بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
در ادامه به معرفی بازیگران مشهوری پرداختیم که اواخر عمر بنا به دلایلی در خانه سالمندان رها شدند و مرگ غم انگیزی داشتند.

کدام بازیگران ایرانی در خانه سالمندان بودند؟

اخبار و حواشی مربوط به زندگی بازیگران و هنرمندان ، سلبریتی ها و افراد مشهور در سراسر دنیا مورد توجه علاقمندان و طرفدارانشان است و تمام بخش های خصوصی و عمومی زندگی آنها مورد قضاوت می‌باشد.

در کشور ما نیز این رویه فارغ از صحیح یا غلط بودن آن ، برقرار است و اغلب طرفداران بازیگران و هنرمندان دوست دارند جزئیات هرچه بیشتری از زندگی این هنرمندان و سلبریتی محبوب خود بدانند.

چندی پیش خبرها و ویدیو های زیادی از رضا رویگری، بازیگر معروف و خواننده فراموش نشدنی سرود ایران ایران در خانه سالمندان منتشر شد که واکنش بسیاری از مردم را برانگیخت و خیلی ها از این اتفاق ابزار ناراحتی کردند. با انتشار این ویدیوها و حرف‌های تلخ رضا رویگری در آسایشگاه خاطره‌ی چند بازیگر کشورمان زنده شد که سال ها قبل در آسایشگاه سالمندان و مشکلات مالی گله‌مند بودند.

در ادامه این مطلب از سوربان به معرفی بازیگران مشهوری پرداختیم که اواخر عمر بنا به دلایلی در خانه سالمندان رها شدند و مرگ غم انگیزی داشتند.

5 بازیگر محبوب ایرانی که در خانه سالمندان رها شدند! + (تصاوير)

بازیگران مشهوری که اواخر عمر در خانه سالمندان رها شدند

  • رضا رویگری

5 بازیگر محبوب ایرانی که در خانه سالمندان رها شدند! + (تصاوير)

رضا رویگری بازیگر، خواننده و نقاش متولد 6 دی 1325 در تهران می باشد که در سال 1348 اولین بار وارد تئاتر شد ودر فیلم های مختلفی مانند مختارنامه، معصومیت از دست رفته، بوتیک، هرماس، اخراجی ها و... بازی کرده است.

رضا رویگری متاسفانه در دی ماه ۱۳۹۲ دچار سکته مغزی و به دنبال آن ویلچر نشین شد. به تازگی ویدیویی از این بازیگر در خانه سالمندان منتشر شده است که در آن اعلام میکند توسط همسرش به حال خود در آسایشگاه کهریزک رها شده است. آقای بازیگر حال جسمی خوبی دارد و به گفته همسرش به دلیل سختی جابجا کردن و انجام امور شخصی او با مشورت پزشکان همسرش را به کهریزک منتقل کرده است.

  • مرحومه شهلا ریاحی

5 بازیگر محبوب ایرانی که در خانه سالمندان رها شدند! + (تصاوير)

قدرت زمان وفادوست معروف به شهلا ریاحی بازیگر و اولین کارگردان زن سینمای ایران متولد 1305 در تهران بود. این هنرپیشه قدیمی در سال 1330 فعالیت هنری خود را آغاز کرد و تا سال 1395 به ایفای نقش پرداخته است و بیش از هفتاد و یک فیلم سینمایی را بازی کرده و صدها تئاتر را بر روی صحنه اجرا نموده است.

شهلا ریاحی که در چهارشنبه 11 دی ماه 1398 درگذشت، در زمان حیاتش مدتی را در خانه سالمندان گذراند، فرزند خانم ریاحی درباره حضور او در خانه سالمندان عنوان کرده بود، 15 سال مادرم به "دیمنشیا" و "آلزایمر" مبتلا بود و حال چندان مساعدی نداشت، به همین دلیل مدتی برای آنکه تحت نظر پزشکان قرار بگیرد، در مرکزی نگهداری شد که رسیدگی‌های ویژه به او شود تا پس از بهبودی سر خانه و زندگی‌اش برگردد.

  • مرحومه مهری مهرنیا

5 بازیگر محبوب ایرانی که در خانه سالمندان رها شدند! + (تصاوير)

مهری مهرنیا بازیگر قدیمی سینما، تئاتر و تلویزیون متولد 1306 بود که فعالیت خود را در تئاتر را از سال 1327 آغاز کرد و در 1339 با فیلم بچه ننه وارد دنیای سینما شد، این بازیگر در حدود نیم قرن فعالیت هنری در بیش از 40 فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد.

مهری مهرنیا اواخر عمرش را در آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک گذراند. او از اینکه هیچ یک از بازیگران و... سراغی از او نمی‌گیرند، گله‌مند بود و می‌گفت:"به من گفتند برای 10 - 20 روز به آن‌جا می‌بریمت تا حوصله‌ات سر نرود، اما آمدیم و دیگر ماندگار شدیم.

هیچ‌جا خونه‌ی خود آدم نمی‌شه، اما به من گفتن برای خرج مریضی، اونو فروختن. تا سر پایی و می‌توانی کاری انجام بدهی، همه مریدت هستند و همه تو را می‌خواهند، اما وقتی از دست و پا افتادی، دیگر هیچ‌کس نگاهت هم نمی‌کند."

مهری مهرنیا، 30 بهمن 1387 در سن 82 سالگی در بیمارستان باهر تهران، بر اثر کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

  • زنده ياد ثریا حکمت

5 بازیگر محبوب ایرانی که در خانه سالمندان رها شدند! + (تصاوير)

آذر مهدی قلی خانی با نام هنری ثریا حکمت متولد سال1332 در خوی و از بازیگران پیشکسوت میباشد که بازی در سینما را از سال 1353 با فیلم ناجورها به کارگردانی سعید مطلبی شروع کرد و در آثاری چون نقطه ضعف، تصویر آخر، خواستگاری، نیش، آواز قو و فیلم به یاد ماندنی ای ایران نقش داشته است.

ثریا حکمت که روزگاری ستاره‌ای در سینمای ایران بود، دوران سالمندی خود را به سختی می گذراند و گرچه در خانه سالمندان نبود اما این وضعیت برای او به شکلی دیگر تکرار شده بود، او در مرداد 93 در سن 61 سالگی خود اعلام کرد که در نهایت تنگ دستی زندگی می کند و قادر به تأمین ودیعه مسکن خود نیست و مدتی بعد در چادر زندگی خواهد کرد و حتی توان پرداخت، هزینه درمان دندان های خود را نیز ندارد. او حتی خواستار پیش خریدی قبرش در قطعه هنرمندان برای فروشش در زمان حیات برای گذران زندگی بود.

ثریا حکمت، فروردین 1395 شمسی، بر اثر سکته مغزی در بیمارستان طالقانی تهران دار فانی را وداع گفت.

  • مرحوم احمد پورمخبر

5 بازیگر محبوب ایرانی که در خانه سالمندان رها شدند! + (تصاوير)

احمد پورمخبر بازیگر سینما و تلویزیون ایران، متولد ۱۳۱۹ در محله گلوبندک تهران است. وی دارای چهار فرزند به نام‌های محمد، مصطفی، مریم و زهرا است. احمد پورمخبر دیر ازدواج کرده و اختلاف سنی او با فرزندانش زیاد است.

احمدپور مخبر هنگامی که برای تست بازیگری پسرش همراه با او رفته بود، برای تست نقش پیرمرد فیلم توسط رضا عطاران دعوت شد. پسرش رد شد اما او به دلیل بازی خوبش قبول شد. وی اولین بار در سال 1375 و در چند سکانس کوتاه برای مجید مجیدی و در فیلم بچه های آسمان جلوی دوربین رفت اما شهرت اصلی وی مدیون دو سریال متهم گریخت سال 1385 و ترش و شیرین (نوروز 86) است که کارگردانی هر دوی آنها بر عهده رضا عطاران بود.

رضا عطاران با انتشار پستی در صفحه شخصی خود، در تاریخ 20 تیرماه 1399 خبر از درگذشت احمدپورمخبر داد.به این مطلب امتیاز دهید:
(3 امتیاز , میانگین: 4.3 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز