بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
برجسته کردن لب ها یکی از بهترین راه ها برای داشتن لب های زیبا و در نهایت صورتی زیبا است. با روش های خانگی زیر از لب های تان مراقبت کرده و آن ها را حجیم و زیبا کنید.

امروزه یکی از مهم ترین ملاک های زیبایی چهره و صورت به ویژه برای خانم ها داشتن لب هایی بزرگ و برجسته می باشد که تاثیرات به سزایی در زیبایی و جذابی آن ها به شمار میرود. به همین علت امروزه خانم های زیادی به دنبال روش های برجسته سازی لب با استفاده از روش ها و متد های مختلف در دنیا می باشند.

به طور کلی روش های زیادی برای برجسته کردن لب ها وجود دارد که به دو دسته طبیعی و غیر طبیعی تقسیم می شوند. روش های غیر طبیعی معمولا شامل عمل های زیبایی و اقدامات مشابه آن می باشند اما روش های طبیعی شامل روش های ساده و خانگی می باشند که هر فردی می تواند از آن ها استفاده کنند در این مطلب از سوربان به معرفی این روش های ساده و طبیعی برای حجیم تر کردن لب ها پرداخته‌ایم اگر به دنبال برجسته کردن لب ها با روش های طبیعی و خانگی هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

alt
برجسته کردن لب با روش های خانگی

روش های طبیعی برای برجسته کردن لب ها

تا به امروزه روش های زیادی در جهت برجسته کردن لب ها ابداع شده است و کاربران زیادی نیز به دنبال این نو اقدامات می باشند؛ اما لازم به ذکر است که تمامی این روش های ذکر شده در زیر دارای نتایج قطعی برای فرد متقاضی نمی باشند و ممکن است برای برخی از افراد متقاضی نتایج مثبتی در پی نداشته باشد.

همچنین باید این نکته را نیز باید به خاطر سپرد که برای بدست آوردن نتایج مثبت و ماندگار در جهت افزایش حجم و برجسته سازی لب ها لازم است که اقدام مورد نظر به طور مرتب و مکرر توسط شخص برای مدت زمان معینی انجام شود تا بتوان به نتایج مثبت حاصل از این اقدام دست یافت.

1- برجسته کردن لب ها با لیوان

alt

یکی از روش های خانگی و کاملا طبیعی برای برجسته کردن لب ها و افزایش سایز استفاده از لیوان می باشد که علاوه بر این که نیاز به هزینه خاصی ندارد، کاملا ساده و آسان می باشد که هر شخصی می تواند در منزل آن را انجام دهد.

برای انجام این کار تنها احتیاج به یک لیوان ساده می باشد. توصیه می شود قبل از انجام این اقدام حتما از کرم یا رژ لب برای نرم کردن و مرطوب کردن لب ها استفاده کنید تا دچار زخم یا آسیب سطحی به آن ها نشود.

شخص باید لیوان را بر روی دهان خود قرار دهد به طوری که دهانه لیوان لب های او را به طور کامل بپوشاند. سپس با استفاده شخص باید با مکش از راه دهان، هوای داخل لیوان را در سینه حبس کند. با این کار فشار ملایمی بر روی لب های شخص به وجود می آید.

توصیه می شود که در روز های ابتدایی این کار را به مدت دو تا سه ثانیه و به در سه مرتبه انجام دهید و در هفته های بعدی این مدت زمان و دفعات تکرار را به آرامی افزایش دهید. انجام دادن این اقدام به آرامی بسیار مهم است زیرا در صورتی که فشار زیادی به لب های خود وارد کنید ممکن است کبودی و ترک خوردگی در لب ها ایجاد شود که جلوه مناسبی به لب ها نمی دهد.

انجام این اقدام می تواند به مرور زمان باعث افزایش برجستگی لب های شخص شود و شخص را به نتایج و تاثیرات دلخواه و ایده آل خود برساند.

2- استفاده از مخلوط دارچین و مرطوب کننده لب

alt

استفاده از این نوع روش نیز از جمله روش هایی است که توسط کاربران بسیاری انجام شده و در دنیا به عنوان روش طبیعی برای برجسته کردن لب ها به شمار می رود.

برای انجام این اقدام لازم است که در ابتدا و قبل از استفاده از مخلوط دارچین و مرطوب کننده، لب ها به خوبی با استفاده از پاک کننده ها لایه برداری شده و تمامی سلول های مرده روی آن از بین بروند. پس از آن به مقدار مورد نیاز باید در یک ظرف مرطوب کننده و یا وازلین اضافه کنیم و دو تا سه برابر وازلین، دارچین به آن اضافه کنیم.

مخلوط ذکر شده را به خوبی با یکدیگر ترکیب می کنیم و پس از آن با استفاده از یک مسواک این مخلوط را به آرامی و ملایمت بر روی لب های خود می مالیم و سپس به خوبی آن را ماساژ می دهیم. برای بدست آوردن نتایج بهتر توصیه می شود که به مدت ۳۰ ثانیه لب ها را با استفاده از مخلوط دارچین و وازلین به خوبی ماساژ دهید و سپس ۳۰ ثانیه دیگر نیز اجازه دهید مخلوط ذکر شده بر روی لب ها باقی بماند.

استفاده از روش فوق باعث قرمز شدن لب ها و همچنین تحریک آن می شود، لذا در صورتی که احساس تحریک پذیری در لب ها را حس نکردید احتمالا میزان دارچین کمی به مخلوط اضافه کرده اید و باید آن را افزایش دهید. در پایان لب های شخص به مقدار قابل توجهی قرمز و برجسته تر از قبل می شود و نتایج دلخواهی را برای شخص به وجود می آورد.

3- استفاده از فلفل قرمز برای برجسته کردن لب ها

alt

استفاده از فلفل قرمز از دیگر روش های طبیعی و خانگی حجیم کردن لب به شمار می رود که یکی از مهم ترین مزیت های آن نتیجه گیری سریع و کوتاه مدت می باشد. برای انجام این کار باید ابتدا فلفل قرمز و یا اسانس آن را به مقداری آب مخلوط کرده و سپس بر روی لب های خود قرار دهید. این اقدام باعث تحریک لب های شخص می شود و می تواند در عرض چند دقیقه لب های فرد را حجیم تر و قرمز تر از قبل کند.

4- حجیم کردن لب ها با استفاده از عسل

عسل یکی از مواد خوراکی دارای خاصیت های بسیار زیاد برای بدن و زیبایی می باشد. عسل به دلیل داشتن خاصیت های آنتی اکسیدانی و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی مختلف می تواند در افزایش حجم لب ها تاثیرات مثبتی داشته باشد.

برای استفاده از این روش باید شخص مقداری عسل را بر روی لب ها خود بمالد و روی آن را با استفاده نایلون به خوبی بپوشاند و برای مدت چندین ساعت به آن دست نزند. توصیه می شود در حین خواب از این روش استفاده کنید و اجازه دهید تا صبح عسل بر روی لب ها باقی بماند و سپس با استفاده از آب آن را شستشو دهید.

در نهایت این اقدام می تواند باعث لطیف و نرم شدن لب ها و همچنین برجسته شدن لبها تا حد ایده آل شود.

5- استفاده از قالب های یخ

alt

یکی از روش هایی که برای افراد دارای لب های خشک و نازک بسیار موثر است استفاده از قالب یخ می باشد. این دسته از افراد می توانند یخ ها را بر روی لب های خود به طور مکرر و آرام قرار دهند و با ملایمت آن را با یخ ماساژ دهند. انجام این اقدام می تواند جریان خون رسانی به آن ناحیه را افزایش دهد و همچنین سلول های مرده را از بین ببرد.

لذا در نهایت افرادی که از این اقدام استفاده می کنند علاوه بر این که به لب هایی نرم تر دست می بابند، باعث قرمز شدن و افزایش حجم مختصری در لب ها نیز می شوند.

روش های ذکر شده فوق دارای عوارض جانبی خاصی نبوده و در صورت که به طور اصولی و صحیح انجام شود هیچ گونه عارضه خاصی برای شخص به وجود نخواهد آورد.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 1.0 از 5)

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.


بنر
بنر

نظرات شما: