بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
در این مقاله پیرامون چند توصیه مهم به عقد کرده‌ها، رابطه جنسی در دوران عقد چگونه باید باشد؟ آیا برقراری رابطه جنسی در دوران عقد پیشنهاد می‌شود؟ سخن خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

چند توصیه مهم به عقد کرده‌ها|ابطه جنسی در دوران عقد چگونه باید باشد؟| آیا برقراری رابطه جنسی در دوران عقد پیشنهاد می‌شود؟

چند توصیه مهم به عقد کرده‌ها

قطعاً رفتار زن و شوهر در دوران عقد خیلی بیشتر از دوران نامزدی زیر ذره‌بین طرف مقابل قرار خواهند گرفت. دوران عقد دو روی یک سکه است که یک روی آن عشق و دلدادگی و محبت است و روی دیگر آن شناخت روحیات و علاقه‌مندی‌های طرف مقابل و خانواده‌هاست.

تعادل مابین این دو روی سکه که زندگی آینده شمارا تحت تأثیر خود قرار خواهد داد، لازم و ضروری است. گاهی شور و هیجان این دوران باعث می‌شود که یکی از زوجین به روی دوم سکه که همان شناخت روحیات و علاقه‌مندی‌های طرف مقابل است توجهی نکند. و در مقابل در آینده به این نتیجه برسد که تصمیم بدون فکر و عجولانه‌ای گرفته است،

 دانستن این مسئله در آینده پس از ازدواج دیگر اهمیتی نداشته و بی‌فایده خواهد بود، چراکه دیگر کار از کار گذشته و شما وارد یک زندگی تازه شده‌اید. بنابراین توصیه می‌کنیم که شناخت روحیات و علاقه‌مندی‌های طرف مقابل را در برنامه دوران نامزدی و عقد (دوران قبل از ازدواج) خود بگنجانید.

alt

برای درک بهتر این موضوع به توصیه‌های قبل از ازدواج که در زیر بیان کرده‌ایم توجه کنید:

  1. دقت به علاقه‌مندی‌ها و فعالیت‌های طرف مقابل

لازم است که هر یک از زوجین به علاقه‌مندی‌ها و فعالیت‌های طرف مقابل توجه اساسی داشته باشد. کارهای ساده‌ای مانند هدیه دادن، ابراز محبت کلامی، مطرح کردن علاقه‌مندی‌ها بدون لحاظ کردن ملاحظات، احترام گذاشتن، رفتار اجتماعی و ... راه را برای شناخت بیشتر و تصمیم‌گیری بهتر بازخواهد کرد.

  1. مسئولیت‌پذیری

چنانچه ظرف مقابل خود را فردی مسئولیت‌پذیر نیابید در آینده مشکلات عمده‌ای پیش روی شما خواهد بود. تفاوتی نمی‌کند که طرف مقابل شما زن باشد و یا مرد، مسئولیت‌پذیری و برنامه‌ریزی منظم برای زندگی از واجبات زندگی مشترک و زناشویی است. سعی کنید در مواقعی مسئولیت‌پذیری طرف  مقابل خود را محک بزنید تا بتوانید بهتر به او و آینده‌ای که قرار است با او بسازید، امید داشته باشید.

  1. بیان عواطف و احساسات

در دوران عقد عواطف و احساسات قلبی خود را نسبت به همسرتان، مسائل اجتماعی، اخلاقی و سایر مسائلی که به روح و روان انسان وابسته است، را بدون کوچک‌ترین تمارضی بیان کنید.

 به‌طور مثال زمانی که به‌طرف مقابل خود جمله دوستت دارم را بگویید، شاهد معجزه‌ای خواهید بود که بیشتر از هر کار دیگری چاره‌ساز خواهد بود. خریدن هدیه و کادو نیز فراموش نکنید. این کار محبت عملی شمارا به‌طرف مقابل ثابت خواهد کرد.

  1. به‌ظاهر یکدیگر توجه کنید

توجه به‌ظاهر همسرتان و صحبت پیرامون آن‌یکی دیگر از مسائلی است که باید در دوران عقد به آن توجه اساسی شود. چنانچه همسر شما ظاهر و پوشش خود را تغییر داده، واکنش نشان دهید و او را تحسین کنید. این موضوع خیلی اهمیت دارد و نشان می‌دهد که شما به‌طرف مقابل خود زیاد اهمیت می‌دهید.

  1. مقایسه نکنید

مقایسه کردن همسرتان با فامیل و دیگران، یکی دیگر از دلایل سردی روابط پیش و پسا ازدواج است. چنانچه این مقایسه در حضور جمع انجام شود، خیلی بدتر خواهد بود و شرایط حادتری را ایجاد خواهد کرد. سعی کنید زیبایی‌ها و نقاط قوت طرف مقابل خود را ببینید و بابیان آن‌ها راه پیشرفت او و اعتماد زندگی مشترک را تقویت نمایید.

  1. احترام گذاشتن

همیشه در روابط عاطفی وزندگی خود، احترام گذاشتن به‌طرف مقابل را فراموش نکنید. چنانچه اختلافی بین شما و همسرتان پیش بیاید حدومرز احترام را رعایت و مسئله را با آرامش و بینش عقلی حل نمایید. زمانی که شما یک مسئله و یا مشکل را با عقلانیت و احترام حل کنید، پیش‌زمینه یک رابطه خوب و موفق را فراهم نموده‌اید.

  1. به یکدیگر محبت کنید

دوران عقد و دوران پیش از ازدواج یکی از دوران رمانتیک برای زوجین جوان خواهد بود. سعی کنید در این دوران به یکدیگر محبت کنید. عشق ورزیدن و محبت‌های بدون دلیل خاطره این دوران را برای شما شیرین‌تر و ماندگارتر خواهد کرد.

 ابراز علاقه به همسر یکی از دلایلی است که پایه زندگی زناشویی را مستحکم‌تر خواهد کرد. فراموش نکنید که شما همه‌چیز طرف مقابلتان هستید. همه دارایی او. پس این جملات را به زبان بیاورید و احساس خوشبختی و عشق را به او منتقل کنید.

 

رابطه جنسی در دوران عقد چگونه باید باشد؟ آیا برقراری رابطه جنسی در دوران عقد پیشنهاد می‌شود؟

دوران عقد یک دوران طلایی برای شناخت کامل طرف مقابل است. مسلماً به هم خوردن یک رابطه در زمان عقد خیلی بهتر از آن است که پس از ازدواج رخ دهد. چراکه عواقب و ضرر و زیان آن برای هر یک از زوجین کمتر خواهد بود. حال این سؤال پیش می‌آید که رابطه جنسی در دوران عقد باید چگونه باشد؟ آیا برقراری رابطه جنسی در دوران عقد پیشنهاد می‌شود؟

چند توصیه مهم به عقد کرده‌ها|ابطه جنسی در دوران عقد چگونه باید باشد؟| آیا برقراری رابطه جنسی در دوران عقد پیشنهاد می‌شود؟

یکی از اهداف و پایه‌های اساسی ازدواج، برقراری رابطه جنسی است. رابطه‌ای که حس لذت و رضایت طرفین را از یکدیگر تأمین و زمینه زندگی مشترک موفقیت‌آمیزی را برای آن‌ها فراهم خواهد کرد. اما آیا نزدیکی در دوران عقد توصیه می‌شود یا خیر؟

به محض اینکه صیغه‌ی عقد بین دو نفر در محضر عقد و یا دفاتر ازدواج خوانده شود، ازنظر شرعی و قانونی زن و شوهر بوده و برقراری رابطه جنسی برای آن‌ها بلامانع است. شرع و قانون این دو نفر را زن و شوهر رسمی می‌داند که تمام اصول و ضوابط زناشویی را می‌توانند انجام دهند.این موضوع در خانواده‌های ایرانی ازنظر عرف موردپسند نیست.

نزدیکی و برقراری رابطه جنسی کامل در فرهنگ ما که دوران عقد زن و مرد در خانواده خود زندگی می‌کنند، امری است ناپسند و ناخوشایند که خانواده‌ها فرزندان خود را از آن منع می‌کنند.

یکی دیگر از مسائلی که نزدیکی در دوران عقد را مانع می‌شود، حفظ پرده بکارت زن است. برخی دوست دارند پرده بکارت خود را برای شب زفاف حفظ نمایند و برخی نیز به دلایل عرفی و خانوادگی دخول و نزدیکی در دوران عقد و حفظ پرده بکارت را برای شب عروسی ترجیح می‌دهند.

رابطه جنسی خواه‌وناخواه در دوران عقد اتفاق خواهد افتاد چراکه زن و شوهر ازنظر شرعی و قانونی اختیار کامل برای انجام آن را دارند، اما مشاوران خانواده پیشنهاد می‌کنند، این رابطه در حد متعارفی باشد و بهتر است زوجین دخول و نزدیکی را به شب زفاف موکول نمایند.

 

www.soorban.comبه این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 4.5 از 5)

بنر
بنر

پیشنهادها برای شما

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس شیدایی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس بلانش تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات الماسی شیراز

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
فارس

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران


نظرات شما: