بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
یکی از مراحل مهم برگزاری جشن عروسی پیدا کردن و رزرو یک تالار عروسی یا باغ تالار عروسی مناسب است که با بودجه و سلایق شما همخوانی داشته باشد برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید باید اصول صحیح و درست انتخاب تالار و باغ تالار عروسی را بدانید.

انتخاب و رزرو تالار عروسی یا باغ تالار عروسی مناسب یکی از مهمترین کارهایی است که عروس و دامادها هنگام برنامه ریزی برای عروسی باید انجام دهند. انتخاب یک محل برگزاری عروسی مناسب صرف نظر از اینکه یک باغ تالار یا یک تالار عروسی باشد تأثیر بسیار زیادی در رضایت میزبان و همچنین مهمانان و ایجاد خاطره ای خوش  از شبی خاطره انگیز می باشد.

در این مطلب از سوربان سعی کرده ایم مهمترین نکات و مسائل مربوط به انتخاب و رزرو تالار و باغ تالار عروسی را بیان کنیم پس قبل از انتخاب و رزرو محل برگزاری عروسی تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

یک انتخاب بی نظیر و بصرفه با راهنمای جامع انتخاب و رزرو تالار و باغ تالار عروسی

برای برگزاری مراسم عروسی برنامه ریزی داشته باشید.

باید برای مراسم عروسی خود یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده در اختیار داشته باشید که بتوانید آن را به بهترین شکل ممکن برگزار کنید. بهتراست به چگونگی برگزاری مراسم و کم و کیف آن بپردازید.

قراراست عروسی تان در چه ابعادی برگزار گردد. تعداد مهمانانی که قصد دارید دعوتشان کنید چند نفر است؟ اینکه بهترین گزینه برای برگزاری چنین جشنی کدام است؟به طور کلی دو گزینه برای برگزاری جشن عروسی در اختیار دارید.  برگزاری مراسم در سالن ها و تالارهای عروسی و برگزاری جشن عروسی در باغ تالارها. هریک از این گزینه ها از ویژگی های مثبت و منفی مختص به خودشان بهره مندند. برگزاری مراسم عروسی و برنامه ریزی برای آن تلاش کنید کلیه کارهایتان را در ماه پایانی انجام ندهید تا از استرس و دغدغه تان در روز عروسی کم شود و هر هفته برنامه ریزی  را بروز یا مروز کنید.

تالار بهتره یا باغ تالار؟

اینکه جشن عروسیتان در فضای سرپوشیده باشد یا باغ مسئله ای است که سلیقه ی شما آن را تعیین میکند. ممکن است شما دوست داشته باشید جشنی کوچک در یک باغ  خانوادگی برگزار کنید یا در یک تالار عروسی شیک و ارزان در مرکز شهر و یا حتی ممکن است دوست داشته باشید بخشی از جشنتان در باغ و بخش دیگر در فضای سرپوشیده باشد؛ پس این تنها موردی است که باید به آن با توجه به هزینه هایی که برای مراسم در نظر گرفته اید و همینطور سلیقه خود و خانواده توجه داشته باشید.

یک انتخاب بی نظیر و بصرفه با راهنمای جامع انتخاب و رزرو تالار و باغ تالار عروسی

تالار عروسی مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای انتخاب یک تالار مناسب رعایت و دانستن یک سری نکات لازم ضروری است ، نکاتی که ممکن است در نگاه اول برخی از آنها ساده و بی اهمیت وبرخی مهم باشد . ولی رعایت و توجه به آنها در کنار یکدیگر میتواند تضمین کننده برگزاری یک مراسم خوب و به یادماندنی را برای شما داشته باشد.

برای انتخاب یک تالار عروسی خوب به موارد زیر توجه کنید :

نکات ضروری و مهم در انتخاب تالار عروسی مناسب

  • شام

آیتم های شام (انواع غذاهای اصلی ، جوجه کباب ، میگو ، بره ، ماهی و …) آیتم های دسر (سالاد ، ژله ، دسرهای تک نفره و …)

  • نوشیدنی ها

انواع مختلف نوشابه و دلتسر و دوغ و …

  • آتش بازی

آتش بازی مسیر ورود عروس و داماد،آتش بازی پیست رقص تانگو

یک انتخاب بی نظیر و بصرفه با راهنمای جامع انتخاب و رزرو تالار و باغ تالار عروسی

  • موسیقی و نورپردازی

دی جی، گروه موزیک و تجهیزات (تمپو ، کیبورد و …)نورپردازی، دود

  • گل آرایی و تزئینات

گل آرایی جایگاه عروس و داماد
گل آرایی روی هر میز
گل آرایی بیرون سالن
شمع آرایی

  • پذیرایی

 شامل میوه روی میز و کاکتیل میوه (cocktail) و اینکه چه میوه هایی و به چه میزان سرو خواهد شد، آب میوه (طبیعی یا سن ایچ)، شیرینی، فینگر فود (سرد یا گرم)

  • تشریفات

تعداد خدمه به ازای مهمان ها (مثلا برای هر دو میز یک خدمتکار ثابت)

یک انتخاب بی نظیر و بصرفه با راهنمای جامع انتخاب و رزرو تالار و باغ تالار عروسی

  • هزینه و قیمت مناسب

اولین معیار برای انتخاب یک سالن عروسی متناسب و خوب، توجه به قیمت و هزینه های ورودی است.

باید توجه داشت سطح کیفیت و همچنین میزان خدمات و امکاناتی که در یک سالن برقرار است، تاثیر زیادی بر هزینه ها دارد. در صورتی که قصد دارید در هزینه های عروسی صرفه جویی کنید، بهتر است یک سالن ارزان قیمت را انتخاب کنید.

محیط و فضای سالن

فضای سالن باید زیبا و دلنشین باشد. به طوری که تا زمانی که مهمانان در سالن هستند احساس راحتی داشته باشند. یک فضای باز و بزرگ که جای نشستن، قدم زدن، رقص و شادی و … را برای مهمانان فراهم کند، یکی از ویژگی های مهم یک سالن خدمات عروسی محسوب می شود.

نورپردازی سالن

زیبایی سالن بوسیله برخی آیتم ها انجام می شود. تزئین سالن با گل های زیبا که در برخی از سالن ها از گل های طبیعی استفاده می شود و نورپردازی نقش زیادی را در شکوه جشن عروسی دارند. در سالن های مجلل، نورپردازی به شکل هنرمندانه ای انجام می شود. به طوری که تمامی قسمت های سالن را تحت تاثیر قرار می دهد.

یک انتخاب بی نظیر و بصرفه با راهنمای جامع انتخاب و رزرو تالار و باغ تالار عروسی

داشتن پارکینگ

یکی از موارد ضروری برای تمامی تالارهای عروسی، داشتن پارکینگ اختصاصی است. بطوری که تمامی مهمانان بتوانند به راحتی خودروی خود را در پارکینگ قرار داده و هیچ نگرانی از بابت آسیب یا سرقت خودرو نداشته باشند. در صورتی که سالن تشریفات عروسی در وسط شهر قرار دارد، وجود پارکینگ ضرورت بیشتری پیدا می کند.

داشتن جایگاه ویژه عروس و داماد

جایگاه عروس و داماد همیشه متفاوت از سایر قسمت های سالن است و این تفاوت باید به شکل هنرمندانه ای نمودار باشد. در سالن های خوب، اصولا جایگاه عروس و داماد بوسیله گل، نورپردازی، پرده های حریر و ساتن، مبلمان های لوکس، لوستر و … تزئین می شود. همچنین جایگاه عروس و داماد در مکانی بالاتر از سطح سالن قرار می گیرد. به طوری که عروس و داماد می توانند به تمام سالن اشراف داشته باشند و همچنین مهمانها نیز بتوانند آنها را در این جایگاه زیبا مشاهده کنند.

سرویس دهی منظم و دقیق پرسنل

پذیرایی دقیق و منظم از مهمانان یکی از مهمترین ویژگی های یک سالن خوب به شمار می رود. پرسنل خدمات عروسی باید به کار خود مسلط باشند و به تمامی قسمت های سالن سر بزنند. ضمن اینکه برطرف کردن نیازهای مهمانان در اولویت باشد. خوشرویی و تعاملات سنجیده با مهمانان از مهمترین خصیصه های پرسنل یک تالار عروسی خوب به شمار می رود.

یک انتخاب بی نظیر و بصرفه با راهنمای جامع انتخاب و رزرو تالار و باغ تالار عروسی

داشتن اتاق پرو بزرگ

وجود اتاق پرو برای تالار عروسی یا باغ عروسی ضرورت دارد. مهمانان در بدو ورود به سالن قصد تعویض لباس خود را دارند. بنابراین باید مکان مجزایی وجود داشته باشد تا بتوانند براحتی خود را برای حضور در جشن حاضر کنند.

اتاق عقد شیک و زیبا

در حالی که برخی از تالار های عروسی به سفره عقد تمایل دارند، برخی دیگر به تزئین یک اتاق تمیز و مدرن می پردازند. در این اتاقها سفره عقد به صورت مجزا چیده می شود که البته جنبه نمایشی داشته و برای فیلمبرداری و عکاسی مکان مناسبی می باشد.

وجود خواننده و دی جی

هیجان انگیز کردن جشن عروسی با وجود خواننده و دی جی مهمونی است. خواننده ها با گرم کردن محفل، مهمانان را به وجد آورده و جشن را باشکوه تر می کنند.

موقعیت مکانی خوب با دسترسی آسان

یک تالار عروسی خوب باید به میدان های اصلی شهر دسترسی داشته باشد. در صورتی که در حومه شهر قرار گرفته، نباید فاصله آن تا مرکز زیاد باشد و یا خیلی دور افتاده باشد. در این صورت رفت و آمد را برای مهمانان و با مشکل مواجه می‌شود. در زمان رزرو تالار یا باغ تالار عروسی باید به موقعیت سالن نیز توجه داشت.

یک انتخاب بی نظیر و بصرفه با راهنمای جامع انتخاب و رزرو تالار و باغ تالار عروسی

ظرفیت تالار یا باغ تالار عروسی

میزان ظرفیت تالار عروسی یا باغ تالار عروسی باید به اندازه تعداد مهمانان باشد. قبل از اینکه سالن را رزرو کنید، بهتر است ابتدا یک سرشماری از تعداد مهمانان خود داشته باشید و سپس متناسب با تعداد آنها، یک سالن عروسی مناسب را رزرو کنید.

شکل ظاهری تالار عروسی

یک تالار پذیرایی مناسب باید از نظر شکل ظاهری و معماری ساختاری زیبا و متناسب داشته باشد. رنگ دیوارها تاثیر زیادی بر روحیات مهمانان دارد. سالن هایی که سقف کوتاه و دیوارهایی با رنگ های کدر دارند، دلگیرند و مهمانان احساس راحتی نخواهد داشت.

روکش صندلی ها و رومیزی ها

در زمان انتخاب تالار باید به دقت روکش های صندلی ها و میز ها را بررسی کنید. روکش ها علاوه بر داشتن رنگ و طرح زیبا، باید تمیز باشند و هیچگونه پارگی در آنها نباشد.

یک انتخاب بی نظیر و بصرفه با راهنمای جامع انتخاب و رزرو تالار و باغ تالار عروسی

میز شام عروس و داماد

معمولا در تالار عروسی ، یک میز جداگانه را برای صرف شام عروس و داماد در نظر می گیرند و آن را با گل و شمع و … تزئین می کنند. برخی از تالارها هزینه این میز را جداگانه محاسبه می کنند و برخی نیز بعنوان هدیه آن را در نظر می گیرند. به طور کلی اگر از نظر هزینه مشکلی نداشته باشید ، ایده خوبی است و می تواند شکلی رمانتیک به مجلس شما بدهد. ضمن اینکه در عکس و فیلم عروسی شما نیز ماندگار خواهد شد.

سرویس های بهداشتی

استفاده مهمانان از سرویس بهداشتی امری اجتناب ناپذیر است. در صورتی که سرویس بهداشتی تمیز نباشد، نمی توان آن تالار عروسی را در ردیف بهترین ها محسوب کرد. در زمان رزرو باید این قسمت از سالن به دقت بررسی شود.

نکته طلایی که نباید فراموش کنید

به عنوان خاتمه ای برای مقاله راهنمای انتخاب تالار مناسب باید عرض کرد که حتما روز قبل از مراسم ، به تالار یا باغ عروسی خود سر بزنید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز مرتب است. تمیزی روکش های صندلی و رومیزی ها ، تعداد صندلی ها ، نور پردازی ، تزئینات و خلاصه همه چیز را بررسی کنید.

این سرکشی و حساسیت شما ، به مدیریت تالار نیز ثابت می کند که شما نسبت به همه چیز حساس هستید و در جهت جلب رضایت شما تلاش خواهد کرد.

یک انتخاب بی نظیر و بصرفه با راهنمای جامع انتخاب و رزرو تالار و باغ تالار عروسی

کلام آخر

مراسم های شما به خصوص عقد و عروسی تکرار نشدنی هستند پس حتما تا جای امکان سعی کنید مراسمتان را به باغ تالارهای با تجربه بسپارید.

اگر میخواهید بهترین و حرفه ای ترین تالار عروسی یا باغ تالار عروسی را پیدا و رزرو کنید میتوانید به بخش های تالار عروسی و باغ تالار عروسی در سایت سوربان مراجعه کرده و طبق نکات گفته شده و معیارهای خود تالار عروسی و یا باغ تالار عروسی دلخواه خود را پیدا کنید و مراسم عروسی بی نقص و به یاد ماندنی برای خود و میهمانانتان رقم بزنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(4 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)

پیشنهادها برای شما

تشریفات لوکس خاطره تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات رویای طلایی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

باغ و عمارت پاپیون اصفهان

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
اصفهان

باغ و تشریفات پلاک 7 شیراز

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
فارس

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجلل در باغ تالار روما

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران


نظرات شما:

عناوین جذاب امروز

پیشنهادها برای شما
Unknown column 'adsicon_small' in 'order clause' SQL=SELECT p.id,p.name, p.ads_type, p.featured, p.price,p.created,p.price,p.fullname,p.phone,p.mobile,p.modified,SUBSTR(p.full_text, 1, 80) as full_text, i.thumb, i.standard, c.name as city_name FROM dos_hp_properties AS p LEFT JOIN dos_hp_photos AS i ON i.property = p.id LEFT JOIN dos_hp_prop_city as c on c.id=p.state WHERE p.id='159' AND ((i.ordering=1) or (i.ordering is null)) and (p.published='1') AND (p.approved='1') GROUP BY p.id ORDER BY p.featured DESC,p.publish_down < NOW(), adsicon_small ASC,p.modified DESC LIMIT 0, 7