بنر
بنر
بنر
بنر
رخی از بازیگران کشورمان با بازی در نقش پیامبران در فیلم و سریال های تلویزیون در خاطر مردم ماندگار شدند که در ادامه مروری بر آنها خواهیم داشت.

فیلم های مذهبی یکی از ماندگارترین فیلم هایی هستند که در طول تاریخ ساخته شده و مورد استقبال از سوی مردم قرار گرفته اند. بازیگران فیلم و سریال های مذهبی به دلیل نقش خاصی که ایفا میکنند تا مدتها با همان نقش شناخته میشوند.

در این مطلب از سوربان مروری بر بازیگرانی که در نقش پیامبر مقابل دوربین رفتند و با این نقش در میان مردم ماندگار شدند داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

alt

بازیگرانی که با نقش پیامبر معروف شدند

مصطفی زمانی در نقش یوسف پیامبر

بنر

alt

یکی از ماندگارترین نقش های پیامبر در سریال های تلویزیون نقش یوسف پیامبر با بازی مصطفی زمانی در سریالی به همین نام به کارگردانی فرج الله سلحشور سال 87 بود.

فرج الله سلحشور در نقش حضرت ایوب

alt

فرج الله سلحشور کارگردان و بازیگر سینما که آثار درخشانی را در کارنامه هنری اش دارد سال 72 فیلم ایوب پیامبر را ساخت و خودش در این فیلم ایفاگر نقش ایوب نبی شد.

امین زندگانی در نقش حضرت سلیمان

alt

فیلم سینمایی ملک سلیمان به کارگردانی شهریار بحرانی سال 86 و 87 ساخته شد و روایتی از زندگی حضرت سلیمان را به تصویر کشید.

امین زندگانی بازیگر کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که در نقش پیامبر مقابل دوربین رفت و در این سریال ایفاگر نقش حضرت سلیمان بود و این نقش در کارنامه هنری او ماندگار شد.

محمد صادقی در نقش حضرت ابراهیم

alt

فیلم ابراهیم خلیل الله به کارگردانی محمدرضا ورزی در سال 84 ساخته شد و یکی از آثار شاخص سینمای ایران است.

محمد صادقی در این فیلم ایفاگر نقش حضرت ابراهیم بود و روایتی از قصه زندگی این پیامبر در فیلم ابراهیم خلیل الله با نقش آفرینی محمد صادقی به تصویر کشیده شد.

محمود پاک نیت در نقش حضرت یعقوب

alt

محمود پاک نیت بازیگر پیشکسوت کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که تجربه بازی در نقش پیامبر را دارد.

این بازیگر کشورمان در سریال یوسف پیامبر، بازیگر نقش حضرت یعقوب پدر یوسف نبی بود که سالها در انتظار دیدن فرزند، درد فراق را به جان خرید و داستانی از زندگی او و حضرت یوسف در این سریال به تصویر کشیده شد.

امیر حیدری بازیگر نقش نوجوانی پیامبر در فیلم محمد (ص)

alt

یکی دیگر از هنرمندانی که تجربه بازی در نقش پیامبر را در کارنامه هنری اش دارد، یک بازیگر نوجوان است که در 12 سالگی نقش حضرت محمد (ص) را در فیلم مجید مجیدی بازی کرد.

مرحوم پرویز پورحسینی در نقش حضرت زکریا

alt

مرحوم پرویز پورحسینی یکی دیگر از بازیگرانی است که در نقش پیامبر خوش درخشید این بازیگر در فیلم مریم مقدس نقش حضرت زکریا را ایفا کرد.

شبنم قلی خانی در نقش حضرت مریم

شبنم قلی خانی نیز از دیگر بازیگرانی است که از عهده ایفای نقش پیامبر به خوبی برآمده ، این بازیگر در فیلم مریم مقدس نقش حضرت مریم را بازی کرد.

احمد سلیمان نیا در نقش حضرت عیسی

alt

«بشارت منجي» اثري ديني با كرگرداني نادر طالب زاده است. توليد اين اثر از سال 79 شروع شد. شبكه يك طرح وي را براي ساخت يك اثر ديني در سطح جهاني پذيرفت و قرار شد ابتدا سريال آن توليد شود وبعد يك فيلم سينمايي هم از آن تهيه شود؛ اثري كه در سال 1383 در بيست و سومين جشنواره فيلم فجر اكران شد و مورد توجه قرار گرفت، احمد سلیمان نیا در این فیلم نقش حضرت عیسی را ایفا کرد.به این مطلب امتیاز دهید:
(3 امتیاز , میانگین: 3.3 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها