بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
هیچ زوجی نمی‌توانند در همه‌ی مسائل باهم تفاهم صددرصدی داشته باشند، بنابراین کاملا طبیعی است که گاهی در زندگی مشترک به اختلاف‌‌ نظر بربخورید، اما وقتی اختلافی در زندگی زناشویی یا رابطه تان پیش می‌آید، لزوما به‌معنی شکست رابطه‌ی بین زوج نیست، چراکه عوامل خیلی زیادی در تداوم رابطه و زندگی مشترک دخالت دارند.

شما مطمئن هستید که انتخاب درستی در مورد همسرتان داشته‌اید. حالا فردی را در کنار خود دارید که می‌توانید با او صحبت کنید و از حضورش لذت ببرید. اما واقعا چگونه می‌توان مطمئن بود که شما زوج مناسبی برای یکدیگر هستید؟ خوشبختانه علم پاسخ مناسبی برای این سوال دارد.

در این مقاله از سایت سوربان فاکتورهایی را بیان می‌کنیم که می‌تواند بر روی روابط شما تاثیر بگذارد و اینکه به بیان ۱۴ نشانه مهم تفاهم داشتن یک زوج میپردازیم تا انتها با ما همراه باشید.

alt

۱۴ نشانه اصلی وجود تفاهم بین دو نفر

۱. به عشق بین‌تان هیچ شکی ندارید

بنر

عاشق همسرتان هستید و می دانید که او هم عاشق شماست. یعنی از بابت عشق خودتان نسبت به او و عشق او نسبت به خود هیچ شکی ندارید. به عبارتی، در زندگی مشترک تان احساس امنیت و خوشبختی می کنید. حتی اگر ذاتا غصه خور هستید و با این حال هرگز به عشق همسر یا نامزدتان شک نمی کنید، پس امیدوار باشید که نشانه ی خوبی است.

۲. رازهایی از یکدیگر می‌دانید که هیچکس دیگر نمی‌داند

هر کسی برای خودش چندین وچند راز مگو دارد. اما اگر زن و شوهری بتوانند رازهای مگویشان را باهم درمیان بگذارند، یعنی اینکه تفاهم رضایت بخشی بین شان جریان دارد. صداقت ازجمله ارکان اصلی هر رابطه ای است، اما اینکه مایل باشید راز دل تان را به همسرتان بگویید، به طرف مقابل نشان می دهد که رابطه تان را جدی گرفته اید و حسابی مایه می گذارید.

alt

۳. از اوقات تنهایی تان لذت می‌برید

خیلی ها پس از ازدواج سهم اوقات شخصی شان به صفر می رسد. اما اگر به دنبال یک رابطه ی سالم و بادوام هستید، لازم است که اوقاتی را هم به خودتان و علایق شخصی تان اختصاص بدهید و بلد باشید که از این اوقات لذت ببرید. مثلا می توانید در چنین اوقاتی به دیدار خانواده و دوستان تان بروید یا فرضا اگر اهل یوگا هستید، در کلاس یوگا ثبت نام کنید و در ساعات تنهایی تان از انجام حرکات آرامش بخش یوگا لذت ببرید.

۴. سعی نمیکنید همسرتان را تغییر دهید

به شخصیت همسرتان احترام می گذارید و سعی نمی کنید که به دلخواه تان تغییرش بدهید. مطمئنا بعضی چیزها را درمورد همسرتان نمی پسندید، مثلا شاید از حرف زدنش در خواب یا حتی گاهی طرز لباس پوشیدنش خوش تان نمی آید، اما با این حال عاشقش هستید و می توانید با این تفاوت ها کنار بیایید. اینکه بکوشید شخصیت یا ظاهر همسرتان را تغییر بدهید، می تواند نشان دهنده ی نداشتن تفاهم باشد.

۵. علایق مشترکی باهم دارید

همان طور که باید اوقاتی را به تفریحات و علایق شخصی تان اختصاص بدهید، قطعا اوقات زیادی را هم باید با همسرتان بگذرانید و از لحظات باهم بودن تان لذت ببرید. اینجاست که داشتن علایق مشترک می تواند به دوام رابطه تان کمک کند. مثلا آشپزی دونفره یا تماشای سریالی که موردعلاقه ی هر دونفرتان است، اوقات باهم بودن تان را خاطره سازتر خواهد کرد.

alt

۶. در مورد اختلاف نظر ها باهم صحبت می‌کنید

اگر در زندگی مشترک اختلاف نظری پیش بیاید، هردونفر موظف اند که همدیگر را جدی بگیرند و به هم گوش کنند. اگر حتی پس از گفت وگو اختلاف نظرتان برطرف نشد، بازهم اشکالی ندارد، چراکه فقط روی موضوعی خاص اتفاق نظر ندارید و چیزی درمورد احساس تان نسبت به هم تغییر نکرده است.

۷. مشکلاتتان را مسالمت آمیز حل می‌کنید

در درازمدت ممکن است با مشکلاتی ازجمله اختلافات مالی یا مذهبی مواجه شوید یا حتی درمورد محل سکونت تان به اختلاف نظر بربخورید. مسائلی از این قبیل درصورت تفاهم طرفین و تمایل شان به سازش حل شدنی است. باید بکوشید تا به تصمیمی برسید که مایه ی رضایت هر دو نفرتان باشد. اما فراموش نکنید که درصورتی رضایت هردونفرتان جلب خواهد شد که باهم از روی سازش و آشتی جویی وارد بحث شوید.

۸. باعث پیشرفت هم دیگر هستید

شاید خیلی کلیشه ای به نظر برسد، اما زن و شوهرهایی که باهم تفاهم دارند، می توانند باعث پیشرفت هم شوند. در هر زمینه ای که سعی در پیشرفت دارید، از آشپزی کردن گرفته تا ترفیع شغلی، همسرتان باید پشت تان باشد و از تلاش تان حمایت کند و متقابلا شما نیز وظیفه دارید که حامی و دل گرمی همسرتان باشید.

alt

۹. با هم از آینده دو نفره تان صحبت میکنید

اگر هر دو نفرتان در زندگی هم مسیر باشید، نشانه ی خوبی است. البته، اینکه طرفین علایق خاص خودشان را داشته باشند نیز اشکالی ندارد و اتفاقا کاملا هم طبیعی است. مثلا اگر نامزدتان عاشق سفرکردن باشد و شما عاشق بچه دارشدن، به این معنی نیست که نمی توانید باهم به تفاهم برسید. اما اگر دو نفری که قرار است باهم ازدواج کنند، تمایلی به حرف زدن درمورد آینده ی مشترک شان نداشته باشند، نشان می دهد که شاید انتظارات متفاوتی از ازدواج دارند. پس باید این قضیه را جدی بگیرید.

۱۰. در کنار هم دیگر خودِ واقیتان هستید (نقش بازی نمی‌کنید)

وقتی باهم تفاهم داشته باشید، پس باید بتوانید که در کنار همسرتان خودِ خود واقعی تان را زندگی کنید. یعنی اگر هر احساسی دارید، از خوشحالی و هیجان گرفته تا غصه و خشم، باید بتوانید که احساسات تان را به راحتی با همسرتان درمیان بگذارید و نگران عواقبش نباشید.

۱۱. مجذوب هم هستید

اینکه بتوانید محبت تان را به هم نشان بدهید، در زندگی مشترک معجزه می کند. زوج هایی که باهم تفاهم دارند، محبت شان را از راه های مختلف، مثلا گرفتن دست هم یا بوسیدن همدیگر، به هم نشان می دهند. به عبارتی، حتی در لبخندی که به هم می زنند نیز نشانه ی خاصی از علاقه وجود دارد.

alt

۱۲. با خانواده های همدیگر کنار می‌آیید

اگر واقعا از ته دل خانواده ی همسرتان را دوست دارید، خیلی هم نشانه ی خوبی است. البته، همیشه هم این طور نیست که اگر کسی همسرش را عاشقانه دوست داشته باشد، پس لزوما باید خانواده ی همسرش را هم به همان اندازه دوست بدارد.

اینکه خانواده ی همسرتان را دوست نداشته باشید یک چیز است و اینکه هیچ تلاشی برای دوست داشتن شان نکنید یک چیز دیگر. هرکسی خانواده ای دارد، مگر در موارد خاص؛ پس نیازی به گفتن نیست که خانواده ی کسی که قرار است باهم ازدواج کنید، تا زمان دوام رابطه تان، در زندگی شما حضور خواهند داشت.

۱۳. رابطه تان را تازه نگه می‌دارید

درست است که هرروز سن مان بالاتر می رود، اما قرار نیست که رابطه مان هم با گذشت زمان سالخورده شود. طراوت و تازگی رابطه تان ممکن است در خلال درگیری های شغلی، بچه داری و سایر مسئولیت های روزمره رنگ ببازد. البته که مسئولیت های زندگی مشترک را نباید نادیده بگیرید، اما درعین حال اوقاتی را هم باید به رابطه ی خودتان و همسرتان اختصاص بدهید. حتی یک آغوش گرم در پایان روز کاری می تواند حسابی به دل بنشیند. شاید پس از سال ها زندگی مشترک احساس کنید که دیگر نیازی به این کارها نیست، درحالی که همیشه باید در حفظ کیفیت رابطه تان کوشا باشید.

۱۴. نامزدتان را از خانواده ، دوست و فامیل پنهان نمی‌کنید

اگر رابطه تان از سلامت کافی برخوردار باشد، پس نباید از اینکه نامزدتان را به آشنایان تان نشان بدهید، خجالت بکشید. اینکه طرفین همدیگر را به آشنایان شان معرفی کنند، نشانه ی امیدوارکننده ای است و حتی این حس را القا می کند که خیلی جدی به زندگی هم وارد شده اند. اگر هنوز نامزدتان را به آشنایان تان معرفی نکرده اید، از خودتان بپرسید که اشکال کار از کجاست؟ خودتان، طرف مقابل یا اطرافیان تان؟به این مطلب امتیاز دهید:
(39 امتیاز , میانگین: 4.1 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها