بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
خانم هایی که عینک می زنند باید در آرایش خود دقت بیشتری داشته باشند و برای اینکه آرایش آن ها زیباتر و جذاب تر دیده شود باید یک سری اصول و نکات را رعایت کنند.

این روزها استفاده از عینک های طبی با فریم های جذاب به یکی از علاقه مندی های بسیاری از افراد تبدیل شده و ممکنه فقط از روی علاقه مندی از عینک استفاده بشه! اما هستند افرادی که مجبور به استفاده از عینک طبی بوده تا بتونند کارهاشون رو بهتر انجام بدن و اطراف خودشون رو باکیفیت تر و بهتر ببینید.

اما خانم هایی که به هر دلیلی از عینک استفاده میکنند باید اصول درست آرایش مخصوص عینکی ها را بدانند تا یک آرایش جذاب و زیبا داشته باشند در ادامه این مطلب از سوربان اصول آرایش مخصوص عینکی ها را به شما آموزش می دهیم اگد عینک میزنید تا انتها با ما همراه باشید تا روش صحیح آرایش مخصوص عینکی ها را بدانید.

اگه عینکی هستی اینجوری آرایش کن.

آرایش پوست در خانم های عینکی

خانم هایی که از عینک استفاده می کنند، چه عینک طبی و چه عینک آفتابی حتما دقت کنند که نباید چند لایه کرم پودر و کانسیلر و کرم روی پوست خود بزنند. در قسمت هایی که عینک روی پوست قرار می گیرد، مانند روی بینی و کناره های آن، نباید مقدار زیادی کرم استفاده کنید. چرا که ظاهر آرایش شما بسیار بد و نامناسب می شود و عینک شما کرمی می شود. پس برای اینکه یک آرایش مناسب با عینک داشته باشید بهتر است تنها یک لایه نازک کرم روی بینی و کناره های آن بزنید. این گونه عینک شما رنگی نمی شود و شما نیز آرایشی تمیز و زیبا خواهید داشت.

اصول آرایش ابرو مناسب با عینک

مدل ابروها در هنگام آرایش کردن با عینک هم خیلی مهم است. این که حالت ابروهای شما چطور باشد، و یا اینکه آیا عینک مانع دیده شدن ابروهای شما می شود یا خیر؟ در کل بزرگی و کوچکی عینک در حالت و مدل ابروهای شما موثر است. بنابراین خوب است بدانید که چطور با وجود عینک ابروهایتان زیبا باشد.

اگه عینکی هستی اینجوری آرایش کن.

اگر ابروهای پهن دارید و فریم عینک شما هم بزرگ و تیره است خیلی روی ابروهایتان تمرکز نکنید و اصلا سعی نکنید با آرایش آن ها را بیشتر نمایان کنید یا تیره کنید. اما اگر فریم عینک شما باریک و ظریف است و شما هم دارای ابروهای نازک هستید، خوب است که ابروهای خود را کمی رنگ کنید یا کمی آن ها را پهن تر نشان دهید تا توجه بیشتری به چشمان شما جلب شود.‏

اصول آرایش چشم برای خانم های عینکی

یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل آرایش با عینک، آرایش چشم ها است. خانم های عینکی باید به آرایش چشم شان اهمیت ویژه ای بدهند تا بتوانند چشم های زیبایی پشت عینک داشته باشند، خط چشم گربه ای بهترین گزینه برای عینکی ها است و چشمان جذابی به آن ها میدهد همچنین سایه چشم های روشن و مژه مصنوعی برای تکمیل آرایش چشم ضروری است. هنگام آرایش چشم ها باید دقت زیادی کنید. اگر عینک شما نزدیک بین است این را بدانید که چشمان شما پشت عینک کمی درشت تر از چیزی که هست نشان داده می شود.

اگر این درشت دیده شدن را دوست ندارید یک مداد مشکی داخل چشم خود بکشید و از سایه های مات و تیره رنگ پشت چشم استفاده کنید. بهتر است خط چشم های دنباله دار نکشید تا چشمان شما درشت تر دیده نشود. اما اگر چشمان شما از پشت عینک ریز تر از چیزی که هستند به نظر می رسند می توانید فقط داخل پلک بالای خود را مداد مشکی بکشید و از سایه های روشن استفاده کنید. خط چشم های دنباله دار هم گزینه مناسبی برای شما هستند. در کل با انتخاب رنگ روشن چشمان شما درشت تر دیده می شود.

اگه عینکی هستی اینجوری آرایش کن.

در مورد مژه ها توصیه ما این است که از مژه مصنوعی استفاده نکنید. چرا که مژه مصنوعی های پر و بلند با عینک ظاهر خوب و مناسبی را ایجاد نمی کنند و شما هم با آن ها احساس راحتی نخواهید داشت. اما اگر بخواهید می توانید از مژه مصنوعی های تکی استفاده کنید. مژه های خود را خیلی کم ریمل بزنید و خیلی به آن ها حجم و قد ندهید. سعی کنید فقط ریشه ی مژه های را ریمل بزنید.

نکاتی در مورد آرایش لب برای عینکی ها

آرایش لب ربطی به عینکی بودن یا نبودن شما ندارد فقط اگر شما آرایش چشم غلیظ و پررنگی انجام داده اید بهتر است آرایش لب مات و ملایم داشته باشید و اگر آرایش چشم کم رنگ و محو انجام داده اید خوب است ار رژلب های تیره و غلیظ و پررنگ استفاده کنید. در ضمن اگر فریم عینک شما ضخیم و تیره است سعی کنید خیلی از رژلب های پررنگ استفاده نکنید. چرا که دو رنگ تیره در صورت شماباعث می شوند صورت شما گرفته دیده شود. اما اگر فریم عینک باریک و ظریفی دارید و رنگ آن روشن است با داشتن یک آرایش لب غلیظ چهره شما بسیار زیبا و سرحال می شود.

نکات مهم و تکمیلی برای آرایش افراد عینکی

اگه عینکی هستی اینجوری آرایش کن.

  1. به طور کل رعایت یک سری نکات ریز و جزئی می تواند شما را در داشتن آرایشی مناسب و زیبا همراه با عینک یاری کند.
  2. یکی از این نکته های آرایش با عینک این است که ابروهای خود را مدل دار و قوس دار کنید. داشتن ابروهای صاف و یکدست برای خانم های عینکی گزینه چندان مناسبی نیست و ابروهای آن ها را پشت عینک پنهان می کند. اما اگر کمی قوس به ابروهای خود بدهید و آن ها را حالت دار کنید، آرایش زیباتر و چهره ای جذاب تر خواهید داشت.
  3. نکته بعدی که به شما کمک می کند آرایشی زیبا با عینک داشته باشید، به مژه هایتان مربوط می شود. سعی کنید همیشه از ریمل استفاده کنید تا چشمان شما پشت عینک زیبا تر دیده شود. مژه های خود را خیلی بلند نکنید و بیشتر سعی بر مشکی کردن آن کنید.
  4. اگر زیر چشمان شما گود است و یا سیاه شده حتما از کانسیلر زیر چشم استفاده کنید. اما همانطور که در ابتدا گفتیم لایه هایی از کرم پودر و کانسیلر را کناره های بینی خود نزنید و یک لایه نازک آرایش کنید.
  5. تمرکز خود را روی چشمها بگذارید. سعی کنید همراه با عینک از سایه های خیلی تیره و مات استفاده نکنید. چرا که جلوه چندان خوبی ایجاد نخواهد کرد. همیشه یک خط چشم نازک پشت چشم های خود بکشید حتی اگر نمی خواهید به آن دنباله دهید.
  6. خط چشم را حتما نزدیک به مژه های خود بکشید و فاصله خالی بین پلک نگذارید. در ضمن حتما قبل از آرایش چشم روی پلک خود از یک کرم بیس استفاده کنید.


به این مطلب امتیاز دهید:
(5 امتیاز , میانگین: 3.0 از 5)

نظرات شما:
  • ریحانه پنجشنبه, 20 بهمن 1401

    مطالبتون رو زیاد کنید