بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
تبلیغات در سوربان
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفته به مناسبت هفته ازدواج به متولدین دهه شصت وام تسهیلات ازدواج داده می‌شود. به نظر می‌رسد مبلغ وامی که این مقام مسئول وعده پرداخت آن را داده ۱۰۰ میلیون تومان است.

وام ازدواج دهه شصتی ها سال 1401

پرداخت تسهیلات ازدواج به متولدین دهه شصت خبری است که چندی پیش انسیه خزعلی در صفحه توییتر خود منتشر کرد.در این مقاله از سوربان، به جزئیات این خبر پرداخته ایم. اگر شما نیز دهه شصتی عستید و به دنبال گرفتن وام هستید یا میخواهید از شرایط این وام باخبر شوید تا آخر این مطلب از سوربان همراه ما باشید.

alt

این مقام مسئول نوشت: «به مناسبت هفته ازدواج، ‏مشکلات جوانان دهه شصتی را در هیئت دولت مطرح نمودم و ریاست محترم جمهور دستور دادند که تسهیلات ویژه برای زوجین دهه شصتی، علاوه بر وام ازدواج همگانی، در نظر گرفته شود. در نیمه دوم سال۱۴۰۰ این وام با همکاری معاونت روستایی، تنها خاص روستائیان بود.»

این تنها توضیحی است که معاون رئیس جمهور درباره وام ازدواج دهه شصتی‌ها داده. اما خزعلی نه درباره مبلغ وام ازدواج صحبتی کرده، نه درباره زمان و جزئیات پرداخت این وام. وی تنها به ذکر یک وعده کلی درباره ازدواج بسنده کرده است.

مبلغ وام ازدواج دهه شصتی ها چقدر است؟

سال گذشته بود که انسیه خزعلی اعلام کرد به تمام زوج‌های دهه شصتی روستایی و عشایری که از آغاز هفته روستا و عشایر سال گذشته (از ۱۵ مهر ۱۴۰۰) تا پایان سال ۱۴۰۰ ازدواج کنند؛ جمعا ۱۰۰ میلیون تومان (هر کدام ۵۰ میلیون تومان) تسهیلات تعلق گیرد.

بر این اساس سال گذشته به متولدین دهه شصت که جزو روستاییان و عشایر بودند وام ازدواج ۵۰ میلیونی (مجموع ۱۰۰ میلیون به دو نفر) پرداخت شد. حالا قرار شده این وام به کل متولدین دهه شصت تعلق بگیرد. وامی که مبلغ آن برای زوجین ۱۰۰ میلیون تومان است.

alt

اما مشخص نیست این وام به چه کسانی تعلق می‌گیرد و تاریخ ازدواج مشمولان کدام است.

مبلغ وام ازدواج سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱، مبلغ وام ازدواج برای دختران کمتر از ۲۳ سال و پسران کمتر از ۲۵ سال ۱۵۰ میلیون تومان تومان است.

اما مبلغ وام ازدواج برای جوانان متولد دهه شصت و هفتاد و دیگر افراد، ۱۲۰ میلیون تومان است. یعنی گروه اول می‌توانند وام حدود ۳۰۰ میلیون تومانی دریافت کنند و مجموع وام گروه دوم ۲۴۰ میلیون تومان است.

وعده‌ای که خزعلی داده به این معناست که ۱۰۰ میلیون تومان به وام ۱۲۰ میلیونی زوجین اضافه می‌شود.به این مطلب امتیاز دهید:
(4 امتیاز , میانگین: 3.8 از 5)


نظرات شما:


پیشنهادها برای شما

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات الماسی شیراز

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
فارس

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران

مجموعه تشریفات موگه

شروع قیمت: ۸۰,۰۰۰ تومان
تهران

تشریفات مجالس لوتوس طلائی کرج

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

مجموعه تشریفات موگه تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس عروسی تیام تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات آنتیک تهران

شروع قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان
تهران