بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

بهترین روش انتخاب حلقه ازدواج/ 10 نکته ضروری که باید در نظر بگیرید!

بهترین روش انتخاب حلقه ازدواج چیست؟ در انتخاب و خرید حلقه ازدواج به چه نکاتی توجه کنیم؟ اگر شما نیز در تکاپوی برگزاری مراسم عروسی خود در تالار عروسی یا باغ تالار عروسی هستید و یا به تازگی قصد خرید حلقه و برگزاری مراسم عقد خود در محضر عقد یا سالن عقد هستید و نمیدانید چه مدل حلقه ای انتخاب کنید که بهترین باشد از شما دعوت میکنیم در ادامه همراه این مطلب از سوربان باشید چراکه قصد داریم‌ مهمترین نکات خرید حلقه ازدواج را برایتان شرح دهیم تا انتها همراه ما باشید.

هنگام انتخاب و خرید حلقه ازدواج این 10 نکته طلایی را فراموش نکنید!

حلقه از طلاست تا ارزشمندی و ماندگاری عشق عروس و داماد به یکدیگر را نشان دهد و شکل آن حلقوی است زیرا حلقه به دور خودش می چرخد و هرگز انتهایی نخواهد داشت و نماد این است که علاقه ی عروس و داماد به هم پایانی ندارد. در دست داشتن حلقه نشانه ی تعهد داشتن زوج در طول زندگی به یکدیگر است و از آن جایی که زوج هرگز آن ها را از دست هایشان بیرون نمی آورند انتخاب حلقه امری مهم تلقی می شود.

در انتخاب حلقه ازدواج دقت کنید قبل از خریدن آن کمی فکر کنید و ببینید دقیقا چه حلقه ای با چه ویژگی هایی می خواهید تا بتوانید راحت تر انتخاب کنید.

هنگام انتخاب و خرید حلقه ازدواج به چه نکاتی دقت کنیم؟

جنس و رنگ حلقه را انتخاب کنید

در ابتدای راهنمای خرید حلقه ازدواج و نکات مهم خرید حلقه ازدواج به شما می‌گوییم که قبل از خرید حلقه باید جنس و رنگ حلقه‌تان را انتخاب کنید.

  • حلقه طلای زرد؛ بهترین گزینه برای ازدواج کلاسیک و سنتی

طلای زرد معمولاً گزینه مناسبی برای عروس و دامادهای کلاسیک و سنتی است. این طلا عیارهای مختلفی دارد و از ۲۲ عیار تا ۹ عیار آن موجود است. از همین رو انتخاب مناسبی برای استفاده روزمره است و شما می‌توانید آن را طبق عیاری که دارد، با قیمت‌های متفاوتی خریداری کنید.

  • طلای سفید در انتخاب حلقه ازدواج

این نوع طلا معمولاً دارای روکشی از پلاتینیوم روی طلای زرد است. این کار موجب می‌شود انگشتر شما ظاهری به رنگ پلاتین به خود بگیرد و سفید به نظر برسد.

تنها مشکل این حلقه‌ها این است که ممکن است بعد از چندین سال استفاده مداوم رنگ نقره‌ای روی انگشتر کمی از بین برود و نیاز به آبکاری مجدد داشته باشند. ولی قیمت طلای سفید از پلاتین کمتر است و از همین رو بسیاری از افراد به جای استفاده از پلاتین از طلای سفید استفاده می‌کنند.

  • حلقه ازدواج پلاتین بگیریم یا طلا؟

پلاتین یکی از رایج‌ترین و مدرن‌ترین انتخاب‌ها در میان زوجین امروزی است. پلاتین فلزی سفید رنگ و بسیار سخت است که مقاومت بالایی در برابر ساییدگی دارد و از آنجایی که نسبت به طلا کمیاب‌تر است، قیمت بالاتری دارد. یک حلقه ازدواج پلاتین هیچ‌گاه تغییر رنگ نمی‌دهد و تا همیشه ظاهر سفید و زیبای خود را حفظ می‌کند.

در خرید حلقه ازدواج به بودجه‌تان توجه کنید

هنگام انتخاب و خرید حلقه ازدواج این 10 نکته طلایی را فراموش نکنید!

همه ما برای خرید و انتخاب حلقه ازدواج وسواس و هیجان خاصی داریم و دوست داریم زیباترین حلقه را برای خودمان انتخاب کنیم. ولی خرید یک حلقه ازدواج ساده می‌تواند ذخیره حقوق چندین ماه یک نفر باشد و از همین رو به عنوان راهنمای خرید حلقه ازدواج این موضوع را بپذیرید که حتماً قبل از وارد شدن به بازار طلا، در مورد بودجه حلقه تصمیم بگیرید.

هزینه خرید حلقه را مشخص کنید و حتی اگر به پول بیشتری نیاز دارید، چند ماه دیگر صبر کنید و به اندازه بودجه‌ای که ذخیره کرده‌اید، حلقه بخرید. به پولی که در زمان خرید در دست دارید توجه کنید و هیچ‌گاه برای خرید حلقه ازدواج پول قرض نکنید و در ابتدای ازدواج خودتان را درگیر وام و بدهی نکنید.

مهمترین نکات برای خرید حلقه ازدواج

از طلافروشی های معتبر خرید کنید

یکی از نکات مهم در خرید حلقه ازدواج این است که حتماً به طلا فروشی‌های معتبر سر بزنید. برخی از فروشنده‌های طلا، دستمزد بیشتری برای هر حلقه در نظر می‌گیرند و این موضوع تا میزان زیادی روی هزینه حلقه شما تأثیر می‌گذارد.

در زمان خرید از فروشنده در مورد هزینه هر گرم طلا، مقدار دستمزد و مالیات و وزن طلای حلقه سوال کنید و یک بار هزینه کل را حساب کنید. در انتها از فروشنده بخواهید کلیه اطلاعات مربوط به طلا را داخل برگ خرید قید کند.

اگر بودجه‌تان محدود است حلقه هایی که سنگ دارند را کنار بگذارید

هنگام انتخاب و خرید حلقه ازدواج این 10 نکته طلایی را فراموش نکنید!

وجود سنگ و نگین روی انگشتر موجب گران‌تر شدن هزینه آن می‌شود. چه این سنگ‌ها اتمی باشند و چه الماس، زمانی که شما یک انگشتر سنگ خریداری می‌کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. برای اینکه حلقه‌ای با برق زیبا انتخاب کنید، بهتر است از سبک‌هایی که روی طلا برش‌هایی شبیه به نگین ایجاد شده، استفاده کنید. این نوع انگشترها هم هزینه کمتری دارند و هم بسیار چشمگیر و زیبا هستند.

برای خرید حلقه با نگین برلیان حتماً به کیفیت سنگ توجه کنید

یکی ازنکات مهم که باید به عنوان راهنمای انتخاب و خرید حلقه ازدواج مد نظر داشته باشید، کیفیت الماس و سنگ حلقه ازدواج است. اگر یک حلقه با نگین الماس انتخاب کرده‌اید، بهتر است آن را در مقابل نور بگیرد و آهسته تکان دهید. الماس در مقابل نور مثل آینه‌هایی کوچک، نور را منعکس می‌کند و برق شگفت انگیزی دارد.

هر چقدر برش‌کاری الماس ریزتر و خانه‌های تشکیل شده در آن ظریف‌تر و کوچک‌تر باشند، آن الماس برش بهتری دارد و قیمت آن نیز بالاتر است. بهتر است چنین خریدهایی را حتماً از فروشگاه‌های قابل اعتماد و شناخته شده انجام دهید. توجه داشته باشید که فروشنده تمام ویژگی‌های سنگ و نوع آن را داخل فاکتور شما قید کند.

قبل از انتخاب نهایی حتما چندبار آن را در دست امتحان کنید

اینکه شما فردی با تیپ و استایل کلاسیک هستید یا مدرن، می‌تواند روی انتخاب حلقه شما مؤثر باشد. نوع حلقه را با توجه به این موضوع و در نظر گرفتن ظرافت دست‌هایتان انتخاب کنید.

رنگ طلا، مدل و سبک آن را روی دست امتحان کنید و انگشتری را انتخاب کنید که از همه نظر برازنده شما است. شما قرار است از این حلقه برای سال‌ها استفاده کنید، پس مهم است که روی دستتان ظاهر زیبایی داشته باشد.

خرید حلقه ازدواج ست

هنگام انتخاب و خرید حلقه ازدواج این 10 نکته طلایی را فراموش نکنید!

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید حلقه ازدواج، حلقه جفت یا ست است. انتخابی مقرون به صرفه و جذاب که برای شما و همسرتان یادگاری مشترک از روز یکی شدنتان باقی می‌گذارد. برای خرید حلقه ست حتماً به سلیقه و حالت دستان دو طرف توجه کنید. حلقه را در دستان خودتان و همسرتان امتحان کنید و زمانی که هردوی شما حس خوبی به آن دارید، آن را بخرید.

کلام آخر

انتخاب حلقه ازدواج یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های زندگی است که یادگار روز عشق و یکی شدن زوجین است. نمادی که تا آخر عمر در دستان شما خواهد بود و هر بار با نگاه کردن به این حلقه روز ازدواجتان را به خاطر خواهید آورد. احتمالاً زمانی که برای خرید حلقه به فروشگاه‌های مختلف سر می‌زنید، متوجه تنوع مدل‌ها و قیمت‌های مختلف حلقه‌ها خواهید و این موضوع انتخاب را برای شما سخت خواهد کرد.

ما در این مقاله سعی کردیم مهمترین نکات در انتخاب و خرید حلقه ازدواج که حتما باید در نظر بگیرید را برایتان شرح داده ایم هنگام انتخاب حلقه ازدواج این نکات را در نظر بگیرید و برحسب این نکات حلقه ازدواج خود را انتخاب و خرید کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(4 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما: