بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
پیش از آن که بخواهید مراسم عروسی را برگزار کنید لازم است از وظایف خود به عنوان داماد آگاه باشید. این شب همان طور که می تواند بهترین شب زندگی شما و عروس خانم باشد، می تواند به شبی پر از استرس و ناکامی تبدیل شود. برا جلوگیری از این موضوع کافی است به توصیه های افراد صاحب تجربه توجه کنید و از اشتباهاتی که برای اکثر تازه دامادها رایج است خودداری کنید.

قبل از آنکه کت و شلوار دامادی به تن کنید، بند کفش هایتان را ببندید و خیره در چشمان عشقتان پیوند ازدواجتان را جشن بگیرید، کمی درباره‌ی وظایف داماد در جشن عروسی بیاندیشید. نقش آقای داماد در جشن عروس اگر بیشتر از عروس خانم نباشد کمتر هم نیست. این در حالی است که آقایان در آستانه‌ی داماد شدنشان معمولاً اشتباهات عجیب و غریبی مرتکب می‌شوند که ممکن است تمام جشن را تحت تأثیر قرار دهد.

اشتباهات داماد در جشن عروسی گاه به فاجعه و گاه به ایجاد موقعیت‌ های عجیب و غریب منجر می‌شود که می‌توان به سادگی از آن‌ها دوری کرد. اگر شما نیز قرار است به زودی داماد شوید، بهتر است با اشتباهاتی که ممکن است از شما سر بزند آشنا شوید و از آن‌ها دور بمانید.

15 مورد از رایج ترین و زننده ترین اشتباهات داماد در جشن عروسی

فرقی نمی‌کند به دنبال برگزاری جشنی با شکوه هستید و یا قصد دارید یک عروسی ساده بگیرید، داماد شدن نقشی است که تنها یکبار تجربه می‌کنید. برای اجرای هرچه بهتر آن نیز به نهایت تلاش خود احتیاج دارید. پول خرج کردن برای بخش‌های مختلف جشن عروسی از تنها وظایف داماد بشمار نمی‌رود. بلکه بهتر است از تجربیات دیگر داماد‌ها استفاده کنید و استایل خود را حفظ نمایید. در ادامه این مطلب از سوربان با هم به رایجترین اشتباهاتی که ممکن است به عنوان داماد در جشن عروسی خود مرتکب شوید می‌پردازیم تا آگاهانه‌تر در کنار عشق زندگیتان این روز به یاد ماندنی را جشن بگیرید:

اکثر داماد ها این 15 اشتباه پرتکرار و زننده را در جشن عروسی خود انجام می‌دهند!

 • حساب جیب خود را داشته باشید.

همه ما می‌دانیم برنامه‌ریزی برای جشن عروسی چنان مسحور‌کننده است که گاهی دوست داریم دار و ندار خود را برای آن خرج کنیم! از تالار‌های پذیرایی لوکس گرفته تا لباس عروس مزون دوز، حتماً شما نیز رویا‌های بزرگی در سر می‌پرورانید و دوست دارید بهترین جشن عروسی را بگیرید.

اما بهتر است پیش از انجام هر کاری بودجه خود را در نظر بگیرید و طبق آن برای جشن پول خرج کنید. قرض کردن و وام گرفتن بی‌حساب کتاب از اشتباهاتی است که گا‌هاً داماد‌های جوان انجام می‌دهند و همین موضوع نیز مشکلاتی را در زندگی مشترک و بعد از عروسی برای آن‌ها بوجود می‌آورد.

 • پوشیدن جوراب سفید با کت شلوار مشکی!

جوراب داماد باید هم رنگ کت و شلوار او باشد. در غیر این صورت کت و شلوار دامادی در تن شما جلوه چندان جالبی نخواهد داشت. خصوصاً اگر کت و شلوار شما مشکی است، زیبایی آن را با پوشیدن جوراب سفید از بین نبرید. این یکی از اشتباهات داماد است که هرگز نمی‌توان بخشید!

 • دعوت میهمانان به صورت شفاهی به جشن عروسی

برای برگزاری جشن عروسی خوب، پیش از هر کاری نیاز دارید لیستی دقیق از تعداد مهمانان و اسامی آن‌ها تهیه کنید. پس از تهیه لیست برای هر یک از مهمان‌ها کارت دعوت بفرستید و به صورت رسمی از آن‌ها بخواهید تا در این روز خاص کنار شما باشند. اما برخی از آقایان دوستان و آشنایان زیادی را به صورت شفاهی به جشن ازدواج خود دعوت می‌کنند.

برخی از این افراد به مهمانی شما می‌آیند و در این صورت آمار برای پذیرایی و شام دچار مشکل می‌شود، و برخی دیگر نیز ممکن است از شما برنجند و توقع کارت دعوت داشته باشند. در هر دو صورت بهتر است از دعوت شفاهی دوستان و آشنایان خود بپرهیزید.

 • نادیده گرفتن گروه خدمات عروسی

اکثر داماد ها این 15 اشتباه پرتکرار و زننده را در جشن عروسی خود انجام می‌دهند!

یکی از بزرگترین اشتباهات داماد در روز عروسی نادیده گرفتن افرادی است که قرار است شب عروسی او را اداره کنند. با گروه موزیک، کادر پذیرایی، مسئولین تالار و گل‌آرایی سالن خود با صمیمت بیشتری برخورد کنید و آن‌ها را نیز بخشی از جشن عروسی بدانید. در این صورت آن‌ها نیز جشن شما را مجلسی برای خودشان تصور می‌کنند و از هیچ تلاشی برای زیبایی و شکوه هرچه بیشتر آن فروگذار نخواهند کرد.

 • شرکت نکردن در امور برنامه ریزی جشن

همه عروس خانم‌ها پیش از جشن عروسی ساعت‌ها وقت صرف یافتن تالار پذیرایی، لباس عروس شیک، و مدل‌های حلقه صرف می‌کنند. اما آقایان چطور؟ از جمله اشتباهات داماد برای جشن عروسی می‌توان به شرکت نکردن در امور برنامه‌ریزی اشاره کرد. اینکار اشتیاق همسر شما را نیز برای داشتن یک جشن عروسی بی‌نظیر از بین می‌برد. نظر شما نیز درباره‌ی تمام امور مجلس عروسی اهمیت دارد. پس خودتان را کنار نکشید.

 • هیچوقت نگویید ؛ برای من که مهم نیست!!

حتی اگر برایتان مهم نیست لباس عروس چه مدلی باشید این جمله را به زبان نیاورید. جمله‌ی “برای من مهم نیست” دلسردی زیادی را برای همسرتان به وجود خواهد آورد. اگر درباره‌ی بخش‌هایی از جشن عروسی نظری ندارید، باز هم خود را بی‌تفاوت نشان ندهید و در تصمیم‌گیری‌ها شرکت کنید.

 • مشورت نکردن با اعضای خانواده خود در امور عروسی

اکثر داماد ها این 15 اشتباه پرتکرار و زننده را در جشن عروسی خود انجام می‌دهند!

جشن عروسی برای شماست و شما راجع به آن تصمیم خواهید گرفت، اما عدم مشورت با اعضای خانواده و مطلع نساختن آن‌ها از امور مختلف مم

کن است خیلی خوشایند نباشد. از طرفی دیگر بهتر است به جای آنکه تنهایی تمام کار‌های خسته‌کننده جشن را انجام دهید، از عزیزترین‌های خود کمک بگیرید و در کنار هم مجلس عروسی شاد و خاطره‌انگیزی را برگزار کنید.

 • مذاکره در مورد جزییات امور را نادیده می‌گیرید

این مورد یکی از رایجترین اشتباهاتی است که برخی از آقایان داماد درباره‌ی جشن عروسی خود مرتکب می‌شود. وقتی با عکاس عروسی قرارداد می‌بندید باید درباره تمام جزییات خصوصا قیمت صحبت کنید. این موضوع برای سایر بخش‌های جشن عروسی مثل اجاره سالن عقد، تالار پذیرایی، نوع چیدمان میز و صندلی‌ها، گل‌آرایی، آرایشگاه داماد و…. نیز صدق می‌کند. بدین ترتیب هم لحظه لحظه جشن عروسیتان بدون استرس و نگرانی پیش می‌رود و هم مسئولین خدمات مختلف عروسی را از حساسیت‌های خود آگاه می‌سازید.

 • دعوا در روز عروسی ممنوع

موضوعات مختلفی ممکن است در روز عروسی آرامش شما را به هم بزنند، اما اشتباه نکنید. با بحث و جدل بیهوده تنها از زیبایی این روز خواهید کاست. در صورت بروز مشکل چند نفس عمیق بکشید و با خود بگویید امروز دعوا ممنوع!

 • ماشین عروس را به اتوبوس تبدیل نکنید.

اکثر داماد ها این 15 اشتباه پرتکرار و زننده را در جشن عروسی خود انجام می‌دهند!

اگر راننده ندارید فراموش نکنید ماشین عروس تنها جای شما و همسرتان است. به هیچ عنوان کسی از اعضای خانواده را همراه خود سوار ماشین عروس نکنید.

 • جزئیات را نادیده میگیرید.

جشن عروسی یک روز است با جزییاتی به اندازه‌ی سالیان سال زندگی. حتی کوچکترین موارد هم می‌توانند به بهتر شدن مراسم عروسی شما کمک کنند. آقای داماد اشتباه نکنید و به هیچ یک از جزییات لازم برای جشن عروسی نه نگویید. برای مثال گیفت عروسی شاید یکی از همین جزییات بی‌اهمیت باشد اما مهمانان شما را به وجد می‌آورد و برای آن‌ها خاطره‌ای زیبا از جشن عروسیتان بر جای می‌گذارد.

 • در جشن عروسی منفعل نباشید.

عکس‌های عروسی، رقص دو نفره با عروس، لحظه ورود عروس و داماد به تالار پذیرایی، برش کیک عقد و غیره همه از مهمترین لحظات جشن عروسی هستند که خصوصاً برای عروس خانم‌ها اهمیت زیادی دارند. لطفاً با بی‌اشتیاقی و سرباز زدن از شرکت در این لحظات جدا بپرهیزید. همه جا و هر زمان همراه همسر خود باشید و دست در دست یکدیگر جشن عروسی شادی را برای خود بسازید.

 • آن تایم باشید.

صبح روز عروسی کمی زودتر از خواب بیدار شوید تا به تمام کار‌های خود برسید. دیر کردن اصلاً شایسته‌ی داماد نیست. به علاوه، اگر برای اولین کار خود در روز عروسی دیر کنید، تا اخر شب به بقیه امور هم به موقع نخواهید رسید.

 • عروس خانم را فراموش نکنید.

یکی از اشتباهات آقای داماد در روز عروسی فراموش کردن عروس است. در مجلس عروسی وقتی گرم صحبت با آشنایان خود هستید و یا دوست دارید با دوستانتان برقصید، حواستان به عروس خانم هم باشد. او را به هیچ عنوان تنها نگذارید و بیشتر اوقات جشن را در کنار او سپری کنید.

 • کارت های دعوت را دیر پخش نکنید.

نباید تا دقیقه نود برای پخش کارت‌های عروسی صبر کنید. بهتر است کارت‌های دعوت عروسی به موقع و حداقل بیست روز قبل از جشن به دست مهمان‌ها برسند.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز