بنر
بنر
بنر
بنر
مبلغ وام ازدواج برای سال ۱۴۰۱ برای مرد های زیر ۲۵ سال و خانم زیر ۲۳ سال ۱۵۰ میلیون تومان و همچنین برای سایر زوج های جوان ۱۲۰ میلیون تومان تعیین گردیده است برای اطلاع از شرایط و چگونگی دریافت وام این مطلب را از دست ندهید.

وام ازدواج از بهترین وام‌های بانکی در ایران است که از سود کم و مدت بازپرداخت طولانی برخوردار است. تا پایان سال ۱۳۹۹ مبلغ وام ازدواج بسیار پایین بود و هزینه‌های بالای ازدواج را پاسخگو نبود. از ابتدای سال ۱۴۰۱ وام ازدواج به ۱۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است و در شرایط خاص این وام تا ۶۰۰ میلیون هم پرداخت خواهد شد.

در این مقاله از سوربان سعی داریم روش‌های دریافت وام ازدواج و شرایط افزایش مبلغ وام را با یکدیگر بررسی کنیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

alt

مبلغ وام ازدواج سال ۱۴۰۱ برای زوج های جوان و سایر زوج ها

در سال ۱۳۹۹ مبلغ وام ازدواج ۵۰ میلیون بوده است که در سال ۱۴۰۰ این وام به مبلغ ۷۰ میلیون تومان برای هر زوج افزایش یافته است و در حال حاضر هر فرد می‌تواند ۱۲۰ میلیون تومان وام دریافت کند. به منظور پایین آمدن سن ازدواج و تشویق جوانان به ازدواج، برای زوج‌هایی که آقا زیر ۲۵ سال و خانم زیر ۲۳ سال سن داشته باشند به هر نفر مبلغ ۱۵۰میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد که در اصطلاح به آن وام ازدواج ۳۰۰ میلیونی می‌گویند.

نکته: وام ازدواج ۲۴۰ میلیونی به زوج‌هایی تعلق می‌گیرد که تاریخ عقدشان از سال ۱۳۹۷ بع بعد باشد.

وام ازدواج 600 ميليوني

حتما برای شما این سوال پیش می‌آید که وام ازدواج ۶۰۰ میلیونی چیست؟؟؟ در جواب این سوال باید بدانید زمانی که پدر عروس خانم و پدر آقا داماد هردو جزء اقشار ایثارگر جامعه باشند و شرط سنی که در مقاله به آن اشاره شد را دارا باشند مبلغ وام ازدواج ایشان دو برابر شده و تا ۶۰۰ میلیون افزایش می‌یابد.

نکته: در صورتی که متقاضی وام ازدواج هستید و جزء خانواده ایثارگران می‌باشید مبلغ وام ازدواج شما دو برابر می‌باشد و می‌توانید وام ازدواج ۲۴۰ میلیونی دریافت نمایید.

وام ازدواج دهه شصتی‌ها

وام ازدواج ۳۴۰ میلیونی که به وام ازدواج دهه شصتی‌ها معروف است به تازگی در مجلس تصویب شده و در دستور کار دولت قرار گرفته است. متولدین سال‌های ۶۰ تا ۶۹ به شرطی که هر دو نفر ساکن روستا بوده و یا جزء عشایر باشند می‌توانند ۱۰۰ میلیون بیشتر از بقیه وام ازدواج بگیرند و مبلغ نهایی وام زوجین ۳۴۰ میلیون خواهد بود.

قسط وام ازدواج چه قدر است؟

خوشبختانه وام ازدواج جزء معدود وام‌هایی است که با سود ۴ درصد و مدت بازپرداخت ۱۰ ساله به زوج‌های جوان پرداخت می‌شود.

اقساط وام ازدواج با مبالغ متفاوت در زیر آمده است:

 • وام ۵۰ میلیونی ازدواج حدود ۵۰۶ هزار تومان
 • وام ۷۰ میلیونی ازدواج حدود ۷۰۹ هزار تومان
 • وام ۱۰۰میلیونی ازدواج حدود ۱ میلیون و ۱۲ هزار تومان
 • وام ۲۰۰ میلیونی ازدواج حدود ۲ میلیون و ۲۴ هزار تومان
 • وام ازدواج ۲۴۰ میلیونی حدود ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان

شرایط ضمانت وام ازدواج چگونه است؟

alt

ارائه ضامن برای وام ازدواج یکی از سخت‌ترین مراحل دریافت این وام است. گاهی بانک‌ها درخواست دو یا حتی سه ضامن کارمند رسمی از متقاضیان دریافت وام دارند که همین امر باعث شده است عده زیادی پشت در بسته جور کردن ضامن برای وام ازدواج بمانند و همچنان موفق به دریافت وام نشده‌اند.

خبر خوب ما به شما متقاضی وام ازدواج این است که به تازگی بانک مرکزی با سخت‌گیری بانک‌ها در نوع ضمانت وام ازدواج مخالفت زیادی کرده است و چندین روش جایگزین برای ضمانت این وام در نظر گرفته است.

شرایط ضمانت وام ازدواج به شرح زیر می‌باشد:

۱- چنانچه زوجین در سامانه ازدواج هر دو یک بانک را انتخاب کرده باشند، ارائه یک ضامن معتبر، به شرطی که حقوق دریافتی ضامن به اندازه قسط وام هر دو نفر باشد کفایت می‌کند.

 ۲- چنانچه متقاضی در صف همان بانک دریافت‌کننده یارانه خود باشد، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به پشتوانه یارانه واریزی نیز قابل اجراست.

 ۳- چنانـچه متقاضی دریافت ‌تسـهیلات ازدواج، کارمند رسمی ‌یا پیمانی ‌دولت، نیروی  نظامی و انتظامی، نـهـادها و مـوسسات عمومی (نظیر شهرداری‌ و بنیاد، کمیته‌امداد، هـلال‌احمر) باشد، ارائه گواهی تـعهد کسری از حقوق به همراه ارائه فـیش حقوق و حکم کارگزینی و درصورتی که مانده حقوق نامبرده کفایت کند، نیازی به اخذ ضامن نیست.

 ۴- ضمانت یک نفر کارمند رسمی، پیمانی، بازنشسته دولت، نــیروی نظامی و انتظامی، نـــهـادها و مـوسسات عمومی (نظیر شهرداری‌ و بنیاد، کمیته امداد، هلال احمر)، کارگر یا کارمند شرکت‌های تولیدی صنعتی بزرگ و فعال، با ارائـه آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و… امکان پذیر است.

alt

 ۵- ضمانت یک نفر کاسب دارای‌ پروانه کسب که در زمان اعطای تسهیلات دارای فعالیت اقتصادی دایر باشد.

 ۶- ضمانت ‌یک نفر دارنده حساب جاری فعال و خوش حساب که به تایید و تشخیص شعبه پرداخت کننده رسیده باشد.

۷- در مورد متقاضیان تسهیلات در مناطق روستایی، ضمانت یک نفر ساکن روستا که اهلیت و صلاحیت وی توسط شورای اسلامی روستا تایید شود (ممهور به مهر شورا)

 ۸- سایر وثیقه‌های مورد قبول به تایید بانک پرداخت کننده وام( از جمله دریافت سفته،چک معتبر و سپرده‌های متقاضی و بستگان آنان و…)

روش ثبت نام وام ازدواج چگونه است؟

جهت دریافت وام ازدواج باید وارد سامانه وام ازدواج بانک مرکزی شده و فرم تسهیلات وام ازدواج را تکمیل نمایید، توجه داشته باشید اسامی بانک‌هایی که وام ازدواج پرداخت می‌کنند در ستون سمت چپ سامانه مشخص شده است.
نکته: جهت دریافت وام ازدواج نباید بیش از ۲ سال از تاریخ عقد زوجین گذشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام ازدواج

 • اصل سند ازدواج و کپی آن
 • اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه هر یک از زوجین
 • اصل و کپی شناسنامه‌های ضامن ها
 • اصل و کپی کارت ملی زوجین
 • کارت ملی ضامن و کپی آن
 • کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین
 • کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام

حذف خودکار ثبت نام وام ازدواج

alt

پس از ثبت نام در سامانه وام ازدواج در صورت تایید ثبت نام و بر اساس نوبت، پیامک تایید و مراجعه به بانک برای شما ارسال می‌شود پس از دریافت پیامک فقط دو هفته فرصت دارید به بانک مراجعه کرده و اعلام حضور کنید در غیر این صورت ثبت نام شما خود به خود حذف می‌شود و باید مجدد در سامانه وام ازدواج ثبت نام کنید.

فروش وام ازدواج چگونه است؟

باتوجه به اعلام بانک مرکزی مبنی بر آسان‌گیری بانک‌ها در ارائه ضامن توسط زوجین، باز هم بعضی بانک‌ها سخت‌گیری‌های خود را دارند و همین باعث شده است بعضی از عروس و دامادها به فروش وام ازدواج خود روی بیاورند.

وام ازدواج به دلیل سود پایین و مدت بازپرداخت بالا متقاضیان زیادی دارد و در حال حاضر هر وام ۵۰ میلیونی ۱۰ میلیون تومان، وام ۷۰ میلیونی ۲۰ میلیون تومان و وام ۱۰۰ میلیونی مبلغ ۳۰ میلیون تومان، وام ۱۲۰ میلیونی ۳۵ میلیون تومان و وام ۱۵۰ میلیونی ۴۰ میلیون تومان معامله می‌شود!به این مطلب امتیاز دهید:
(6 امتیاز , میانگین: 3.8 از 5)


نظرات شما:

جدیدترین ها

پیشنهادها برای شما

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات الماسی شیراز

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
فارس

مجموعه تشریفات موگه

شروع قیمت: ۸۰,۰۰۰ تومان
تهران

تشريفات ويوا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات باران تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات موسوی تهران بدون ورودی باغ

شروع قیمت: ۹۹,۰۰۰ تومان
تهران

تشریفات مجالس لوتوس طلائی کرج

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
البرز

مجموعه تشریفات موگه تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجالس عروسی تیام تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات آنتیک تهران

شروع قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان
تهران