بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
چگونه یک زندگی لاکچری داشته باشیم؟ تعریف لاکچری بودن از نظر هر فرد متفاوت است. به بیان بهتر، لاکچری بودن نوعی فرهنگ است که هر کس متناسب با شرایط و طرز تفکر خود باید آن را درک کند تا به یک عادت در زندگی تبدیل شود و به عنوان سبک زندگی افراد، حفظ شود.

چگونه لاکچری باشیم؟

برای درک حس لاکچری بودن حتما لازم نیست که حساب بانکی پر و آنچنانی داشته باشید حتی با انجام چند کار ساده و کوچک هم می‌توان حس لاکچری بودن و لاکچری زندگی کردن را به خود هدیه دهید در این مقاله از سوربان به 12 مورد از مهم ترین این‌ کارها اشاره کرده‌ایم اگر به دنبال لاکچری بودن هستید و نمی‌دانید چگونه رفتار کنید که هم خودتان و هم دیگران شمارا یک فرد لاکچری ببینند تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

۱. همیشه خانه و محل زندگی خود را مرتب و منظم نگه دارید!

alt

شاید برایتان پیش آمده که در فیلم و سریالی وقتی زندگی و خانه های مرتب و منظم را میبینید به شکلی که هر چیزی جای مشخصی دارد و همه چیز مرتب است حس خوش آیندی بگیرید.

ممکن است فکر کنید فقط کسانی که وضع مالی خوبی دارند خانه های مرتب و سازماندهی شده ای دارند و هرچیزی در خانه هایشان جای مشخصی دارد اما اینگونه نیست و شما نیز میتوانید با مرتب کردن وسایل منزلتان و نظم بخشیدن به آنها و قراردادن هر وسیله در جای مشخصی حس لاکچری بودن داشته باشید.

بنر

شما می‌توانید از جعبه های نظم دهنده برای اینکار استفاده کنید این جعبه ها ارزان و در طرح های مختلف و زیبایی در بازار وجود دارند و علاوه بر نظم بخشیدن به وسایل باعث زیبایی دکوراسیون منزلتان نیز می‌شوند.

۲. یک باغ شخصی داشته باشید

alt

استفاده از سبزیجات تازه علاوه بر راحتی دسترسی و مجبور نبودن به بیرون رفتن برای تهیه آنها احساس لاکچری بودن را نیز به شما منتقل میکند.

شاید بگویید ما در کار باغبانی مهارت نداریم و نمی‌توانیم باغچه شخی داشته باشیم اما باید بگوییم که برخی از گیاهان هستند که سریعتر و راحتتر از سایر گیاهان رشد می‌کنند مانند کاهو ، گوجه فرنگی ، خیار ، هویج و کدو سبز.

۳. احساس لاکچری بودن با صبحانه مفصل و لاکچری

alt

در طول روزهای هفته که اغلب با عجله و بددن خوردن صبحانه به سر کار می‌روید صبحانه روزهای آخر هفته یک فرصت خوب برای غذا خوردن با خانواده یا دوستان و لذت بردن از این وعده غذایی مهم و ضروری است.

اهمیت خوردن صبحانه ریشه تاریخی دارد و بخشی از فرهنگ دیرین کشور ماست، برای حس لاکچری بودن حتما لازم نیست به رستوران های گران قیمت بروید و صبحانه را آنجا صرف کنید در منزل خودتان یک صبحانه عالی در ظروف شیکی که دارید تهیه کنید بیشتر افراد موفق به خوردن صبحانه به عنوان اصلی ترین وعده غذایی اهمیت زیادی می‌دهند.

۴. توجه به مدل موی خود

alt

جدا از اینکه چه مدل مویی برای خود انتخاب میکنید محول کردن وظیفه سشوار خشک موها به یک آرایشگر حرفه‌ای خیلی بهتر از آن چیزی است که خودتان انجام می‌دهید. به همین دلیل، سشوار خشک که در اغلب سالنهای ارزان قیمت پیدا می‌شود، باعث می‌شود که خانمها احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند همچین احساس لاکچری بودن به آنها می‌دهد.

این خدمت لاکچری مجانی نیست اما یک کار دوست داشتنی ست. گاهی اوقات باید برای ایجاد حس لاکچری، مقداری هم پول خرج کنیم اما نه آنقدر زیاد.

۵. استفاده از گل های طبیعی و تازه

alt

استفاده از گل های طبیعی و تازه در منزل نه تنها باعث زیباترشدن منزل شما می‌شود بلکه حس بسیار خوبی هم به شما منتقل می‌کند، بر اساس مطالعات منتشر شده از یک مجله روانشناسی محیط زیست گیاهان میتوانند باعث کاهی خستگی در محیط کار و منزل و همچنین باعث توجه بیشتر شما به کار و زندگی می‌شوند.

گل ها زیبا و خاص هستند و حس ثروت و عمق به زندگی ما می‌دهند دلیل استقبال عموم مردم از گل ها به عنوان هدیه این است که گلها یک حس شخصی و عمیق را انتقال می‌دهند.

۶. حس آرامش و لاکچری بودن در استخر

alt

شما چه موقع استراحت کنار دریا یا استخر یک نوشیدنی میوه‌ای بخورید و یا فقط در زیر آفتاب گرم دراز بکشید، بهر حال این لحظه‌ای که احساس آرامش و رفاه می‌کنید و تمام این لحظات و آسودگی مال شماست. این بدان معنی است که شما اوقاتی را فقط برای خودتان صرف کرده‌اید و در واقع حس لاکچری بودن را برای شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین آخر هفته رفتن به کنار دریا یادتان نرود.

۷. خرید آنلاین و تحویل گرفتن خریدها درب منزل

alt

اصلا مهم نیست که در حساب بانکی تان چقدر پول دارید چیزی که مهم است این است که ما می‌توانیم از زمانمان بیشتر استفاده کنیم.

امروزه برنامه ها و اپلیکیشن های بسیاری برای خرید و تحویل مواد غذایی درست شده اند که یکی از فوایدی که استفاده از این برنامه ها دارند این است که ما زمان کمتری را صرف خرید مواد غذایی میکنیم و در عوض زمان بیشتری برای کارهای مهم زندگی داریم.

سفارش و تحویل مواد غذایی درب منزل نه تنها باعث صرفه جویی در زمان میشود بلکه باعث ایجاد حس زندگی لاکچری در ما میشود.

۸. حس خوب ماساژ گرفتن

alt

آبگرم و سالن ماساژ یک وضعیت لاکچری محسوب می‌شود از لحظه‌ای که نخستین نسیم معطر اسخودوس احساسات شما را قلقلک می

‌دهد تا زمانی روب دوشامبر می‌پوشید و درمانهای ریلکس کننده را انجام می‌دهید.

برای آن دوره کوتاه زمانی احساس می‌کنیم از ما مراقبت می‌شود و همچون کسی که برای نخستین بار به خودش به توجه می‌کند به جای آنکه همه تمرکز و نگرانیش بخاطر دیگران باشد.

ممکن است رفتن به سالن ماساژ کاری هزینه بر و نادرست به نظر بیاید اما ارزش آن خیلی بیشتر از چیزی است که برای آن خرج می‌کنیم. یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ از انجمن قلب و عروق اروپایی نتیجه گرفت اثرات مواجهه کوتاه مدت با اسانسهای روغنی می‌تواند در درازمدت برای قلب مفید باشد که به شما کمک می‌کند کل عمر یک زندگی راحت داشته باشید.

۹. سفارش لباس به یک خیاط ماهر

alt

خرید لباس یا کت و شلوار لز پاساژ و فروشگاه ها و پوشیدن لباسی ک کاملا اندازه شماست خیلی راحت است و همانگونه که آنرا پیدا میکنید آنرا میپوشید تا اندازه باشد اما داشتن یک لباس مناسب با طرحی که دلخواه شماست و در ذهن خودتان است و در جای دیگری آن را پیدا نکردید حس دلپذیری به شما خواهد داد.

یک لباس سفارشی ممکن است باعث ایجاد حس لاکچری در شما شود اما حتی ممکن است ارزانتر از چیزی که شما فکر می‌کنید باشد.

۱۰. گشت و گذار و سفر

alt

تعطیلات چه کم باشد مثل تعطیلات آخر هفته و چه زیاد باشد مثل تعطیلات نوروز با سفر رفتن می‌تواند به فرد احساس لاکچری و مرفه بودن بدهد حال این سفر می‌تواند یک مقصد جدید باشد یا بیرون رفتن از خانه یا خارج از شهر برای چند ساعت.

۱۱. حس لاکچری بودن با یک قهوه عالی

alt

ما در مورد یکی از ساده‌ترین لاکچری‌های زندگی با شما صحبت می‌کنیم یک فنجان زیبا از قهوه عالی با طراحی زیبای کفی روی آن.

تصور کنید: در یک کافه جالب نشسته‌اید و یک اسپرسوی عالی که روی آن یک طراحی زیبا با کف شده است، در دست دارید این تصویر سازی زیبا باعث می‌شود که یک حس لاکچری در شما ایجاد شود و البته اگر بخواهید هر روز به کافه بروید یک عادت گران قیمت در شما ایجاد می‌شود. البته اگر کسی شما را مهمان کند خیلی عالی می‌شود.

۱۲. مدیتیشن کنید

alt

زمانی که حس می‌کنید انگار در وضعیتی گیر کرده‌اید، چند دقیقه وقت صرف کردن در هر روز برای مدیتیشن یا خود آگاهی می‌توانید نهایت لاکچری بودن را حس کنید.

با توجه به تحقیق مایوکلینیک، فواید مدیتیشن می‌تواند به کاهش علائم مربوط به اضطراب، افسردگی، آسم، بیماری قلبی و درد مزمن کمک کند.

بدون اشاره به این مزایا می‌تواند احساس حق شناسی را برای تمام چیزهای فوق العاده‌ای که اخیرا در زندگیتان دارید، افزایش دهد که این به شما کمک می‌کند که بیشتر از زندگیتان لذت ببرید. فکر نمی‌کنم برای مدیتیشن نیاز به ایجاد یک فضای خاص برای تمرین نیست. یک محیط آرام پیدا کنید، به آرامی نفس بکشید و بر نفسهایتان تمرکز کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(5 امتیاز , میانگین: 4.6 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها