بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
در روزهای متنهی به جشن عروسی خصوصا در شب قبل از عروسی از خوردن چند مواد غذایی و غذا باید اجتناب کنید در ادامه این مواد غذایی را برایتان شرح داده ایم.

عروس و داماد شب قبل از عروسی چه غذاهایی را نباید بخورند؟

به میمنت و مبارکی عروسی در پیش دارید و خودتان را برای جشن پیوند آسمانی‌تان آماده می‌کنید. شکی نیست که می‌خواهید همه چیز عالی و بی‌نقص باشد. اما لازمه‌ی این کار این است که قبل از هر چیزی خودتان سرحال و سالم باشید. برای همین لازم است مراقب تغذیه‌تان باشید.

خیلی از عروس و دامادها قبل  و روز عروسی‌شان آن قدر مشغول کارهای مختلف برای برگزاری عروسی خود در بهترین تالار عروسی و یا زیباترین باغ تالار عروسی هستند که حتی غذا خوردن را فراموش می‌کنند و البته عده ای‌ هم چیزهایی می‌خورند که مناسب نیست و نباید بخورند!

بهتر است به دلایلی که در ادامه این مطلب از سوربان به شما می گوییم مواد غذایی زیر را در شب عروسی و روزهای نزدیک به جشن عروسی مصرف نکنید.

12 غذای ممنوعه برای عروس و داماد در شب قبل از عروسی ، که اگه بخورن پشیمونی میشن!

۱. نوشیدنی های گازدار

بهتر است در شب عروسی و یا چند روز قبل از عروسی خود از نوشیدنی های گاز دار مثل نوشابه خود داری کنید زیرا باعث ایجاد نفخ  و ورم معده می شود و می تواند در روز عروسی باعث معده درد شدید شما بشود.

۲. گوشت قرمز

به عروس و داماد توصیه می کنیم در شب عروسی از گوشت قرمز استفاده نکنند. زیر دیر هضم می شود و خیلی سنگین است و باعث ایجاد احساس تنبلی و خواب آلودگی و کاهش میل جنسی می شود.

۳. غذاهای تند

12 غذای ممنوعه برای عروس و داماد در شب قبل از عروسی ، که اگه بخورن پشیمونی میشن!

خوردن غذا های تند در روز های آخر تجردتان و روز عروسی تان اشتباه است زیرا خوردن غذا های تند باعث افزایش استرس و سوزش سردل و سوء هاضمه می شود.

۴. فست فود

عروس و داماد نباید در روز هایی که مشغول تدارکات  و… برای جشن عروسی هستند، غذاهای ناسالم مثل فست فود مصرف کنند زیرا پس از فست فودها بیشتر افراد دچار کمبود انرژی و کاهش میل جنسی می شوند.

۵. کافئین

نخستین چیزی که باید به یاد داشته  باشید این است که کافئین روی بدن تأثیر می‌گذارد. دقیق تر بخواهم بگوییم کافئین بعضی از افراد را عصبانی می کند. حتماً شما هم دوست ندارید روز عروسی ‌تان مضطرب و عصبی باشید برای همین یادتان باشد قهوه و یا نوشیدنی‌ های کافئین دار ننوشید.

اگر جزو افرادی هستید که به مصرف قهوه عادت دارید سعی کنید از چند هفته قبل از جشن عروسی ‌خود مصرف آن را کم کنید و شب مراسمتان از مصرف آن خود داری کنید. اگر بخواهید یک باره مصرف قهوه را قطع کنید بی شک دچار سردرد و خستگی خواهید شد. بهترین نوشیدنی برای روزهای قبل از عروسی آب است.

نوشیدن آب سبب می‌شود که بدن شما به میزان کافی آب داشته باشد به دلیل اینکه حتی کمبود آب بدن هم سبب می‌شود که کم  تر انرژی داشته باشید و احساس خستگی بکنید. اگر فکر می کنید با استفاده از کافئین می توانید شب عروسی و قبل از آن را بیشتر بیدار بمانید و به کارهای خود برسید و شاداب تر باشید، اشتباه فکر می کنید زیرا شما با مصرف بیشتر کافئین دچار تکرار ادرار و از دست رفتن مقدار زیادی از آب بدن می‌شوید و قند خون شما پایین خواهد آمد پس سرحال تر نخواهید شد.

۶. حبوبات

قبل از مراسم عروسی‌ خود لازم است که کاملا از خوردن بعضی از خوردنی‌ هایی که سبب نفخ و گاز معده می‌شوند خود داری کنید. یعنی اینکه  از خوردن نخود، لوبیا، بروکلی، انواع کلم و کلم بروکسل پرهیز کنید.

نفخ معده بی شک شما را در لباس عروس یا کت و شلوار دامادی ‌تان ناراحت و معذب می کند. پس بهتر است در روزهای نزدیک به عروسی خود غذاهایی که دارای حبوبات هستند نخورید زیرا حبوبات هضم را کند می کند و باعث ایجاد نفخ و باد در شکم شما می‌ شوند.

۷. مواد غذایی چرب

12 غذای ممنوعه برای عروس و داماد در شب قبل از عروسی ، که اگه بخورن پشیمونی میشن!

بعضی از بزرگترها توصیه می کنند که جوان ها برای پر انرژی بودن شب عروسی و روزهای قبل از جشن عروسی روغن حیوانی مصرف کنند  ولی  مصرف روغن حیوانی احتمال دارد سبب ایجاد سنگینی در معده‌، هضم شدن دیر غذا و عفونت معده شود و در روز عروسی برای شما دردسر ایجاد کند.

هنگامی که مواد غذایی چرب مثل لبنیات پرچرب، گوشت، مواد غذایی سرخ کردنی و پنیر میخورید هضم غذا کند می‌ شود و به همین علت هم احساس سنگینی خواهید کرد. پس لازم است به شما بگوییم که به هیچ عنوان ازمواد غذایی چرب استفاده نکنید. به شما توصیه می ‌کنیم مواد غذایی کم چرب ولی سرشار از پروتئین مانند توفو یا ماهی مصرف نمایید.

۸. مواد لبنی غنی شده به لاکتوز

اگر روز عروسی دیرتان شده است و صبحانه میل نکرده اید، به شما توصیه می کنیم از نوشیدن شیر اجتناب کنید البته اگر به لاکتوز یا قند شیر حساس هستید. کسانی که به لاکتوز حساسیت دارند معده‌ شان این ماده را هضم نخواهد کرد و با خوردن شیر یا مواد لبنی سرشار از لاکتوز دچار اسهال، دل‌ پیچه و سروصدای معده خواهند شد.

۹. شیرین بیان

به عروس و داماد توصیه می کنیم که از مصرف شیرین بیان در روزهای قبل و روز عروسی خود داری کنند، زیرا متخصصان  توصیه می کنند که  مصرف شیرین‌ بیان سبب کم شدن میزان تستسترون در بدن و ایجاد سرد مزاجی و بی ‌میلی جنسی در افراد می ‌شود.

۱۰. بلغورجو دوسر

برای عروس و داماد ها بلغورجو دوسر نیز مفید نیست زیرا باعث کاهش شدید میل جنسی و سبب سرد مزاجی به خصوص برای خانم ها می شود.

۱۱. قرص نعنا

اگر در روز عروسی برای خوشبو شدن دهان خود به فکر قرص نعنا هستید باید بدانید که نعنا سبب کاهش شدید تستسترون در بدن و بی میلی جنسی می شود.

۱۲. آدامس

12 غذای ممنوعه برای عروس و داماد در شب قبل از عروسی ، که اگه بخورن پشیمونی میشن!

بسیاری از افراد آدامس می‌ جوند تا دهان آن ها خوشبو شود. البته لازم است که در طول مراسم نفس خوشبویی داشته باشید  ولی آدامس جویدن راه حل مناسبی نیست. به خاطر این که با جویدن آدامس، باد زیادی وارد معده‌ تان می ‌شود و همین مسئله هم سبب نفخ معده و گاز می شود.

کلام آخر

روز عروسی‌تان مهمترین روز زندگی شماست بنابریان قطعا برایتان مهم است که در جشن عروسی خود سرحال و شاداب باشید و انرژی کافی داشته باشید در این‌ مقاله ما به مواردی اشاره کردیم که بهتر است روزهای نزدیک به جشن عروسی توسط عروس و داماد مصرف نشوند و از خورد آنها تا حد امکان دوری کنند، سپاس از همراهی شما....به این مطلب امتیاز دهید:
(2 امتیاز , میانگین: 3.0 از 5)

نظرات شما: