بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
موضوع مقاله ما دانستنی‌های دوران نامزدی است. نامزدی چیست؟ رفتارهای دوران نامزدی چگونه باید باشد؟ روابط جنسی در دوران نامزدی چگونه باید باشد؟ ازجمله سؤالاتی است که برای دختر پسرهایی که قصد ازدواج دارند پیش می‌آید. برای پاسخ به این سؤالات با ما همراه باشید.

دانستنی‌های دوران نامزدی| نامزدی چیست؟|رفتارهای دوران نامزدی چگونه باید باشد؟|روابط جنسی در دوران نامزدی چگونه باید باشد؟

نامزدی چیست؟

نامزدی یکی از دوران حساس و طلایی بین عقد و ازدواج است که اگر طبق ضوابط و قوانین مشخصی پیش برود، می‌تواند شیرین و لذت‌بخش باشد. صداقت و روراستی از اصلی‌ترین ضوابط دوران نامزدی است که اگر دختر و پسر طبق این اصل پیش بروند نصف راه را رفته و مرحله شناخت قبل از عقد و ازدواج را با موفقیت بیشتری طی خواهند کرد.

دانستن و آگاهی پیرامون دانستنی‌های دوران نامزدی لازم و ضروری است. در این دوران دختر و پسر شناخت نصبی از یکدیگر به دست می‌آورند.

دانستنی‌های دوران نامزدی| نامزدی چیست؟|رفتارهای دوران نامزدی چگونه باید باشد؟|روابط جنسی در دوران نامزدی چگونه باید باشد؟

دانستنی‌های دوران نامزدی

نامزدی هم اصول و قواعدی داردکه طبق آداب‌ورسوم و فرهنگ‌ها خانواده‌ها در مناطق مختلف تفاوت دارد. آگاهی از دانستنی‌های دوران نامزدی برای دختر پسرهای جوان لازم و ضروری است. اگر به این دانستنی‌ها توجه شود، این دوران دلچسب و شیرین‌تر خواهد شد.

عشق و خوشی زمانی لذت‌بخش خواهد بود که با شناخت روحیات و علاقه‌مندی‌های طرف مقابل همراه باشد. زمانی که ما به مرحله شناخت نصبی از طرف مقابل برسیم استرس و دلهره‌ی کمتری برای مراحل بعدی که عقد و ازدواج است خواهیم داشت.

سعی کنید قبل از عقد و ازدواج و قبل از آنکه خطبه عقد شما در محضر عقد و یا دفاتر ازدواج ثبت رسمی شود، ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری طرف مقابل خود را بشناسید.

 دوران نامزدی یک دوران شیرین و تکرار نشدنی است که لذت بردن از آن دوران در کنار شناخت و درک بهتر طرفین ما را به آینده و مهم‌ترین تصمیم زندگی‌مان امیدوارتر خواهد کرد. برای درک بهتر این مطلب رفتارهای مناسب دوران نامزدی را بشناسید.

دانستنی‌های دوران نامزدی| نامزدی چیست؟|رفتارهای دوران نامزدی چگونه باید باشد؟|روابط جنسی در دوران نامزدی چگونه باید باشد؟

رفتارهای دوران نامزدی چگونه باید باشد؟

  • با خودتان روراست باشید

دوران نامزدی یکی از دوران حساس زندگی هر فردی است. در این دوران می‌توان به شناخت نصبی طرف مقابل دست‌یافت. چنانچه در این دوران یک رفتار ناشایست و عجیب از طرف مقابل مشاهده کنید و بدانید که این اخلاق و رفتار ناپسند را مدام تکرار می‌کند، به فکر تغییر او نباشید. چراکه شخصیت و ذات هیچ انسانی قابل‌تغییر نیست مگر در سه شرط زیر:

  1. فرد خودش تمایل به تغییر داشته باشد
  2. فرد تحت‌فشار زیاد متحول شود
  3. یک تحول معنوی در ذات و وجود فرد شکل گیرد

همیشه اعتمادبه‌نفس کافی داشته باشید و بدانید که هدف و مسیر شما در آینده چیست. سعی کنید در این دوران حساس کمتر به احساساتتان رجوع کنید، بیشتر عقل و منطق را معیار تصمیم‌گیری خود قرار دهید. قطعاً جدایی در دوران نامزدی خیلی بهتر از دوران عقد و یا ازدواج است.

  • مدت نامزدی

برای نامزدی یک دوره معین در نظر بگیرید. مدت‌زمان نامزدی نباید بیش‌ازحد کوتاه و یا طولانی باشد. دوران نامزدی کوتاه سبب می‌شود، شناخت‌ها کمتر شود و دوران نامزدی طولانی و بدون مدت‌زمان معینی نیز نوعی بلاتکلیفی و نگرانی را در پی خواهد داشت.

  • شناخت و کشف اخلاقیات و علاقه‌مندی‌های یکدیگر

سعی کنید برای شناخت و کشف اخلاقیات و علاقه‌مندی‌های یکدیگر در این دوران وقت بگذارید. قرار است شما باقی‌مانده عمر خود را کنار این فرد زندگی کنید، پس لازم است که خلقیات و رفتارهای طرف مقابل را  زیر نظر گرفته و کشف کنید.

  • برنامه‌ریزی منظم و حساب‌شده داشته باشید

به‌جای اینکه مدام در فکر برگزاری تاریخ عقد و عروسی باشید، برای دوران نامزدی و عقد و عروسی خود برنامه‌ریزی منظم و حساب‌شده داشته باشید. جدای از شور و هیجانی که دوران نامزدی دارد، توجه به واقعیت‌ها و شرایط اجتماعی و خانوادگی نیز حائز اهمیت خواهد بود.

  • توجه به خانواده‌ها در دوران نامزدی ضروری است

تفاوتی نمی‌کند در برخی موارد، چه پسر و چه دختر در دوران نامزدی از محبت و توجه به خانواده‌ها غافل می‌شوند. سعی کنید در این دوران برای پدر و مادر خود و طرف مقابل وقت بیشتری بگذارید.

 قطعاً توجه به پدر و مادر خود عشق و محبت و اعتماد آن‌ها را نسبت به شما دوچندان خواهد کرد. در مقابل توجه و محبت به خانواده و پدر و مادر طرف مقابل نیز زمینه‌ی آشنایی و تعادل رابطه بین شما و آن‌ها را به دنبال خواهد داشت.

  • به‌ظاهر خود توجه ویژه داشته باشید

در دوران نامزدی به‌ظاهر خود برسید. زیبایی و مرتب بودن ظاهر شما طرف مقابل را جذب خواهد کرد. البته این رسیدگی باید در دوران عقد و پس از عروسی نیز تداوم داشته باشد. در برخی از زوجین دیده می‌شود که باوجوداینکه در دوران نامزدی ظاهری شیک و مرتب داشته‌اند، اما پس از ازدواج به‌ظاهر خود نرسیده و با ظاهری ژولیده و نامرتب تصورات و خواسته‌های طرف مقابل را نادیده می‌گیرند.

دانستنی‌های دوران نامزدی| نامزدی چیست؟|رفتارهای دوران نامزدی چگونه باید باشد؟|روابط جنسی در دوران نامزدی چگونه باید باشد؟

روابط جنسی در دوران نامزدی چگونه باید باشد؟

پیشنهاد می‌کنیم که در دوران نامزدی رابطه جنسی برقرار نشود. البته در فرهنگ و عرف ما رابطه جنسی پیش از ازدواج حتی در زمان عقد هم منع شده است. این نظریه موردقبول اکثر خانواده‌ها و مشاوران خانواده است.

رابطه جنسی در دوران نامزدی، امکان باردارشدن ناخواسته، به هم خوردن ازدواج و اشتیاق کمتر دو طرف برای برگزاری مراسم عروسی و طولانی شدن دوران نامزدی را در پی خواهد داشت.

از طرفی نیز میل جنسی زن و مرد به‌گونه‌ای است که در این سنین سرکش و مهارنشدنی است. درست است که ازنظر شرعی با خواندن صیغه محرمیت (صیغه عقد دائم یا موقت) در محضر و یا دفتر ازدواج و یا منزل بین دختر و پسر آن‌ها اجازه برقراری رابطه جنسی را خواهند داشت، اما بهتر است عاقلانه عمل کنید و قبل از ازدواج رابطه جنسی برقرار نکنید.

 بازهم تصمیم نهایی با شماست اما عرف و فرهنگ ما ایرانی‌ها و عواقب برقراری رابطه جنسی که مشاوران خانواده مرتب گوشزد می‌کنند، را نیز باید در نظر گرفت.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

پیشنهادها برای شما

تشریفات عروسی اصلانی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات رویای طلایی تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس خاطره تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

باغ و تشریفات پلاک 7 شیراز

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
فارس

تشریفات مجالس امپرا تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات لوکس ماهان تهران

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران

تشریفات مجلل در باغ تالار روما

شروع قیمت: [تماس بگیرید]
تهران


نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها