بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان

بهترین کشور برای مهاجرت کجاست و بهترین روش برای مهاجرت چیست؟

یکی از دغدغه های مشترکی که همه افراد جهان دارند این است که هر روز و ساعت در تلاش هستند تا کیفیت زندگی خود را بالا ببرند و حتی با این دغدغه می خوایند و بیدار می شوند.

اینکه چگونه میتوان در یک بستر و فضای مناسب تری تلاش کرد تا حاصل تلاش هایمان را بهتر ببینیم و زندگی بهتری داشته باشیم و رشد کنیم و هیچ محدودیتی دست و پاگیر اهداف و کیفیت زندگیمان نباشد.

معمولا یکی از  راه حل ها  مهاجرت است که به شما برای بهبود شرایط و سطح استاندارهای زندگیتان کمک میکند اما مهاجرت به کانادا مخصوصا از طریق تحصیل در کانادا یکی از بهترین فرصت هایی است که هر روز و هر ثانیه در بسیاری از کشورها افراد مختلف به آن فکر می کنند و برای آن برنامه ریزی میکنند.

در این مقاله قصد داریم بهترین روش مهاجرت به کانادا و شرایط آن را برایتان شرح دهیم.

 

چرا مهاجرت تحصیلی بهترین روش برای مهاجرت به کانادا است؟

روش های متفاوت دیگری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند که گاها سخت است و یا مستلزم داشتن مدارک زبان با نمرات بالا است که آن هم برای افراد خاصی که از نظر شرایط سنی و تحصیلی مورد تایید آن مجموعه خاص باشد.

یا اینکه مستلزم پرداخت چند ده یا چند صد هزار دلار هست مثل گزینه های کارآفرینی و سرمایه گذاری که مانند روش های self employed  یا خوداشتغالی هنرمندان و ورزشکاران و روش های استارت آپی همگی مسیرهای بسیار زمان بری هستند.

در صورتیکه شما در همان بازه ی زمانی که منتظر جواب ویزایتان هستید که لزوما این جواب مثبت هم نیست و ریسک از دست دادن زمان در این روش بالاست میتوانید در کانادا حتی تحصیلاتان را به پایان برسانید و بعد از آن ویزای کار دریافت کنید و به اقامت دائم دست پیدا کنید.

 

مزایای تحصیل در کانادا چیست؟

در حال حاضر یکی از  روش های مهاجرت به کانادا مهاجرت تحصیلی است که بنوعی محبوب ترین و پر طرفدارترین روش هم هست.

کانادا دارای یکی از استاندارترین سیستم های آموزشی دنیاست و جالب است بدانید که ۹۶ دانشگاه در کانادا جزو ۱۰۰۰ دانشگاه برتر دنیا هستند.

در کانادا کالج ها و دانشگاههای علمی کاربردی وجود دارد  که برای افرادی طراحی شده است که میخواهند با استفاده از یک دوره کوتاه مدت برای کسب دانش و انطباق بیشتر با بازار کار استفاده کرده و برای خود اشتغال ایجاد کنند.

 

ما درکانادا این مزیت مهم را داریم که شهریه کالج های کانادا از تمام کشورهای انگلیسی زبان جهان مثل آمریکا ٬انگلستان و استرالیا و ... ارزون ترهست.

اگر شما در نظر بگیرید که حدودا ۳۰-۴۰ کشور انگلیسی زبان داریم شهریه تحصیل در کانادا از تمام این کشورها پایین تر است.

در سال ۲۰۱۸ کانادا بعنوان بهترین کشور جهان برای همه فاکتور های زندگی مخصوصا تحصیل شناخته شد و در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کماکان جزو ۳ کشور برتر برای زندگی در دنیاست.

در طی سالهای گذشته بطور کلی یکی از ۱۰ کشور برتر جهان برای مهاجرت بوده  است.

اگر دوره های ۲ ساله یا ۴ ساله  فوق لیسانس یا دوره های ۲ یا ۳ ساله کالج را بگذرانید به شما ۳ سال ویزای کار بعد از تحصیل داده میشود.

در حین تحصیل به شما اجازه ی کار پاره وقت دارید که ۲۰ ساعت در هفته و ۸۰ ساعت در ماه میتونید کار کنید و درآمدی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار براساس میزان تخصصتون میتونید داشته باشید.

 

اگر مجرد باشید هزینه های زندگیتون حدودا ۱۰۰۰تا ۱۲۰۰ دلار هست که اگر بتوانید خوابگاه بگیرید هم بهتر است و بنوعی کار میکنید و هزینه هایتان را پوشش می دهید.

اگر متاهل هستید در واقع دو مزیت دیگر دارید که خودتان اجازه کار پاره وقت دارید و همسرتان می تواند کار تمام وقت داشته باشد که چیزی حدود ۲۰۰۰ دلار به بالا میتواند درامد همسرتان باشد.

افرادی که متاهل هستند چون مجموع درامد خودشان و همسرشان عدد مناسبی میشود میتوانند جدا از هزینه های زندگی بخشی از هزینه های تحصیل را هم تامین کنند.

اگر فرزند دارید به اینصورت هست که دانش آموزان بین المللی باید برای مدارس دولتی و خصوصی شهریه پرداخت کنند.

شهریه مدارس دولتی حدودا ۱۴-۱۵ هزار دلار در سال است ولی مدارس خصوصی مثل مدارس غیرانتفاعی تعرفه  مشخصی ندارند و متغیر است هزینه ها بین ۱۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار متغیر است.

اگر خودتان مشغول تحصیل در کانادا هستید و فرزند ۷ تا ۱۸ سال داشته باشید او میتواند به صورت رایگان به مدارس دولتی کانادا برود.

که یعنی اگر شما ۱ فرزند دارید ۱۵۰۰۰ دلار در سال و اگر ۲ فرزند دارید تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال در هزینه هاتون صرفه جویی می شود که مبلغ بسیار چشم گیری است.

به دلیل استانداردهای اموزشی بالای کانادا٬ به دلیل رنکینگ بالای کالج هاو آموزشگاههای کانادا٬ انطباق کامل سرفصل های اموزشی با نیاز های بازار کار و نرخ اشتغال بالای بعد از فارغ التحصیلی و ۳ سال ویزای کار بعد از تحصیل که به شما داده می شود و امکان کار پاره وقت دانشجو و اجازه کار تمام وقت همسر و امکان تحصیل رایگان فرزندانتان  در مدارس دولتی  و دلایل دیگر از مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا است.

 

بیش از ۵۰-۶۰ روش برای به مهاجرت به کانادا وجود دارد اما بهترین روش مهاجرت تحصیلی میباشد زیرا تمام روش های دیگر هزینه بر و زمان بر هستند.

اگر شما مهندس٬ تکنسین و یا متخصص هستید و در هر حوزه ای تخصص دارید برای ورود به کانادا مدارک تحصیلی شما مهم است اما برای پیدا کردن شغل باید بعد از اینکه وارد کانادا شدید یک دوره آموزشی سپری کنید تا امکان کار کردن در حوزه تخصصی خود را داشته باشید.

در حالیکه وقتی شما در کانادا تحصیل می کنید هم مدرک کانادایی دارید و هم امکان گرفتن اقامت دائم برای شما فراهم می شود به همین دلیل تحصیل در کانادا برای شما شرایط مناسب تری را فراهم می کند.

 

در ادامه به جزییات  مسیر مهاجرت تحصیلی برای مقاطع قبل از دیپلم و بعد از دیپلم میپردازیم.

برای مقطع قبل از دیپلم بچه هایی که بین ۷ تا ۱۸ سال هستند میتوانید با اپلای کردن برای مدارس کانادا چه  مدارس دولتی و خصوصی در واقع مسیر زندگی و آینده فرزندتان را بسیار تغییر می دهد میتوانید آینده ای درخشان برای او رقم بزنید و همینطور مدارس خصوصی بسیار خوبی هم هستند که با آن ها همکاری می کنیم .

به علاوه اینکه شرکت رادسام نماینده آموزش پرورش کاناداToronto district boards of school  (tdsb) میتوانیم از مدارس دولتی و خصوصی که کیفیت اموزش آن ها را تایید میکنیم برای فرزند شما پذیرش بگیریم.

فرزند شما میتواند با یکی از والدین اقدام کند و ما میتوانیم برای یکی از والدین ویزای همراهی دریافت کنیم و موارد زیادی هم وجود داشته است که ما برای هر دوی والدین ویزای همراهی دریافت کرده ایم. اگر با فرزندتان به کانادا بیایید میتوانید یک آپارتمان کوچک اجازه کنید اگر نه میتواند با یکی از دوستان همکلاسی مورد اعتمادش این کار را انجام دهد.

حالت دیگری هم وجود دارد تحت عنوان home stay  که آموزش پرورش و دولت کانادا خانواده هایی را مورد تایید قرار داده است که از نظر  اخلاقی و سو سابقه و موارد متفاوت بررسی کردند و آن ها یک اتاق به اضافه چندین وعده غذایی  در اختیار فرزند شما قرار می دهند که این روش هم امنیت بسیار بالایی دارد.

دپارتمانی در شرکت رادسام وجود دارد جهت تحصیل در مدارس که میتوانید با آن ها تماس بگیرید و مشاوران ما حتما شما را در این حوزه راهنمایی خواهند کرد٬ مدارک مورد نیاز و اینکه شما در چه ترمی میتوانید اپلای کنید و ... به شما اطلاعات کافی داده خواهد شد.

 

اما برای مهاجرت تحصیلی بعد از دیپلم

برای افرادی که دیپلم گرفته اند و یا تحصیلات دانشگاهی دارند که دو آپشن دارد آپشن کالج و گزینه دانشگاه  برای آن ها وجود دارد.

دانشگاه های کانادا  دارای سه مقطع می باشند ولی در ایران ۴ مقطع وجود دارد در حالیکه در کانادا مقطع فوق دیپلم وجود ندارد و فوق دیپلم در کالج ها که موسسات علمی کاربردی هستند تدریس میشود.

  • دوره لیسانس bachelor degree   که ۳-۴ ساله هست
  • شرکت های ۱-۲ ساله فوق لیسانس یا master degree
  • شرکت ۳-۵ ساله دکترا یا phd

 

معمولا اکثر دانشگاهها ایلتس آکادمیک با نمره ی ۶ یا بالاتر نیاز دارند البته برای بعضی دانشگاهها مثل دانشگاه یورک ویل که یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاههای خصوصی کانادا است که در دو کلان شهر ونکوور و تورنتو شعبه دارند برای رشته های مدیریتی مثل مدیریت پروژه٬ مدیریت بازرگانی٬ مدیریت انرژی٬ مدیریت زنجیزه تامین٬ حسابداری و همینطور رشته طراحی داخلی میتوانیم برای دانشگاه یورک ویل برای شما پذیرش بگیریم حتی بدون مدرک آیتلس با توجه به اینکه ما سال هاست نماینده این دانشگاه هستیم و سهمیه نمایندگی برای دریافت پذیرش بدون دریافت مدرک آیلتس داریم.

برای دریافت پذیرش در مقاطع فوق لیسانس و دکترا  معمولا بدون مدرک تافل یا آیلتس خیلی خیلی کار سختی  هست که بتوانید پذیرش دریافت کنید. حتی مواردی هم وجود داشته که مدرک آیتلس با نمره مناسب را ارسال کرده ایم اما و... زیرا فقط مدرک آیلتس حائز اهمیت نیست بلکه رزومه و مقالات علمی پژوهشی  و مقالات isi  و رفرنس ها یا recommendation letter  هایی که از اساتید هیئت عملیه دریافت می کنید میتوانند در اخذ پذیرش از دانشگاههای خوب در مقطع تاثیرگذار باشند.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر واقعا احساس نیاز می کنید و شرایط کاری و زندگی در محل زندگی فعلیتان دشوار است و به این جمع بندی رسیده اید که کانادا به عنوان برترین مکان  مهاجرت برای شماست دو راه به شما معرفی میکنیم:

۱)یا تمام تمرکزتان را معطوف دریافت مدرک زبانتان کنید و برای این موضوع سرمایه گذاری کنید و اگر میتوانید طی ۶ ماه مدرک آیلتس با نمره ۶ یا بالاتر دریافت کنید حتما این کار را انجام دهید.

۲) اما اگر این کار برایتان مقدور نیست و میخواهید شما هم جزو لیست ۲-۳ هزار نفری از دوستان که به دنبال مدرک آیلتس رفته اند و ۴-۵ سال خبری هم از آن ها نیست٬ به هیچ عنوان به شما پیشنهاد نمی شود که این کار را انجام دهید.

پیشنهاد میکنیم که با پذیرش مشروط شروع کنید٬ پذیرش مشروط یا conditional   پذیرشی است که شما تعدادی کورس زبان پیش نیاز قبل از دوره ی اصلی به شما تعلق میگیرد که کار را برای شما ساده تر میکند.

 

کالج های دوره علمی کاربردی:

کالج های دوره ی علمی کاربردی همان دانشگاههایی هستند که مدرک فوق دیپلم که دوره های ۲-۳ ساله هستند تحت عنوان دوره های diploma یا advance diploma  را ارئه می دهند  و برخی کالج های دولتی دوره های لیسانس را هم ارائه می کنند مثل :

  • کالج هامبر (humber college)
  • کالج شریدان (Sheridan college)
  • کالج جورجین ((georgian college

 

کالج های معتبری که مجموعه رادسام نمایندگی آن ها را دارد و طبیعتا در کشور قانون مند و  ضابطه مداری همچون کانادا به راحتی اعتبار برند خود را  برای یک شرکت خرج نمی کنند  دریافت نمایندگی چنین موسسات معتبری به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و شرکت رادسام از نظر توانمندی و صلاحیت فنی بسیار مورد ازمایش قرار گرفته است و اعتبار مجموعه ما یک شبه به دست نیامده است و  داشتن نمایندگی این مجموعه های معتبر برای ما افتخار بزرگی است .

به گفته نخست وزیر وقت کانادا اقای جاستین ترودو  Justin trudeau  کالج هامبر یکی از معتبرترین کالج های کانادا است که در تورنتو قرار دارد.

کالج ها دوره های دیپلم ۲ یا ۳ ساله را دارند و برخی کالج ها مقطع لیسانس را بصورت ۴ ساله هم ارائه می دهند و بعضی کالج ها مثل هامبر humber   دوره های فوق لیسانس را هم دارند که حتما باید دارای مدرک لیسانس دانشگاهی باشید. با توجه به شرایط خود میتوانید در یکی از این کالج ها و  رشته ی موزد علاقه خود ویزای تحصیلی دریافت کنید.

 

رادسام با تکیه بر سابقه درخشان و اعتبار بالای خود میتواند در این مسیر شما را یاری کند تا به بهترین شکل ممکن و بدون اتلاف زمان و هزینه اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)


نظرات شما:

جدیدترین ها