بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

روز ولنتاین و همه چیز درباره والنتین

روز ولنتاین یا روز عشق، روز سپندارمذگان یا روز عشاق، فرقی نمی‌کند کدامین روز را بعنوان روزی برای ابراز علاقه به محبوب خود انتخاب کرده‌اید. تمامی این روزها یک هدف دارند و آن نشان دادن محبت و علاقه‌ای هست که بین انسان‌ها وجود دارد. شاید بر اساس رسم و رسوم کشورها و فرهنگ‌های مختلف، نامگذاری و تاریخ این روز متفاوت باشد اما همگی قصد دارند تا این روز را بعنوان روز عشق نامگذاری کنند.

مگر می‌شود عشق را از وجود آدمیان گرفت، مگر می‌شود روزی را بی‌عشق سپری کرد!
عشق همه چیز است و تمام جهان از عشق آفریده شده است، عشق همانند چسبی قوی می‌ماند که کل هستی ما را کنار هم نگه داشته است. خداوند همه چیز را با عشق آفریده است و رسالت انسان دوست داشتن و دوست داشته شدن است. عشق انواع مختلف دارد و هر نوع عشق یک خاصیت متفاوت دارد. وقتی که به هرچیزی در دنیای اطراف خود با دقت بیشتری نگاه می‌کنیم درمی‌یابیم که در نگاه همسر، در نگاه پدر و مادر، در یک گل، در باران و هرچیزی که اطرافمان وجود دارد عشق نهفته است. در واقع بدون عشق تمام هستی از بین می‌رود.

چه داستان‌های خیالی و واقعی زیادی که در وصف عشق در گوشه گوشه‌ی دنیا وجود دارد که هر کدام برگرفته از فرهنگی خاص و رسم و رسومی است که در تاریخ ماندگار شده است. لیلی و مجنون، شیرین و فرهاد، رومئو و ژولیت و هزاران داستان و افسانه‌ای که بیانگر عشق آدمیزاد به آدمیزاد بوده‌اند. هرچند همانطور که گفته شد عشق انواع مختلفی دارد و این نوع عشق یکی از زیباترین حالت‌های آن است.

ولنتاین چیست

در فرهنگ مسیحی و فرهنگ مدرن غربی روز ولنتاین بعنوان روز عشاق نامگذاری شده است.
روز ولنتاین هر ساله در روز 14 فوریه برگزار می‌شود. این روز برگرفته از سنتی است که در میان روم باستان رواج داشته و به افتخار قدیس والنتین کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شود که عشاق در این روز با ارسال کارت والنتین یا خرید هدایایی مثل شکلات و گل سرخ به یکدیگر ابزار علاقه می‌کنند.

افسانه ولنتاین

درباره ولنتاین افسانه‌ها و داستان‌های متفاوتی وجود دارد که هر کدام از آنها سعی در بازگویی تاریخچه این روز دارند.  در حال حاضر کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده که حداقل سه قدیس وجود داشتند که همگی به قتل رسیده‌اند.  والنتین یا والنتیوس از جمله‌ی این قدیس‌ها هستند. اما مهمترین افسانه‌ای که بیشتر بازگو شده و اعتبار بیشتری از سایر افسانه‌ها دارد، به سده سوم میلادی در روم باستان و امپراطوری کلودیوس دوم برمی‌گردد. جایی که کلودیوس، کشیشی به نام والنتین را به قتل می‌ساند و همین باعث می‌شود مردم روز قتل این کشیش محبوب را بعنوان روز عشق یا ولنتاین نامگذاری کنند.  

داستان از این قرار است که کلودیوس امپراطور روم آن زمان، عقیده داشت مردان مجرد نسبت به مردانی که متاهل هستند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. همین عقیده‌ی کلودیوس باعث شد تا فرمانی دهد که براساس آن فرمان، مردانی که مجرد هستند هیچ حقی برای ازدواج و عاشق شدن ندارند. این فرمان کلودیوس به مذاقِ والنتین خوش نیامد زیرا والنتین معتقد بود که هر مرد مجردی می‌تواند عاشق شود و با کسی که مورد علاقه‌اش است ازدواج کند، بنابراین فرمان کلودیوس را حکمی ناعادلانه قلمداد می‌کرد. برای همین به دور از چشم کلودیوس و بصورت پنهانی جوانانی که به یکدیگر علاقه‌بودند و قصد داشتند باهم ازدواج کنند را به عقد هم در می‌آورد. این خبر به گوش کلودیوس رسید و او بشدت خشمگین شد. کلودیوس دستور داد تا والنتین را دستگیر کنند و بعد از مدتی هم او را اعدام کردند. این معتبرترین روایتی می‌باشد که از آن یاد شده است.

اما روایت دیگری بازگو می‌کند که والنتین به دلیل فراری دادن بسیاری از مسیحیان کشته شده است.  

افسانه‌ی دیگری روایت می‌کند که کشیش والنتین بعد از دستگیری توسط سربازان کلودیوس، عاشق دختر زندانبان خود شد و قبل از مرگش برای او کارت والنتین را ارسال کرد که روی آن نوشته شده بود:
"از طرف والنتین".

روز ولنتاین و همه چیز درباره والنتین

درباره والنتین

والنتین یکی از محبوب‌ترین قدیسان زمان خود بوده است، بخصوص که در انگستان و فرانسه دارای محبوبیتی فراتر از حد تصور بوده است. کشیش والنتین احتمالا در زمانی حدود سال 270 میلادی به قتل رسیده است. در سال 498 میلادی پاپ ژلازیوس 14 فوریه را به عنوان روز والنتین اعلام کرد. از والنتین یادبودی در دست می باشد که مربوط به چارلز دوک اورلئان است.
براساس باورهای کنونی، بقایای والنتین قدیس که در قبرستانی باستانی در ایتالیا کشف شد هم اکنون در سه شهر رم، دوبلین ایرلند و گلاسگو اسکاتلند نگهداری می‌شود. شهر گلاسگو به خاطر میزبانی از والنتین قدیس به شعر عشاق لقب گرفته و هرساله در روز ولنتاین میزبان فستیوالی به نام "فستیوال عشق" می‌باشد.

رسوم ولنتاین

در روز ولنتاین کسانی که بهم علاقه دارند، برای نشان دادن عشق خود به یکدیگر هدایایی را بهم تقدیم می‌کنند.  کارت پستال، شکلات، گل، زیورآلاتی مانند گردنبند، گوشواره و دستبند تنها برخی از هدایایی هستند که در روز عشق یا ولنتاین هدیه داده می‌شود.  در کشورهای اروپایی و آمریکایی، دادن شکلات، کارت تبریک و گل به عنوان هدیه روز والنتین از شهرت خاصی برخوردار است. البته که تزئین شکلات و پختن انواع آن نیز از آداب این روز به‌شمار می‌رود.  

ولنتاین چندم است!

همینطور که گفته شد ولنتاین هرساله در تاریخ میلادی در روز 14 فوریه جشن گرفته می‌شود. این روز در ایران برابر با 25 بهمن هرسال است، اما بدلیل اینکه سال 2020 سال کبیسه بود و یک روز بیشتر از سال های دیگر است، به همین دلیل در سال 99 ولنتاین در روز 26 بهمن می باشد.

ولنتاین کادو چی بخرم

از آنجایی که ولنتاین یک روز ویژه برای عاشقان است، برای همین همه در این روز تمام سعی خود را بر این می‌گذارند که بهترین هدیه برای ولنتاین را به معشوقه‌ی خود بدهند. خرید کادو ولنتاین یکی از مواردی هست که همیشه فکرها را به خود مشغول می‌کند و قطعا هرکسی به دنبال هدیه‌ای متفاوت، رمانتیک و خاص با قیمتی مناسب می‌گردد.

شکلات و کارت پستال و یا خرس یکی از رایج‌ترین هدیه‌هایی هست که برای روز ولنتاین هدیه داده می‌شود و شاید گاهی این سه مورد حتی پای ثابت بسیاری از هدیه‌های دیگر باشند که همراه با هدیه اصلی کادو داده می‌شود.

هدیه‌ای که با دستان خودتان ساخته باشید بسیار متفاوت و ارزشمند خواهد بود، اما اگر فرصت کافی برای اینکار را ندارید می توانید هدیه مد نظر خودتان را از جایی تهیه کنید که همان حس را برای محبوب شما القا کند. حس شیرین یک کادوی دست‌ساز، حس نوستالوژی بودن یک هدیه، حس ارزشمند بودن یک کادو و هزاران احساسی که می تواند از طریق انتخاب یک کادوی مناسب منتقل شود.

ولنتاین روزی خاص است و هدیه‌ای هم که قرار است به معشوق خودتان هدیه دهید به طبع بهتر است که خاص باشد و قیمتی مناسب داشته باشد. بنابراین باید چیزی را انتخاب کرد که در دنیای واقعی هم ارزشمند باشد، شاید طلا یکی از گزینه‌هایی باشد که هم معشوق ما ارزشمند است و هم در دنیای مادی دارای ارزش بسیاری است.

گزینه های انتخاب هدیه برای روز ولنتاین بسیار نامحدود است و انتخاب یک مورد از بین تمام گزینه‌ها کمی کار را سخت می‌کند اما زیورآلات و اکسسوری‌ها، همیشه یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید هدیه، خصوصا برای روز ولنتاین محسوب می‌شوند زیرا کمتر کسی است که به زیورآلات علاقه نداشته باشد.

یکی از بهترین جاهایی که می‌توانید کادوی ولنتاین خود را بصورت آنلاین از آنجا خرید کنید ریسه گالری است که وبسایتی اینترنتی برای خرید زیورآلات دست‌ساز می باشد که علاوه بر دارا بودن محصولات با کیفیت و ظریف، قیمت مناسبی هم دارند، بسته‌بندی جذاب و خاصی که محصولات این وب سایت دارند باعث شده که برای هدیه دادن بسیار مناسب باشند. ریسه گالری که همواره در طول تمام این سال ها به روز ولنتاین مثل سایر مناسبت‌ها اهمیت داده، امسال هم سنت شکنی نکرده و برای این روز عزیز قصد دارد تا همراهان همیشگی خود را سورپرایز کند.

روز ولنتاین و همه چیز درباره والنتین

در ریسه گالری می‌توانید علاوه بر انتخاب یک محصول دست‌ساز مثل گردنبند طلا یا دستبند طلا که وزن های سبکی هم دارند، یک کارت پستال مخصوص ولنتاین، یک خرس کوچک قرمز رنگ همراه با تعدادی شکلات را بصورت کاملا رایگان دریافت کنید و برای معشوق خود به صورت رایگان ارسال کنید. قسمت زیبا جاییست که معشوقه‌ی شما کادو را تحویل می‌گیرد و قصد باز کردن بسته‌ی خود را دارد. در آن زمان بویی را استشمام خواهد کرد که به آن علاقه دارد، زیرا این امکان در ریسه گالری وجود دارد که سفارشتان را به رایحه‌ای که خودتان انتخاب می‌کنید معطر کنید تا زمانی که قرار است بسته‌بندی باز شود بویی را بدهد که شما آن را انتخاب کرده‌اید و معشوقه‌ی شما آن را استشمام می‌کند. به شما توصیه می‌کنیم رایحه‌ای را انتخاب کنید که یادآور خاطرات زیبا بین شما و معشوقه‌تان است.
"ولنتاین مبارک"به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما: