مدرک دکترا گرفتند.

در ادامه این مطلب از سوربان به بازیگرانی که تحصیلات خود را تا مقطع دکترا ادامه دادند اشاره میکنیم تا انتها با ما همراه باشید.

alt

بنر

این بازیگران مطرح ایرانی دکتر هستند

بهنوش طباطبایی

alt

بهنوش طباطبایی بازیگر کشورمان از هنرمندانی است که تحصیلات عالیه دارد و در رشته روانشناسی تربیتی دارای مدرک دکترا است.

این بانوی هنرمند دوره بازیگری را در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران گذرانده است و بازیگری را از سال 77 آغاز کرد و در سریال هایی چون مسافری از هند، عشق گمشده، پیله های پرواز، گل های گرمسیری، چاردیواری، در مسیر زاینده رود، مختارنامه، از یاد رفته، میکائیل و... به ایفای نقش پرداخته است.

پوریا پورسرخ

alt

پوریا پورسرخ بازیگر جوان سینما و تلویزیون است که علاوه بر بازیگری تحصیلات دانشگاهی اش را ادامه داده و مدرک دکترای فیزیولوژی گیاه دارد.

پوریا پورسرخ متولد سال 1356 است و با بازی در سریال وفا به کارگردانی محمدحسین لطیفی به عنوان چهره ای جوان و بازیگر شناخته شد و بازی در فیلم سینمایی روز سوم نقطه عطفی در کارنامه هنری او محسوب میشود.

مهدی سلطانی

alt

مهدی سلطانی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان است که مدرک دکترای تئاتر از فرانسه دارد و یکی از چهره های موفق بازیگری در تلویزیون و تئاتر است.

مهدی سلطانی سروستانی سال 1350 در سروستان متولد شد و با بازی در سریال هایی چون مادرانه، دیوار، مدینه، هفت سنگ، کیمیا، زیرپای مادر، پدر و شهرزاد به شهرت و محبوبیت بین مردم رسید و علاوه بر بازیگری در زمینه کارگردانی و خوانندگی هم دستی دارد.

محمدرضا فروتن

alt

محمدرضا فروتن یکی دیگر از هنرمندان کشورمان است که علاوه بر فعالیت در حوزه هنر در زمینه روانشناسی هم فعالیت داشته و دانشجوی دکترای روانشناسی است.

محمدرضا فروتن متولد سال 1347 است و بازیگری را از سال 1373 آغاز کرده و در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخته است که از جمله سریال های او میتوان به سرزمین مادری، از یاد رفته، روزهای به یادماندنی و سرنخ اشاره کرد.

محمود عزیزی

alt

محمود عزیزی بازیگر، کارگردان، نویسنده و مدرس تئاتر یکی دیگر از چهره هایی است که مدرک دکترا دارد و مدرک دکترای تئاترش را فرانسه گرفت.

محمود عزیزی بازیگر نقش پدر ستایش در سریال ستایش است که بازی در سریال های دیگری چون نیمه پنهان ماه، زیر چتر خورشید، تولدی دیگر، سفر سبز، به دنیا بگویید بایستد، معراجی ها، راز پنهان، تعطیلات رویایی و ... را در کارنامه هنری اش دارد.

ایمان اشراقی

alt

ایمان اشراقی یکی دیگر از هنرمندانی است که تحصیلات عالیه دانشگاهی دارد و متخصص پوست، مو و زیبایی است.

ایمان اشراقی همان بازیگر نقش کامران در سریال خط قرمز است که بسیاری از مردم او را با بازی در این نقش می شناسند. این هنرمند کشورمان در کنار طبابت این روزها در تئاتر هم فعالیت میکند.

امید روحانی

alt

امید روحانی یکی دیگر از بازیگرانی است علاوه بر فعالیت در دنیای هنر، مدرک تخصصی بیهوشی دارد و پیش از بازیگری در این حرفه مشغول فعالیت بود.

امیدروحانی تخصص بیهوشی را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کرد و به عنوان بازیگر در سریال هایی چون مرد دوهزار چهره، ساختمان پزشکان، راه طولانی، دزد و پلیس، زمانه، نوار زرد و ... به ایفای نقش پرداخت.به این مطلب امتیاز دهید:
(463 امتیاز , میانگین: 4.4 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها