بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
نشانه های عاشق شدن. نشانه ‌های عاشق شدن برای همه متفاوت به نظر می‌رسند. اما برخی موارد اساسی وجود دارد که برای بیشتر افراد مشترک است در اینجا به شرح کامل این موارد پرداخته ایم.

عاشق شدن حس فوق العاده ای است، به خصوص اگر فرد مناسبی را پیدا کرده باشید. با این حال، آسان نیست که بفهمید آیا فقط شهوت را تجربه می کنید یا واقعاً عاشق کسی هستید.

یادگیری نشانه های عاشق شدن به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا رابطه شما یک عشق واقعی است یا خیر در این مطلب از سوربان به شرح ۳۰ نشانه عاشق شدن از نظر روانشناسی پرداخته ایم اگر نمیدانید عاشق شدن چه شکلی است و حس میکنید عاشق کسی هستید ولی مطمعن نیستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

alt
نشانه های عاشق شدن

عاشق شدن چقدر زمان میبرد؟

قبل از بحث نشانه های عاشق شدن، در مورد اینکه چقدر طول می کشد تا عاشق شوید صحبت می کنیم.

پاسخ به این سوال دشوار است، زیرا هیچ جدول زمانی مشخصی برای عاشق شدن وجود ندارد. برخی از افراد ممکن است سریعتر از دیگران عاشق شوند، بنابراین نمی توان گفت چقدر طول می کشد تا عاشق شوید.

بنر

آنچه می دانیم این است که در مراحل شروع یک رابطه، افراد احساسات شدیدی از اشتیاق و شیفتگی به عشق خود دارند، اما این احساسات بیشتر نشان دهنده شهوت است تا عشق. عشق در طول زمان ایجاد می شود و ارتباط عمیقی بین دو نفر ایجاد می کند.

مطالعه‌ های روان‌شناسی عشق نشان می دهد که در روابطی که زوجین هنوز رابطه جنسی نداشته‌اند، مردان کلمه «دوستت دارم»را حدود یک ماه پس از آشنایی به کار می برند، در حالی که زنان این کلمات را بعد از دو تا سه ماه بیان می کنند. بنابراین، به عنوان یک دستورالعمل کلی، در عرض چند ماه، افراد ممکن است عاشق شوند و این احساسات را ابراز کنند.

alt
نشانه های عاشق بودن

نشانه های عاشق شدن از نظر روانشناسی

اگر احساس می‌کنید که عاشق کسی هستید و می‌خواهید بفهمید که احساس شما درست است، 30 نشانه زیر را بررسی کنید که آیا در حال عاشق شدن هستید :

۱. همیشه به دنبال خوشحال کردن او هستید

عشق مستلزم درجاتی از کنار گذاشتن نیازها و خواسته های خود و فداکاری برای انجام بهترین کار برای طرف مقابل است. اگر می خواهید آنها را خوشحال کنید یا گاهی اوقات فداکاری کنید. این یکی از مهمترین نشانه هایی است که شما عاشق او هستید.

۲. نشانه های فیزیکی عاشق شدن

در مراحل اولیه عاشق شدن، احتمالاً در پاسخ به ترشح هورمون‌ها و انتقال‌دهنده‌های عصبی در بدنتان، علائم فیزیکی را احساس خواهید کرد. در نتیجه هنگامی که عشق تان را می بیند، کف دست‌هایتان عرق‌کرده، ضربان قلب تان بالا می رود و گونه‌های شما برافروخته می شود.

۳. به علاقمندی های عشق خود علاقمند میشوید

بخشی از عشق یادگیری لذت بردن از چیزهای جدیدی است که با عشق زندگی خود تجربه می کنید. بنابراین وقتی عاشق می شوید، احتمالاً متوجه می شوید که از سرگرمی های شریک زندگی خود نیز لذت می برید.امتحان کردن چیزهای جدید با طرف مقابلتان نیز می تواند به شما کمک کند تا با پیشرفت رابطه، جرقه را زنده نگه دارید.

۴. در مقابل عشقتان صبور میشوید

شاید باورش سخت به نظر برسد، اما وقتی با شخص رویاهایتان ملاقات می کنید، یکی از نشانه های عاشق بودن شما این است که تحمل بالایی پیدا می کنید . بردبار تر می شوید. ممکن است آنقدر در شور و اشتیاق خود به طرف مقابلتان غرق شوید که متوجه احساساتی مانند درد نشوید.

alt

۵. جذب همه ویژگی های عشق تان میشوید

همه ما عادت‌های داریم که ممکن است برای برخی افراد آزاردهنده باشد، اما یکی از نشانه‌های عاشق شدن این است که خصلت‌های شریک زندگی‌تان را جذاب یا بامزه می‌دانید، حتی اگر این ویژگی‌ها را در یک فرد آزاردهنده بدانید.

۶. شیفته بوی او میشوید

وقتی عاشق می شوید، متوجه می شوید که بوی عطر، ادکلن یا بدن فرد مورد علاقه تان برای شما کاملا مست کننده است. وقتی بوی او را روی ملحفه‌هایتان حس می کنید یا لباسی که بوی آن‌ها را می‌دهد پیدا می کنید، دیوانه می شوید.

۷. دائم در حال فکر کردن به او هستید

وقتی عشق تان مدام در ذهن شماست، این یکی از نشانه های کلیدی عاشق بودن شماست. اغلب به چیزهایی فکر می کنید که می خواهید بعداً به آنها بگویید. این نشان می دهد که عشق تان برای شما فوق العاده مهم است.

۸. همیشه اولین نفر او را از همه چیز باخبر میکنید

وقتی اتفاقی می‌افتد، چه یک روید هیجان‌انگیز و خوب باشد چه یک اتفاق ناگوار مانند از دست دادن یکی از عزیزانتان. عشق تان اولین کسی است که می‌خواهید موضوع را به او بگویید.

alt

۹. اشتهایتان کور می‌شود

اگر می‌پرسید عشق چه حسی دارد، پاسخش شاید این باشد که احساس می‌کنید اشتهای خود را از دست داده‌اید. برخی از مطالعات روانشناسی عاشق شدن نشان می دهد که احساس گرسنگی کمتر، یکی از علائم اولیه عشق است. زیرا هورمون اکسی توسین که در ایجاد عشق نقش مهمی دارد، اشتها را کاهش می دهد.

۱۰. احساس دلشوره داشتن

اگر حتی پس از چند ماه با هم بودن، همچنان در شکم تان احساس دلشوره وجود دارد، احتمال زیادی وجود دارد که نشانه های عاشق بودن را تجربه میکنید. وقتی دو نفر یکدیگر را دوست دارند، معمولاً از دیدن یکدیگر هیجان زده می شوند، که می تواند باعث ظاهر شدن احساس دلشوره شود.

۱۱. استرس داشتن

هنگامی که عاشق کسی می شویم، عشق باعث می شود که ما احساس استرس کنیم. زیرا هورمون استرس ((کورتیزول)) زمانی که عاشق می شویم ترشح می شود. بنابراین اگر کمی عصبی به نظر می رسید از نشانه های عاشق بودن است.

۱۲. با او در مورد آینده صحبت می‌کنید

یکی دیگر از نشانه های عاشق شدن این است که می خواهید در آینده با هم باشید. اگر شما و شریکتان اغلب در مورد آینده صحبت می‌کنید، این نشان می‌دهد که عاشق یکدیگر شده‌اید و این حس را رابطه‌ای با دوام می‌بینید.

alt

۱۳. در مواجهه با او خود واقعی‌تان هستید

یکی از دلایلی که باعث می شود کسی را دوست داشته باشید ممکن است این باشد که با عشق تان به راحتی ارتباط برقرار می کنید. شما احساس نمی‌کنید که باید شخص دیگری باشید یا مجبور هستید خودتان را تغییر دهید. زیرا بودن با آن شخص برای شما لذت بخش است.

۱۴. همیشه در مورد او صحبت می‌کنید

این یک نشانه کاملا واضح است که اگر نتوانید صحبت کردن در مورد عشق زندگی خود را متوقف کنید، عاشق او هستید. حتی ممکن است آنقدر در مورد این شخص صحبت کنید که دوستان و خانواده شما از شنیدن در مورد او خسته شوند.

۱۵. احساس دلتنگی زیاد

همه ما از اوقات تنهایی مان لذت می بریم، اما اگر متوجه شدید که دلتان برای عشق تان تنگ شده است، حتی زمانی که در حال انجام کاری هستید که از آن لذت می برید، این یکی از نشانه های عاشق شدن است که نمی توانید آن را انکار کنید.

۱۶. وقتی در کنار او هستید احساس آرامش می‌کنید

وقتی ناراحت هستید یا آسیب می بینید، احتمالاً به دنبال آرامش از شخصی هستید که شما را به گونه ای دوست دارد که هیچ کس دیگری ندارد. اگر آن شخص دوست پسر یا دوست دختر شماست، این یکی از نشانه های واضحی است که شما عاشق این شخص شده اید یا از قبل عاشق او شده اید.

alt

۱۷. برای او فداکاری می‌کنید

وقتی عاشق می‌شوید، حاضر خواهید بود کارهایی انجام دهید که عشق تان را خوشحال می‌کند، حتی اگر به این معنی باشد که ترجیحات خود را قربانی کنید. به عنوان مثال، ممکن است فیلمی را تماشا کنید که دوست ندارید صرفاً به این دلیل که مورد علاقه عشق تان است.

۱۸. احساس شیفتگی زیاد

اگرچه عجیب به نظر می رسد، اما وقتی عاشق هستید، دیوانه وار شیفته شریک زندگی خود هستید. این حس درک منطقی ندارد. این شیفتگی به دلیل لذتی است که ترشح دوپامین در زمانی که با شریک زندگی خود هستید به شما می دهد.

۱۹. فقط عشق تان را میبینید!

از جمله نشانه های عاشق بودن، از دست دادن علاقه به سایر گزینه های احتمالی است. در حالی که وقتی عاشق نیستید ممکن است توسط افراد جذاب دیگر وسوسه شوید، وقتی عاشق کسی شوید، آنقدر روی او متمرکز می شوید که به گزینه های دیگر خود توجه نخواهید کرد.

۲۰. در کنار او احساس خوبی دارید

وقتی یکی را پیدا کردید که عاشق او شدید، اگر در دل خود احساس خوبی داشتید، شک نکنید که “این عشق است.”

alt

۲۱. اینکه عشق‌تان در مورد شما چه فکری میکند برایتان اهمیت فراوانی دارد

اگر عاشق کسی هستید، می خواهید بدانید که آیا عشق تان هم شما را دوست دارد یا خیر. آیا به همان اندازه که شما نسبت به او احساس مثبتی دارید آیا او نسبت به شما همین حس را دارد؟

۲۲. اعتماد به نفستان افزایش پیدا میکند

هنگامی که با کسی که دوستش دارید هستید،اعتماد به نفس شما افزایش پیدا می کند. عشق می تواند باعث شود احساس توانایی بیشتری داشته باشید و عزت نفس شما را افزایش دهد.

از نشانه های عاشق شدن این است شروع به امتحان کردن چیزهای جدیدی می کنید. از طرفی خود را به چالش می کشید، به این دلیل که دیدگاه شما نسبت به خودتان بهبود یافته است.

۲۳. شبیه عشق‌تان می‌شوید

وقتی عاشق می‌شوید، به ویژگی‌ها، علایق و ترجیحات شریک زندگی‌تان احترام می‌گذارید و حتی شروع می‌کنید که برخی از آن‌ها را کسب کنید.

به عنوان مثال، اگر عشق شما فردی آرام است، ممکن است متوجه شوید که آرام تر شده اید. یا شاید شما فردی بودید که هرگز از فعال بودن لذت نمی بردید، اما اکنون هر روز به باشگاه می روید زیرا عشق شما ورزشکار است.

۲۴. دوستانتان متوجه رابطه شما می‌شوند

اگر دوستانتان به این موضوع اشاره کنند که شما زمان زیادی را با دیگری می گذرانید، یا بگویند که به نظر می رسد شما دو نفر همدیگر را دوست دارید، از نشانه های عاشق شدن است. حتی ممکن است دوستان تان شکایت کنند که شما آنها را نادیده می گیرید یا زمان کمی را با آنها می گذرانید زیرا در رابطه یا عشق خود غرق شده اید.

۲۵. آینده‌ی بدون عشق‌تان را تصور نمیکنید

همانطور که قبلاً ذکر شد، صحبت از آینده زمانی رایج است که دو نفر عاشق یکدیگر می شوند، اما اگر یک قدم جلوتر رفته اید و دیگر نمی توانید زندگی را بدون آنها تصور کنید، این یکی از نشانه های کلیدی است که شما عاشق شده اید.

alt

۲۶. در خوابیدن مشکل پیدا میکنید

وقتی عاشق می شویم، ممکن است آنقدر در مورد زندگی هیجان زده باشیم و در افکار عشق خود غرق شویم که شب ها خیلی طول بکشد تا بخوابیم.

عاشق شدن می تواند منجر به احساس شادی شود که آرام شدن و استراحت کردن و خوابیدن را دشوار می کند.

۲۷.  درمورد علایق عشق‌تان کنجکاو می‌شوید

مراحل اولیه یک رابطه، که عمدتاً با شهوت یا جاذبه فیزیکی قوی مشخص می شود که ممکن است لزوماً عشق نباشد. اما، وقتی همه چیز از جذابیت فیزیکی عبور می کند و شما شروع به کنجکاوی در مورد عشق خود و علایق او می کنید، احتمالاً عاشق او شده اید.

۲۸. نظرات دوستانش در مورد شما مهم میشود

وقتی عاشق می شوید، می خواهید تأثیر خوبی بر افراد مهم زندگی عشق خود، از جمله دوستانشان بگذارید.

۲۹. شاد بودن او برایتان بسیار مهم میشود

وقتی عاشق کسی می‌شوید، شادی او برای شما بسیار مهم می‌شود. در واقع، اگر بدانید که آنها ناراحت هستند، شما نیز نمی توانید خوشحال باشید.

۳۰. به دنبال فرصت دوستت دارم گفتن هستید

اگر به نقطه‌ای رسیده‌اید که می‌خواهید این دو کلمه جادویی را برای شریک زندگی خود به زبان بیاورید، این نشانه کاملاً واضحی است که عاشق او شده‌اید. البته طبیعی است که بخواهید این احساسات را به عشق خود ابراز کنید.به این مطلب امتیاز دهید:
(5 امتیاز , میانگین: 4.8 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها