بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بعد از خواستگاری چه کنیم؟ آیا بعد از انجام خواستگاری باید کار های خاصی انجام داد؟ بعد از خواستگاری چطور رفتار کنیم؟

بعد از خواستگاری چه کنیم و چه کارهایی انجام ندهیم؟ مراحل بعد خواستگاری خیلی واضح و شفاف نیست، چون همه چیز توافقی و بر اساس معیارهای دو خانواده یا دختر و پسر پیش می رود و نمی توان برای آن قانون خاصی در نظر گرفت. با این حال در جلسات مشاوره قبل ازدواج درباره اینکه بعد از خواستگاری چه کنیم، چه کارهایی را انجام دهیم و چه کارهایی را انجام ندهیم صحبت های زیادی می شود تا به نقطه اشتراک برسند.

ما در ادامه این مطلب از سایت سوربان به بررسی اینکه بعد از خواستگاری چه باید کرد و مهم ترین کارها بعد از جلسه خواستگاری چیست خواهیم پرداخت.

بعد از خواستگاری چه باید کرد؟ / 5 تا از مهمترین مراحل بعد از خواستگاری

باید ها و نباید های مهم بعد از خواستگاری

بعد از خواستگاری چیکار کنیم؟ وقتی هیجان آن لحظه کمی فروکش کرد، ممکن است از خود بپرسید که در آینده چه باید کرد. اگر مراقب نباشید، ممکن است از همان ابتدا خودتان را گول بزنید. به همین خاطر بعد از مراسم خواستگاری باید کارهای صحیح انجام شود تا این ارتباط به بیراهه نرود.

مهم ترین مورد این است که نوع آشنایی زن و مرد چگونه است؟ آیا ازدواج سنتی یا ازدواج های مدرن و امروزی تر مد نظرتان است؟ در ادامه به بررسی هر دوی آنها می پردازیم:

مراحل بعد از خواستگاری در ازدواج با آشنایی قبلی

مهم ترین اصل در این سبک ازدواج ها این است که دختر و پسر قبل از مراسم خواستگاری با هم دیدارهای متعددی داشته اند و شناخت کافی از سلایق و حتی خانواده های هم دارند. در این نوع از انواع ازدواج در ایران معمولا خواستگاری تنها برای رسمیت بخشیدن به یک ارتباط عاطفی صورت می گیرد و تکلیف خیلی از چیزها از قبل مشخص شده است.

یعنی دختر و پسر می دانند چه چیزهایی از هم انتظار دارند و چطور باید عمل کنند. شناخت کافی باعث می شود جلسه بعد از خواستگاری به عقد یا ازدواج ختم شود و دیگر موضوع مسائل ابتدایی مطرح نخواهد شد.

مراحل بعد از خواستگاری در ازدواج سنتی

هنوز افراد زیادی به آشنایی ها و خواستگاری های سنتی دست می زنند. یعنی دختر و پسر بدون آشنایی کامل از هم در جلسه خواستگاری شرکت می کنند و تازه بعد از این مراسم روند آشنایی یا شرکت در مشاوره بعد از ازدواج شروع می شود.

برای خیلی از افراد تعریف خواستگاری دقیقا همین چیزی است که در بالا بیان شد. به همین خاطر پیش از اینکه از خود بپرسید بعد از خواستگاری چه مراسمی است و چه کارهایی باید انجام شود، باید ببینید مراسم خواستگاری شما کدام یک از موارد بالا است؟ قاعدتا زمانی که دختر و پسر آشنایی کامل از هم دارند و در خواستگاری تنها به ارتباط خود رسمیت می بخشند، خیلی از مراحل بعد خواستگاری با حالت سنتی تر خواستگاری متفاوت است.

بعد از خواستگاری چه باید کرد؟

بعد از خواستگاری چه باید کرد؟ / 5 تا از مهمترین مراحل بعد از خواستگاری

در ادامه به اقدامات مشترکی اشاره می کنیم که پاسخ سوال بعد از خواستگاری چه کنیم می باشند.

۱. آماده کردن خود از نظر ذهنی

یادتان باشد همه چیز تمام نشده، این تازه اول ماجراست. قبل از اینکه مدام در اینترنت سرچ کنید، درست فکر کنید چرا که ماه های آینده برنامه ریزی برای ازدواج احتمالا چالش برانگیز خواهد بود. ازدواج یکی از قدیمی‌ ترین سنت‌ های فرهنگ بشری است و حتی مدرن‌ ترین زوج‌ ها نیز تغییر عمیقی در وضعیت خود از مجردی به متاهلی احساس می‌ کنند.

آیا مهمانی عروسی شما کوچک و صمیمی خواهد بود یا قصد دارید یک استادیوم فوتبال را از دوستان و خانواده پر کنید؟ پاسخ هرچه که باشد، این چیزی است که شما و نامزدتان باید در مورد آن بحث کنید و به توافقی برسید تا هر دوی شما از آن خوشحال باشید.

۲. بودجه خود را مشخص کنید.

در پاسخ به سوال مراحل بعد خواستگاری باید بگوییم حتما در مورد مسائل مالی و انتظارات واقع بینانه خود صحبت کنید.

یعنی در کنار مراسم عروسی خود، باید در مورد بودجه نیز بحث کنید. صحبت در مورد پول ممکن است ناخوشایند باشد، اما باید انجام شود. شاید والدین شما در حال کمک کردن یا پرداخت صورت حساب باشند و خودتان باید هزیته ها را تقبل کنید.

هر شرایطی که باشد، همه باید انتظارات معقولی از میزان پول برای تأمین مالی همه چیز از لباس تا پذیرایی داشته باشند.

بعد از خواستگاری چه باید کرد؟ / 5 تا از مهمترین مراحل بعد از خواستگاری

۳. بعد از خواستگاری مفصل راجع به چگونگی برگزاری جشن صحبت کنید.

دوران نامزدی یک رویداد بزرگ است. اگرچه پیشنهاد اولیه شاید صمیمی تر باشد، اما بهتر است با دوستان و خانواده خود جشن بگیرید. شما می توانید برای یک شب در شهر، یک شام در یک رستوران مورد علاقه، یا حتی پختن کباب در حیاط پشتی برنامه ریزی کنید.

۴. استراحت کنید.

شاید یکی از بهترین ایده های تعامل، زمانی برای استراحت باشد. ممکن است بخواهید برای تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات طولانی تر برنامه ریزی کنید. حتی یک بعد از ظهر کاری را انجام دهید که هر دو از آن لذت می برید. مانند رفتن به یک بازی بسکتبال یا دیدن یک فیلم. برنامه ریزی برای مراسم عروسی استرس زا است.

ممکن است مهم ترین رویداد زنگی شما باشد، بنابراین وقت گذاشتن برای استراحت و به یاد آوردن این که چرا در وهله اول درگیر شده اید ضروری است.

۵. با پارتنر خود درباره جشن توافق کنید.

قبل از شروع بحث در مورد مهمانی عروسی خود با دوستان و خانواده، باید با پارتنر خود صحبت کنید. هر دوی شما باید بر سر تعداد مهمان هایی که خواهید داشت به توافق برسید. در مورد ساغدوش‌ ها افرادی را انتخاب کنید که به بهترین نحو از شما حمایت می کنند.

بعد از خواستگاری چه باید کرد؟ / 5 تا از مهمترین مراحل بعد از خواستگاری

کلام آخر

احتمالا حالا می دانید بعد از خواستگاری چه کنیم و چه چیزهایی در اولویت قرار دارد.

اتفاقات بعد مراسم خواستگاری باید دقیق و بر اساس معیارهای طرفین انجام شود. شاید فکر کنید اینکه بعد از خواستگاری چه کنیم نیاز به فکر ندارد و همینطور پیش می رویم، در صورتی که بسیاری از مشکلات در روند ازدواج یا بعد از آن به دلیل ابهام در مراحل بعد خواستگاری به وجود می آید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما: