بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

چطور یک عروسی عالی برگزار کنیم؟

هر زوجی ممکن است حین برنامه ریزی برای برگزاری یک مراسم عروسی عالی چند کار کوچک را فراموش کنند. اما نیازی نیست استرس داشته باشید؛ در این مطلب از سایت سوربان قرار است با نکات و کارهایی برای داشتن یک عروسی عالی آشنا شوید.

10 ایده جالب برای داشتن یک عروسی عالی که اکثرا نمیدانند!

فقط کافی است به کمی خلاقیت در نورپردازی، یک ایده ایجاد دفترچه یادبود مهمان یا یک استراتژی خروج متفاوت علاقه داشته باشید. در ادامه این مطلب، هر چیزی که برای برگزاری عالی مراسم لازم است را بررسی کرده‌ایم. شما می‌توانید از نکات و ترفندهای ما برای برنامه ریزی جزئیات عروسی الهام بگیرید. شک نکنید مهمانان شما از آنها لذت خواهند برد.

نکات مهم و ترفندهایی برای برگزاری یک عروسی عالی و بی نقص

۱. چند کار کوچک جذاب را به مهمانان محول کنید.

چرا باید این کار را کرد: اگر مهمانان زیادی در عروسی دارید که از خارج از شهر می‌آیند، دادن یک سری مسئولیت های جذاب و کوچک به آن ها یک حرکت متفکرانه خواهد بود. مهمانان شما بلافاصله احساس می‌کنند که حضور آنها ارزشمند بوده و علاوه بر این، مورد توجه و قدردانی قرار گرفته‌اند. در نتیجه، حس و حال کل آخر هفته مهمانان عروسی شما عوض می‌شود.

چگونه این کار را انجام دهیم: مثلاً از سبدهای خوش آمدگویی استفاده کنید. آنها معمولا شامل برخی میان وعده‌ها، نوشیدنی‌ها و یادداشت‌های عروس و داماد هستند. اگر چندین اتاق در هتل‌های نزدیک محل برگزاری عروسی خود رزرو کرده‌اید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا مطمئن شوید که سبدها به درستی توزیع شده‌اند.

۲. مسیرها و علائم را فراموش نکنید.

مسلماً شما نمی‌خواهید مهمانانتان بین خروجی بزرگراه و پارکینگ گم شوند. اگر علائم و مسیرها را برای آنها ترسیم کنید، به احتمال زیاد به موقع در مراسم حاضر می‌شوند و برای حضور در مراسم فرصت بیشتری خواهند داشت.

چگونه این کار را انجام دهیم: برای خلق یک مراسم عروسی عالی در ذهن مهمانان، باید لینک محل برگزاری مراسم عروسی تان را از طریق نرم افزارهای مکان یابی مثل گوگل برای مهمانانتان بفرستید تا آنها دقیقا بدانند به کجا بیایند. برای اطمینان، در برنامه‌ها یا دعوتنامه‌های خود، نقشه‌ای از محل مراسم تا محل پذیرایی را در نظر بگیرید. برای روز عروسی، برای هر مکان عروسی (سالن رقص، پارکینگ و سالن پذیرایی) تابلوهایی ایجاد کنید که مهمانان بدانند به کدام سمت بروند.

ایده برای عروسی متفاوت

10 ایده جالب برای داشتن یک عروسی عالی که اکثرا نمیدانند!

۳. یک ورودی به یاد ماندنی ایجاد کنید.

مهم نیست مراسم ازدواج خود را در چه جایی برگزار می‌کنید، اولین برداشت از مراسم عروسی و فضای پذیرایی اهمیت زیادی دارد. یک ورودی شخصی برای عروس و داماد، محل برگزاری مراسم شما را زیباتر می‌کند.

چگونه این کار را انجام دهید: اگر عروسی را در فضای باز برگزار می‌کنید، گل‌دسته‌های اکالیپتوس را در اطراف چارچوب در یا فانوس‌های شیشه‌ای آفتاب‌گیر را روی درختان اطراف آویزان کنید. برای سالن رقص، از مدیر تشریفات عروسی خود بخواهید یک میز خدمات با ارتفاع زیاد ایجاد کند تا اولین چیزی باشد که مهمانان می‌بینند. خلق یک مراسم با تم وینتیج نیاز به تعداد زیادی فانوس دارد که مسیرها را بپوشاند. علاوه بر این، راهروهای گلدار همیشه خیره‌کننده هستند.

۴. برای خلق یک مراسم عروسی عالی در نورپردازی کوتاهی نکنید.

نورپردازی مناسب برای خلق یک مراسم عروسی عالی چندین مزیت را به دنبال دارد. اول اینکه حس صمیمیت را در یک فضای بزرگ ایجاد می‌کند، به عناصر دکور جلوه‌ای زیبا و خاص می‌دهد و تصویر شما و مهمانانتان را در عکس‌های عروسی، زیباتر و بهتر نشان می‌دهد.

چگونه این کار را انجام دهید: چراغ‌های آویز تزئینی، لامپ‌هایی با سایه‌های طرح‌دار یا لوسترهای کریستالی، فضا را از حالت ساده به لاکچری تبدیل می‌کنند. از چراغ‌های رشته‌ای نیز می‌توان در هر مکانی استفاده کرد (برای ایجاد جلوه تصویری سقف مصنوعی یا وصل کردن فضاهای بزرگ پذیرایی به یکدیگر).

کارهای جالب در تالار عروسی

10 ایده جالب برای داشتن یک عروسی عالی که اکثرا نمیدانند!

۵. فضایی برای استراحت ایجاد کنید.

رقص و پذیرایی، بخش بزرگی از هر جشن عروسی است، مهمانان شما شاید بخواهند از گفتگو با هم لذت ببرند. ایجاد یک فضای استراحت با مبل، صندلی یا میز قهوه و موارد دیگر،به مهمانان شما اجازه می‌دهد پاهای خود را روی هم بگذارند استراحت کنید و با یکدیگر به بحث و گفتگو بپردازند.

چگونه این کار را انجام دهید: با برنامه‌ریز عروسی، مدیر تشریفات عروسی خود و یا محل برگزاری مراسم خود برای قرار دادن و طراحی یک سالن استراحت همکاری کنید. شما می‌توانید یک فضای ساده را در نظر بگیرید یا فضایی ایجاد کنید که با سبک و استایل عروسی شما مطابقت داشته باشد.

۶. دکور پذیرایی را فراموش نکنید.

برای ایجاد یک مراسم عروسی عالی به خاطر داشته باشید که بار مکانی است که اکثر مهمانان شما در طول شب چندین بار به آن مراجعه می کنند. به همین دلیل باید مکانی عالی برای افزایش زیبایی مراسم شما با استفاده از رنگ یا دکور خاص باشد.

چگونه این کار را انجام دهید: منوی نوشیدنی خود را با چند دیزاین خاص مانند تکه‌های یخ با توت یا گیاهان تازه ترکیب کنید. می توانید توضیحات نوشیدنی های خود را دقیقا روی زیر لیوانی یا دستمال نوشیدنی خود چاپ کنید. برای خود دکور بار، تابلوهای ساده، استفاده از گل و فضای سبز را نیز در نظر بگیرید.

۷. برای یک مراسم عروسی عالی کارت‌های منوی زیبا طراحی کنید.

کارت‌های منو برای تکمیل دیزاین روز عروسی شما طراحی می شوند و بهتر است با رنگ‌های میز یا تم عروسی شما هماهنگی داشته باشند تا جلوه‌ای شیک به ظاهر میز شما بدهند.

چگونه این کار را انجام دهید: کارت های منو می‌توانند متناسب با نوع مهمانی شما رسمی یا غیر رسمی باشند. برای مهمانی های رسمی، کارت‌های منوی را در کنار دستمال سفره و داخل بشقاب قرار دهید. در مهمانی های غیر رسمی می توانید منوی مراسم تان را روی یک تخته ی ورودی بنویسید. اگر قصد دارید یک منوی چند وعده‌ای سرو کنید، به مهمانان منوی دفترچه ای کوچکی بدهید.

۸. برای جایگاه عروس و داماد صندلی های مناسبی انتخاب کنید.

انتخاب صندلی‌های مناسب و دیزاین آنها می‌تواند جلوه ی شیک و قشنگی به جایگاه شما بدهد.

چگونه این کار را انجام دهید: برای این کار دکور و چیدمان صندلی خود را با تم عروسی خود هماهنگ کنید. برای عروسی در فضای باز، به جای صندلی‌های تاشوی پلاستیکی، از صندلی‌های شیواری چوبی استفاده کنید. برای ایجاد تغییری جدید، به جای کوسن‌های تک رنگ، از کوسن‌های رنگارنگ و طرح‌دار استفاده کنید. علاوه بر این، شما می‌توانید از صندلی‌های خود برای تداعی فصلی که مراسم عروسی خود را برگزار می‌کنید استفاده کنید. مثلاً در فصل زمستان پشتی صندلی‌ها را با یک حلقه گل مینیاتوری تزئین کنید یا اگر در فصل بهار هستید، شکوفه‌های تازه را به پشتی صندلی‌ها ببندید.

سوپرایز عروس و داماد برای مهمانها

10 ایده جالب برای داشتن یک عروسی عالی که اکثرا نمیدانند!

۹. ایجاد سرگرمی‌های مناسب برای روز عروسی

برخی از مهمانان اهل رقص نیستند. در نتیجه بهتر است که در طول مراسم عروسی سرگرمی‌هایی برای این دسته از افراد فراهم کنید. اگرچه انجام این کار ضروری نیست، اما افزودن سرگرمی به مراسم عروسی مراسم شما را خاص و منحصر به فرد می‌سازد.

چگونه این کار را انجام دهید: ایده‌های سرگرمی عروسی زیادی وجود دارد شما می‌توانید غرفه‌های عکس ایجاد کنید، از نقاشان برای نقاشی از رویدادهای زنده استفاده کنید. خوانندگان و نوازندگان موسیقی، رقصندگان و هنرمندان کاریکاتور و غیره را به مراسم دعوت کنید تا مهمانان را سرگرم کنند. با برنامه ریز یا مدیر تشریفات مراسم عروسی تان صحبت کنید تا سرگرمی‌هایی که برای این روز مناسب هستند را انتخاب کنند.

۱۰. برای ایجاد مراسم عروسی عالی یک خروج زیبا داشته باشید.

از آخرین فرصت خود برای رفتن به خانه به سبکی منحصربه فرد استفاده کنید و از آن نهایت لذت و استفاده را ببرید. خروج زیبای شما از محل عروسی، تفاوت یک مراسم عروسی عالی را با یک مراسم عروسی معمولی نشان می دهد.

چگونه این کار را انجام دهید: از گلبرگ‌های رز در مسیر خروج خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید یک حرکت جدید و خلاقانه داشته باشید، می‌توانید با آتش‌بازی یا جرقه‌بازی این کار را انجام دهید. هنگام سوار شدن در داخل ماشین خلاق باشید. در یک ماشین قدیمی که با گل‌های زیبا تزئین شده است رانندگی کنید، موهایتان را به دست باد بسپارید یا به داخل یک ماشین اسپرت شیک و زیبا بپرید.

10 ایده جالب برای داشتن یک عروسی عالی که اکثرا نمیدانند!

کلام آخر

مسلماً لازم نیست شما همه ی این ایده ها را در مراسم عروسی تان پیاده سازی کنید. اما می توانید بسته به شرایط خودتان و مهمان هایتان ایده های جالب برای مراسم تان داشته باشید تا با بقیه مراسم های عروسی تفاوت داشته باشد و سال ها در ذهن مهمان هایتان بعنوان یک مراسم عروسی عالی بماند. خوشحال می شویم ایده هایتان را که در مراسم عروسی تان اجرا کردید اینجا برایمان بنویسید تا عروس دامادهای دیگر هم استفاده کنند.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز