بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
ممکن است فکر کنید که خیانت تنها از جانب مردان است. اما باید بدانید که گاهی اوقات زنان نیز در روابط خود خیانت می‌کنند. زنان خیانتکار را چگونه بشناسیم ؟ در این مقاله به نشانه های کلی و مشترک زن خیانتکار پرداخته ایم.

خیانت یکی از چالش‌برانگیزترین مشکلات زندگی زناشویی است. در اکثر موارد حتی اگر همسرتان را متهم به خیانت کنید، او دلایل شما را رد و اتهام‌تان را انکار می‌کند و باعث می‌شود که شما فردی شکاک و دیوانه به نظر بیایید.

چنانچه پس از کشف خیانت شواهد و دلایل غیرقابل انکار نداشته باشید، همسرتان خیانت کردن به شما را نخواهد پذیرفت. رفتارهای بسیاری وجود دارد که می‌تواند نشانه برقراری رابطه نامشروع باشد. در این مطلب از سوربان به معرفی نشانه های خیانت زن پرداخته ایم بااین حال ممکن است همسرتان این رفتارها را از خود نشان دهد، بدون آن که واقعاً به شما خیانت کرده باشد.

واقعیت این است که آنچه نشانه‌ی هشدار در یک رابطه محسوب می‌شود، ممکن است در رابطه‌ی دیگری اصلاً نگران کننده نباشد. اگر می‌خواهید از بابت خیانتکار بودن یا نبودن همسرتان مطمئن باشید تنها به علائم اهمیت ندهید.

پیش از آن که شک و تردید شما روابطتان را تحت تأثیرات منفی خود قرار دهد به یک مشاور مراجعه نمایید تا به شما کمک کند از این شرایط با راهکارهایی علمی و امتحان شده بیرون بیایید. زنان به علت‌های مختلف ممکن است تغییر رفتار یا روحیه داشته باشند پس زود قضاوت نکنید.

در برخورد با نشانه‌های خیانت همسر خود نگاهی منطقی داشته باشید نه هیجانی، بسیاری از مردان به محض مشاهده علائمی شک برانگیز از همسرشان به شدت تحت تأثیر هیجانات و احساسات منفی آنی خود قرار می‌گیرند و واکنشی از خود نشان می‌دهند که حتی اوضاع را بدتر می‌کند. گاهی مشورت با دوستان و آشنایانی که بدون داشتن علم و تجربه لازم پیشنهاداتی غیرمعقول ارائه می‌دهند نیز بر کیفیت روابط آن زوج تأثیر گذاشته و ممکن است زندگی مشترک را به سمت طلاق بکشاند.

زنی که داره خیانت میکنه این 10 ویژگی رو داره
نشانه های خیانت زن

نشانه های زن خیانت کار را بشناسید

زمانی که صحبت از خیانت زن به شوهر به میان می‌آید، نشانه‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند بیانگر رابطه داشتن زن با فرد دیگری باشد. هرچند بعضی از نشانه‌ها و حالاتی که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم، می‌تواند دلایل خاص خود را داشته باشد و مشاهده این نشانه‌ها لزوماً به معنای خیانت نیست.

این مطلب صرفاً جهت افزایش آگاهی شما است تا ببینید که آیا اکثر علائم خیانت زنان درباره همسرتان صدق می‌کند یا خیر. در هر صورت پیش از هر اقدامی لازم است با مشاوری با تجربه صحبت نمایید.

۱۰ نشانه مهم که بیانگر خیانت زن به شوهرش است

۱. او مدام در مورد شخص خاصی صحبت میکند

این مورد یک نشانه قطعی و صددردصد نیست، اما می‌تواند نگران کننده و علامت هشدار خیانت باشد. اگر همسرتان به تازگی مدام در صحبت‌هایشان به فرد خاصی اشاره می‌کند، احتمال دارد که با او وارد رابطه شده باشد یا حداقل علاقه خاصی به او پیدا کرده باشد.

البته ممکن است این احساس صرفاً علاقه ساده‌ای باشد که به دلیل محبت‌های آن شخص به دل همسرتان راه یافته باشد، اما اگر او مدام در حال تحسین کردن این فرد است و هر بار نام او مطرح می‌شود، به بحث علاقمند می‌شود، بعید است که فقط پای یک علاقه ساده در میان باشد.

زنی که داره خیانت میکنه این 10 ویژگی رو داره

البته ممکن است ماجرا شکل دیگری داشته باشد و همسرتان بخواهد رابطه و علاقه خود به آن فرد را مخفی کند و وانمود کند که هیچ ارتباطی با او ندارد. در هرحال افراط یا تفریط در صحبت کردن درباره یک فرد می‌تواند نشانه احتمالی، و نه قطعی، رابطه داشتن با او باشد.

۲. همسرتان جدیدا زیاد به خودش میرسد

اگر همسرتان تابه حال عادت نداشته که همیشه آرایش کرده و مرتب باشد، اما به تازگی بیش از حد به خود می‌رسد، برای مثال مدل موهایش را عوض می‌کند، لباس جدید می‌خرد، مرتب از کلینیک‌های زیبایی وقت می‌گیرد و …، احتمال دارد که پای مرد دیگری به زندگی‌اش باز شده باشد و می‌خواهد او را تحت تاثیر قرار دهد.

البته ممکن است تمام این کارها را برای جلب توجه شما انجام دهد. برای این که از خیانت کردن او مطمئن شوید، با ما همراه باشید تا ببینید که آیا دیگر نشانه‌های خیانت زنان نیز درباره او صدق می‌کند یا خیر.

۳. دیر به خانه آمدن

زنی که داره خیانت میکنه این 10 ویژگی رو داره

هر ازگاه برای هر کسی پیش می‌آید که لازم باشد تا دیروقت کار کند و کارهای عقب مانده را جبران کند. اما اگر این دیر آمدن‌ها بیش از حد تکرار شود یا غیرمنتظره باشد، نگران کننده می‌شود. آیا همسرتان اجازه نمی‌دهد که دنبال او به محل کار بروید؟ آیا همکارانش مانند او تا دیروقت کار نمی‌کنند و وقتی از همسرتان در این باره می‌پرسید، می‌گوید که او باید اضافه کاری بایستد؟ این تاخیرها ممکن است علامت جدی خیانت باشد.

۴. همسرتان از بی توجهی شما و وقت نگذراندن شما با خودش ناراحت نمیشود

همسرتان همیشه از این که در کنارش نیستید و برای او وقت نمی‌گذارید، شکایت داشت، اما به تازگی دیگر هیچ گله‌ای نمی‌کند. یک دلیل این سکوت ناگهانی می‌تواند خسته شدن او از گله‌گذاری و قطع امید کردن از شما باشد، اما اگر این حالت نباشد، می‌تو

انید این سکوت را علامت خیانت تفسیر کنید. در چنین حالتی همسرتان سعی می‌کند تا به شما نشان دهد که اگر شما برای او وقت ندارید، او می‌تواند سر خود را با چیز دیگری گرم کند. البته این چیز دیگر لزوماً یک رابطه نامشروع نیست، اما می‌تواند باشد.

۵. وقتی درباره چگونگی گذراندن روزش از او سوال میکنید مرموز و خوددار میشود

زنی که داره خیانت میکنه این 10 ویژگی رو داره

زنان معمولاً دوست دارند که همسرشان از او درباره روزی که گذرانده است، بپرسد. اما اگر همسرتان، که زمانی همه چیز را برای شما تعریف می‌کرد، ناگهان مرموز و خوددار شده است و هنگامی که از او درباره برنامه روزمره‌اش می‌پرسید، سعی می‌کند که چیزی را از شما مخفی کند، احتمالاً این مخفی‌کاری ریشه در خیانت دارد.

۶. همسرتان مثل قبل صمیمیتی با شما ندارد

تمام این نشانه‌ها به هم مرتبط‌ هستند. همسرتان به دلیل خیانت کردن به شما دچار احساس گناه شده است. این حس گناه گاهی باعث می‌شود که رفتار همسرتان از روی بی‌میلی عوض شود. همسری که زمانی دوست داشت، در آغوش شما آرام بگیرد، ناگهان و بدون هیچ دلیلی دیگر تمایلی به نزدیک شدن به شما ندارد و بسیار زودرنج شده است.

بالعکس هستند زنانی که آگاهانه وانمود می‌کنند که عاشق شوهرانشان هستند و به نحو عجیب و بی‌سابقه‌ای به او محبت می‌کنند. تمام این رفتارهای بی‌سابقه می‌تواند یا از حس گناه نشأت بگیرد یا تلاشی برای مخفی کردن خیانت باشد، اما این یک فرمول قطعی نیست.

۷. همسرتان فراموشکار شده

همسرتان که زمانی حافظه‌ی قوی‌ای داشت و حتی ریزترین جزییات و کوچکترین چیزها در خاطرش می‌ماند، به تازگی فراموشکار شده است، شما هم که معمولاً مناسبت‌ها را فراموش می‌کرده‌اید، شاید در ابتدا از این فراموشکاری خوشحال شوید، اما بهتر است بدانید که این فراموشی ممکن است یکی از نشانه‌های فقدان احساس در اثر خیانت باشد.

زنی که داره خیانت میکنه این 10 ویژگی رو داره

۸. همسرتان از دیر آمدن شما به خانه شکایت نمیکند

وقت نگذاشتن مردان برای خانواده و تا دیروقت کار کردن دو موضوعی است که همواره باعث ناراحتی خانم‌ها می‌شود. اما اگر این دیر آمدن‌ها دیگر باعث نارضایتی همسرتان نمی‌شود، وقت آن است که به خودتان بیایید. بالعکس ممکن است همسر خیانت‌کارتان عکس‌العمل دیگری نشان دهد و بر سر هر مسئله کوچکی شروع به جروبحث کند.

این جنگ و جدال‌ها می‌تواند تلاشی برای مخفی کردن خیانت یا به هم زدن رابطه باشد. درهر حال اگر همسرتان بدون هیچ توضیح قابل قبولی ناگهان کاملاً متحول شده است، لازم است کمی در این باره هوشیارتر باشید.

۹. همسرتان مدام و بطور مخفیانه با گوشی حرف میزند یا پیام میفرستد

زنی که داره خیانت میکنه این 10 ویژگی رو داره

گوشی تلفن همراه یکی از ملزومات اصلی برای سفر در جاده خیانت است. اگر همسرتان مدام، به ویژه در ساعات غیرعادی در حال پیامک زدن و حرف زدن با تلفن است، احتمال خیانت کردن او وجود دارد. نکته دیگری که در این رابطه باید به آن دقت کنید، این است که آیا اگر گوشی هنگام تماس گرفتن یا پیامک آمدن نزدیک شما باشد، همسرتان دستپاچه می‌شود، گوشی را می‌قاپد و از اتاق بیرون می‌رود یا از شما فاصله می‌گیرد؟ اگر هم نتواند از اتاق بیرون برود، به سرعت چند کلمه نامفهوم می‌گوید و پس از قطع تماس پیامک می‌فرستد.

۱۰. همسرتان شما را ترغیب میکند تا با فرزندانتان بیشتر وقت بگذرانید

هر زنی از همسرش توقع دارد که تا حد امکان برای او وقت بگذارد. این توجه یکی از روش‌های زنان برای حس کردن عشق همسر و تحکیم ارتباط زناشویی است. اما اگر این روزها وقتی به همسرتان می‌گویید که بهتر است مدتی با هم خلوت کنید، او به شما اصرار می‌کند که با فرزندان‌تان وقت بگذرانید و با پسرتان فوتبال بازی کنید و استادیوم بروید، احتمالاً او می‌خواهد که کنار دیگری باشد. باز هم تاکید می‌کنیم که تکرار چنین برخوردی “ممکن” است علامت خیانت باشد و یک بار اتفاق افتادن آن نباید شما را نگران کند.

با خیانت زنم چطور برخورد کنم؟

می‌دانیم که در شرایط سختی به سر می‌برید و احساس می‌کنید زندگی مشترکی که کلی برای آن زحمت کشیدید در حال فروپاشی است و اضطراب و فشار روحی زیادی را تحمل می‌کنید. در این شرایط بهترین تصمیم این است که از مشاور که در زمینه درمان و برخورد با خیانت تخصص و تجربه دارد کمک بگیرید تا با توجه به شرایط زندگی و رابطه‌تان شما را راهنمایی کند.

زنی که داره خیانت میکنه این 10 ویژگی رو داره

بطور کلی قبل از هراقدامی اول باید از خیانت همسرتان مطمئن شوید، صرفا به نشانه‌هایی که در این مقاله ذکر شد اکتفا نکنید و به همسرتان تهمت نزنید این نشانه‌ها، نشانه‌های رایج هستند و هیچ کدام بطور قطع خیانت همسرتان را ثابت نمی‌کند. سپس باید بررسی کنید این خیانت تا چه حد بوده و در حال حاضر آیا ادامه دارد یا خیر؟

آیا همسرتان از کاری که کرده پشیمان است یا می‌خواهد به رابطه‌ فرا زناشویی‌اش ادامه دهد. بررسی اصولی و منطقی همه این موارد به شما کمک می‌کند که برای ادامه زندگی مشترک‌تان به درستی تصمیم بگیرید.

در صورتی که همسرتان از کاری که کرده پشیمان است و از شما می‌خواهد که او را ببخشید اول مطمئن شوید که آیا او بر روی تصمیمش مصمم است یا اینکه صرفا برای اینکه زندگی مشترک و یا فرزندانش را از دست ندهد، ابراز پشیمانی می‌کند. سپس به کمک راهکاری‌هایی که مشاور و زوج‌درمانگر به شما آموزش می‌دهد می‌توانید برای بخشیدن همسرتان و بازسازی اعتماد متقابل میان‌تان تلاش کنید.

اما در صورتی که ابعاد خیانت همسرتان زیاد بوده، او حاضر به جبران اشتباهاتش نیست، سر تعهداتی که به شما داده پایند نمی‌ماند بهترین تصمیم جدایی و تمام کردن رابطه است. شما نباید خودتان را در زندان یک رابطه فرسایشی گیر بیاندازید شما هم مانند هر فرد دیگری حق دارید از رابطه عاطفی و زندگی مشترک‌تان لذت ببرید و همواره نگران این موضوع نباشید که مبادا همسرتان دوباره به شما خیانت کند.

درست است که جدایی و طلاق سختی‌های زیادی دارد و فرد متحمل آسیب‌ها و هزینه‌های مادی و معنوی زیادی می‌شود اما نباید بخاطر ترس از این سختی‌ها در یک رابطه آسیب‌زا و ناسالم بمانید. اگرچه هیچ معجونی وجود ندارد که سختی‌ها و درد و رنج طلاق را یک شبه از بین ببرد اما اگر راهکارهای درستی را بکار ببرید می‌توانید این سختی‌ها را با کمترین آسیب و در کمترین زمان از بین ببرید.به این مطلب امتیاز دهید:
(1107 امتیاز , میانگین: 4.2 از 5)

نظرات شما:
 • محی دوشنبه, 12 دی 1401

  خوب بود

 • سهیل دوشنبه, 12 دی 1401

  چرا وقتی صحبت از خیانت میشه از تصاویر خارجی و بدون پوشش استفاده میکنید

 • علی زاکانی دوشنبه, 12 دی 1401

  خانوم شما این مشخصات را بروز می‌داده ،زنها اینطوری نیستند ،اشتباه میکنی.

 • شکست خورده دوشنبه, 12 دی 1401

  عجب مقاله محکمی. برای خیانت همسر سابق من ازین ده مورد هشت موردش بطور کامل اتفاق افتاده بود.

 • سیاوش دوشنبه, 12 دی 1401

  اتفاقاً این مسائلی که مطرح کردید 90درصد کاملأ درست است، و چیزی جزء خیانت نیست. (من سر این مسائل کارمان در نهایت به جدایی کشید، و کلی هم ضربه خوردم

 • سوزان دوشنبه, 12 دی 1401

  مردها را نمیشه شناخت وشاید زن ها هم همین طور پس هیچ نظری ندارم


عناوین جذاب امروز