بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
نشانه های عاشق شدن را می‌دانید؟ اگر میخواهید بدانید که عاشق شده اید یا نه ادامه این مطلب را بخوانید ما برایتان از نشانه های مهم عاشق شدن از دیدگاه روانشناسی گفته ایم.

به نظر شما مهم ترین نشانه های عاشق شدن چیست؟ در حالی که ممکن است تعریف عاشقی برای افراد با یکدیگر متفاوت باشد، اما به طور کلی، علائم عاشق شدن در اغلب افراد مشابه است.

به طوری که اگر چندین شخص عاشق دیده باشید، به احتمال زیاد می دانید که تقریبا همه آن ها یک ویژگی مشترک دارند و آن هم این است که اغلب مواقع، به معشوق خود فکر می کنند.

علاوه بر این، عاشق شدن نشانه های دیگری نیز دارد که به کمک این نشانه ها، می توانید متوجه شوید که آیا شما هم عاشق شده اید یا خیر.

شاید برخی از افراد فکر کنند که برای عاشق شدن، به زمان نسبتا زیادی نیاز دارند. این در حالی است که به هیچ عنوان این گونه نبوده و عشق می تواند در مدت زمان کوتاهی نیز رخ دهد و تا حد زیادی به شرایط و طرفین بستگی دارد. از این رو، نمی توان گفت که دقیقا چقدر زمان می گذرد تا فردی عاشق شود. با این حال، مهم ترین چیزی که در این رابطه می دانیم، این است که عاشق شدن می تواند تاثیر بسیار زیادی بر خلق و خوی افراد بگذارد و احساسات آن ها را برانگیخته کند.

در این مقاله از سوربان می توانید مهم ترین نشانه های عاشق شدن از دیدگاه روانشناسی را مشاهده کنید. اگر به تازگی چنین احساساتی در شما به وجود آمده، خیلی راحت می توانید با استفاده از این نشانه ها، متوجه شوید که آیا واقعا شما هم عاشق شده اید یا خیر.

10 نشانه عاشق شدن از دید روانشناسی| اگه این نشونه هارو داری عاشق شدی!

نشانه های عاشق شدن از دید روانشناسی

احتمالا مشاهده کرده اید که علائم عاشق شدن در هر یک از افراد با یکدیگر متفاوت است. اما به طور کلی، اغلب آن ها ویژگی های مشترکی دارند که در این بخش، می توانید برخی از مهم ترین آن ها را مشاهده کنید. پس اگر چندین نشانه های زیر را در مواجهه با شخص خاصی داشتید، این احتمال را بدهید که عاشق او شده اید. مهم ترین نشانه های عاشق شدن، عبارتند از:

۱. وقتی کنار او هستید در اوج هستید.

بدون شک می توان گفت یکی از اصلی ترین نشانه های عاشق شدن که نشان می دهد که شما عاشق شخصی شده اید، این است که وقتی با او وقت می گذرانید، احساس می کنید که در اوج هستید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بر اساس اطلاعات و مطالعات انجام شده، متوجه شدیم که مغز کسی که تازه عاشق شده و کنار عشق خود حضور دارد، مانند شخصی است که به تازگی کوکائین مصرف کرده است. با توجه به این موضوع، خیلی راحت می توان متوجه شد که چرا افراد در روابط جدید خود موقع عاشق شدن، رفتارهای هیجان انگیزی دارند.

۲. دائما به او فکر می‌کنید.

عاشق شدن شما را مجبور می کند که همیشه به آن شخص فکر کنید و حتی زمانی که پیش او حضور ندارید، باز هم این موضوع فکرتان را درگیر می کند که اکنون کجاست و چه کاری انجام می دهد. در این شرایط، به احتمال زیاد خیلی برای شما سخت باشد که بتوانید او را از ذهن خود بیرون کنید. مهم ترین دلیل این موضوع هم داشتن مواد فنیل اتیلن در مغز است که به خاطر ترکیب با هورمون احساس شادی، باعث می شود که چنین احساساتی داشته باشید.

۳. تلاش می‌کنید او را خوشحال کنید.

10 نشانه عاشق شدن از دید روانشناسی| اگه این نشونه هارو داری عاشق شدی!

اگر کسی را دوست داشته باشید، از هر روشی برای خوشحال کردن او استفاده می کنید. به همین دلیل هم می توان گفت که یکی از مهم ترین نشانه های عاشق شدن در همه افراد، این است که آن ها تلاش می کنند که طرف مقابل را خوشحال کنند. این موضوع، نشانه یک رابطه سالم است که باعث می شود تا دو طرف، همواره شاد و خوشحال باشند. برای مثال، خیلی از افراد وقتی عاشق می شوند، اهمیت بیشتری به طرف مقابل می دهند.

حالا هر یک از این افراد ممکن است این اهمیت را به شکل متفاوتی ابراز کنند. برای مثال، ممکن است برخی از افراد برای طرف مقابل غذا درست کنند و برخی از افراد، برای او آهنگ بفرست و یا حتی او را به خوردن یک قهوه دعوت کند. به طور کلی، هر چیزی که باعث شود طرف مقابل را خوشحال کنید، می تواند به عنوان علائم عاشق شدن در نظر گرفته شود.

۴. عدم احساس درد

یکی دیگر از علائم عاشق شدن که در برخی از افراد دیده می شود، این است که وقتی عاشق فردی می شود، خیلی کمتر احساس درد می کنند. برای اثبات این موضوع، تحقیقی در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد انجام شد و بر اساس آن، محققان متوجه شدند که وقتی افراد به تصویر کسانی که عاشق آن ها هستند نگاه می کنند، احساس درد متوسط آن ها تقریبا 40 درصد کاهش پیدا می کند.

با این حال، اگر این افراد درد خیلی شدید داشته باشند و به تصویر معشوق خود نگاه کنند، این احتمال وجود دارد که احساس درد آن ها تا 15 درصد کمتر شود. این موضوع یکی از جذاب ترین و جالب ترین نشانه های عاشق شدن به نظر می رسد که باعث می شود افراد موقع احساس درد، راحت تر باشند.

۶‌. از امتحان کردن موضوعات جدید نمی‌ترسید.

اغلب کسانی که به تازگی عاشق می شوند و به رابطه جدیدی پا می گذارند، دیگر از امتحان کردن موضوعات جدید نمی ترسند. در این شرایط، اغلب افراد به دنبال کشف موضوعات جدید

هستند و ترجیح می دهند با معشوق خود، به سراغ چیزهای جدید بروند و تجربه و خاطره های جدیدی رقم بزنند. این موضوع می تواند یکی از تأثیرگذارترین ویژگی های عاشق شدن در نظر گرفته شود که تا حد زیادی باعث می شود که شخصیت افراد مثبت تر از قبل شود.

10 نشانه عاشق شدن از دید روانشناسی| اگه این نشونه هارو داری عاشق شدی!

۷. به عادت ها و شخصیت طرف مقابل علاقه مند می‌شوید.

از دیگر نشانه های عاشق شدن که در برخی از افراد دیده می شود، علاقه مند شدن به عادات و شخصیت معشوق است. هر وقت شما با کسی صحبت می کنید و متوجه می شوید که عادت خاصی دارد ممکن است که به همین عادت جذب شوید و این موضوع می تواند یکی از ابتدایی ترین علائم عاشق شدن باشد. از سوی دیگر، اگر کمی وقت بیشتری با معشوق خود بگذرانید، بسیار احتمال دارد که تا حد زیادی عاشق عادت های او شوید و حتی ترجیح دهید که عادت های او را در زندگی خود نیز پیاده کنید.

۸. در موقعیت ها و شرایط سخت به او نزدیک می‌شوید.

اگر به طور ناخودآگاه در شرایط سخت و موقعیت های دشوار به طرف مقابل خود نزدیک تر می شوید، احتمالا به این معنی است که عاشق او شده اید. دلیل این موضوع هم این است که در شرایط سخت، مغز دوپامین بیشتری ترشح می کند و در این شرایط، ترجیح می دهد که به معشوق خود نزدیک تر باشد تا تحمل شرایط برای او ساده تر شود.

۹. وقتی او را می‌بینید حالاتتان عوض میشود.

دیگر از علائم عاشق شدن که در بدن بیشتر افراد دیده می شود، این است که به محض دیدن معشوق خود، هورمون های بدن آن ها دچار تغییراتی می شود. برای مثال، خیلی از افراد وقتی معشوق خود را میبیند، متوجه می شوند که دست های آن ها عرق می کند و یا حتی ضربان قلب آن ها افزایش پیدا می کند. یکی دیگر از علائم فیزیکی عاشق شدن، سرخ شدن گونه های افراد است. پس اگر به محض دیدن شخص مقابل، این علائم را در بدن خود احساس کردید، این احتمال را بدهید که عاشق او شده اید.

۱۰. درباره آینده با او صحبت می‌کنید.

10 نشانه عاشق شدن از دید روانشناسی| اگه این نشونه هارو داری عاشق شدی!

طبیعتا وقتی کسانی عاشق یکدیگر می شوند، دوست دارند تمام وقت و آینده خود را با یکدیگر بگذرانند. به همین دلیل هم درباره آینده و آرزوهای خود با یکدیگر صحبت می کنند. این موضوع یکی از اصلی ترین علائم عاشق شدن به شمار می رود که نشان می دهد هر دو طرف، بیشتر تمایل دارند درباره آینده با یکدیگر صحبت کنند. زیرا این افراد، احساس می کنند که رابطه آن ها باید دوام بیشتری داشته باشد و تا پایان، با یکدیگر باشند.

۱۱‌. به راحتی با او تعامل برقرار می‌کنید.

به احتمال زیاد، خودتان هم متوجه شده اید که نسبت به سایر افراد معمولی، خیلی راحت تر می توانید با عشق خود ارتباط برقرار کنید. به علاوه، ترجیح می دهید که سایر اشخاص مزاحم شما نشوند. زیرا وقت گذراندن با معشوق، همیشه برای عاشق لذت بخش است. به همین دلیل هم یکی از اصلی ترین نشانه های عاشق شدن که در اغلب افراد دیده می شود، این است که دوست دارند با یکدیگر وقت بیشتری بگذرانند و به راحتی با یکدیگر تعامل برقرار می کنند.

۱۲‌. وقتی کنار او هستید خود واقعیتان هستید.

علاوه بر موارد بالا، یکی از مهم ترین نشانه های عاشق شدن که در همه افراد دیده می شود، این است که وقتی با عشق خود وقت می گذراند، به هیچ عنوان نقش بازی نمی کنند. این در حالی است که شاید وقتی با دیگران هستند، ترجیح می دهند ماسکی که روی صورت خود قرار داده و به بیان دیگر، تا حدودی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران، نمایش بازی کنند.

این در حالی است که اگر کسی را واقعا دوست داشته باشید، هیچ مشکلی با شخص خودتان نخواهید داشت و خودتان را دقیقا همان طور که هستید، به آن شخص هم نشان می دهید. شاید بتوان گفت که این موضوع یکی از اصلی ترین دلایل جذابیت عشق برای افراد است که باعث می شود احساس خیلی خوبی نسبت به یکدیگر داشته باشند.

10 نشانه عاشق شدن از دید روانشناسی| اگه این نشونه هارو داری عاشق شدی!

کلام آخر

ما در این مقاله ، اطلاعات کاملی درباره نشانه های عاشق شدن از دید روانشناسی و علائم عاشق شدن را در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، علائم عاشق شدن می تواند بسیار زیاد و متنوع باشد. البته علاوه بر علائمی که گفتیم، عاشق شدن نشانه های دیگری نیز دارد که متاسفانه وقت نشد همه آن ها را بررسی کنیم.

با این حال، اگر خواستید مطمئن شوید که عاشق کسی شده اید یا خیر، اول از همه به احساسات خود و این نشانه ها توجه کنید. اگر تمایل دارید وقت خود را با شخص خاصی بگذرانید و ترجیح می دهید با او تنها باشید، به احتمال زیاد عاشق او شده اید.به این مطلب امتیاز دهید:
(15 امتیاز , میانگین: 3.3 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز