بنر
بنر
بنر
بنر
بهترین آرایش های امروزی چیست؟ چطور بهترین آرایش ها را بشناسیم و چطور آنها را به کار ببریم؟ انواع آرایش را بشناسید و زیباتر شوید.

یکی از آرزوی خانم‌ها این است که یک آرایش بسیار عالی و جذاب داشته باشند. به همین دلیل برای رسیدن به هدف و خواسته خود، انواع روش‌های آرایش را انتخاب می‌کنند.

برای داشتن یک آرایش جذاب، نکات و روش‌های بسیار زیادی وجود دارند که هرکدام به شکل خاصی زیبایی صورت و ظاهر خانم‌ها را بیشتر می‌کند. بهترین آرایش برای رسیدن به زیبایی زمانی انجام می‌شود که ترکیبی از این تکنیک‌ها و روش‌ها به بهترین شکل ممکن روی صورت پیاده شود. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع‌تری درباره بهترین مجله آرایشی و زیبایی در اختیارتان بگذاریم.

بهترین آرایش‌ها برای رسیدن به زیبایی

دکتر فارمو به عنوان بهترین مجله آرایشی و زیبایی به معرفی بهترین آرایش‌ها برای رسیدن به زیبایی پرداخته است تا خانم‌ها با تکنیک‌های ساده، چهره و آرایش جذاب‌تری داشته باشند.

آرایش مو، آرایش ابرو، آرایش لب و... از جمله آرایش‌های مخصوص زیبایی هستند که در این وب سایت، مطالب بسیار کاربردی برای آنها در نظر گرفته شده است. برای اینکه بتوانید آرایش مورد نظر خود را پیاده کنید، باید ابتدا اطلاعات کاملی درباره هرکدام از آرایش‌ها به دست آورید که در ادامه به طور کامل در مورد آنها صحبت کرده‌ایم. همراه سوربان باشید.

معرفی انواع رنگ مو

رنگ مو یکی از بهترین و اصلی‌ترین روش‌ها برای داشتن یک آرایش جذاب است. امروزه افراد برای رنگ موهای خود با انتخاب‌های بسیار زیادی روبرو هستند که بر اساس رنگ پوست و سلیقه خود، می‌توانند یکی از آنها را انتخاب کنند. در ادامه مهم‌ترین رنگ موها را معرفی خواهیم کرد.

رنگ موی شکلاتی

رنگ موی شکلاتی در تناژهای مختلفی وجود دارد که خانم‌ها بر حسب سلیقه و رنگ پوست خود می‌توانند از آنها استفاده کنند. برای مثال رنگ موی شکلاتی با تناژ قرمز که در میان خانم‌ها بسیار محبوب است، بیشتر برای پوست‌های سفید و یخی مناسب است.

رنگ موی دودی

رنگ موی دودی از آن دسته رنگ‌های بسیار خاص است که جذابیت آرایش صورت را چند برابر می‌کند. کسانی که به دنبال رنگ موی منعطف می‌گردند، رنگ دودی یکی از بهترین و مناسب‌ترینم گزینه‌ها است. این رنگ مو برای تمام تن پوست‌ها مناسب بوده و تمام خانم‌ها با خیال راحت می‌توانند از آن استفاده کنند. البته کسانی که رنگ پوست گندمی و خنثی دارند، با رنگ دودی بیشتر از پیش جذاب می‌شوند.

رنگ موی روشن

برخلاف تصور بیشتر مردم، رنگ موی روشن از ترکیب رنگ‌های دیگر به‌دست‌آمده خانم‌ها بر اساس سلیقه و رنگ پوستی که دارند، میزان روشنی، تناژ و سایه‌های آن را مشخص می‌کنند. این رنگ را بیشتر مورد استفاده خانم‌هایی قرار می‌گیرد که رنگ پوست بلوند و برنزه دارند.

رنگ موی آمبره

امبره یک تکنیک بسیار حرفه‌ای است که آرایشگرها در هنگام رنگ مو از آن استفاده می‌کنند. رنگ موی آمبره بیشتر مناسب خانم‌هایی است که رنگ پوست آنها گندمی است.

رنگ موی دکلره

رنگ موی دکلره هم مانند آمبره یک نوع تکنیک برای رنگ‌کردن موها است. کسانی که رنگ موی تیره دارند، برای روشن‌کردن موهای خود ابتدا باید عمل دکلره را انجام دهند. دکلره کردن موها درجه‌بندی مختلفی دارد که آرایشگرها بر اساس رنگ پوست خانم‌ها درجه روشنی آن را مشخص می‌کنند.

رنگ موی ترکیبی

همان‌طور که از اسم این رنگ مو مشخص است، آرایشگرها از ترکیب چند رنگ مختلف آن را ایجاد می‌کنند. پس می‌توان گفت که خانم‌ها با هر تناژ پوستی، قادر به استفاده از این رنگ هستند؛ اما قبل از هرکاری باید از آرایشگر خود درباره نوع رنگ‌ها مشورت بگیرند.

رنگ موی مشکی

رنگ مشکی از جمله رایج‌ترین رنگ موهایی است که خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند. این نوع رنگ بیشتر برای افراد مناسب است که رنگ پوست روشنی دارند. البته کسانی هم که رنگ پوست تیره دارند نیز می‌توانند از رنگ مشکی کلاغی استفاده کنند.

رنگ موی قهوه‌ای

یکی دیگر از رنگ‌های محبوب و پرطرف‌دار که زیبایی منحصربه‌فردی برای خانم‌ها به همراه دارد، رنگ موی قهوه‌ای است. این رنگ مو برای کسانی که پوست زیتونی روش دارند بسیار مناسب و جذاب است.

رنگ موی شنی

رنگ موی شنی بسیار خاص بوده و آرامش زیادی به چهره خانم‌ها می‌بخشد. این رنگ مو برای کسانی که پوست سبزه و تیره دارند بسیار مناسب است. البته کسانی که علاقه شدیدی به رنگ بلوند دارند، می‌توانند رنگ شنی را امتحان کرده و از زیبایی آن لذت ببرند.

رنگ موی شرابی

بدون شک تمامی خانم‌ها رنگ موی شرابی و زیبایی منحصربه‌فرد آن را می‌شناسند. این رنگ مو در دسته رنگ‌های سرد قرار می‌گیرد. به همین دلیل خانم‌هایی که رنگ پوست تیره، گندمی و یا سبزه دارند، می‌توانند از آن استفاده کنند.

رنگ موی فانتزی

رنگ موی فانتزی شامل رنگ‌های متنوعی مانند بنفش، قرمز، صورتی، هلویی و... می‌شود. معمولاً خانم‌هایی که به دنبال آرایش‌های خاص هستند از این رنگ‌های فانتزی استفاده می‌کنند. هرکدام از این رنگ‌های فانتزی برای رنگ پوست خاصی استفاده می‌شود.

رنگ موی موقت

رنگ موی موقت مانند رنگ موی دائمی است؛ اما با این تفاوت که بعد از چند بار شستشو با شامپو از بین رفته و باید دوباره موها را از اول رنگ کرد. این نوع از رنگ‌ مو بیشتر برای کسانی مناسب است که قصد دارند فقط مدت کوتاهی موهای خود را رنگ کنند.

رنگ موی صنعتی

رنگ‌ موهای مختلفی که در آرایشگاه‌ها استفاده می‌شوند و برای مدت زیادی دوام می‌آورند، رنگ موی صنعتی یا شیمیایی هستند. این رنگ موها تنوع بالایی دارند و تمامی افراد با هر تناژ رنگی می‌توانند بر اساس سلیقه خود آنها را امتحان کنند. لازم به ذکر است که این نوع از رنگ‌ها به دلیل اینکه شیمیایی هستند، عوارض خاصی را برای موها به همراه دارند.

رنگ موی ارگانیک

علاوه بر رنگ موهای صنعتی، یک سری از رنگ موهای طبیعی وجود دارند که به آنها رنگ موی ارگانیک با گیاهی گفته می‌شود. این نوع از رنگ‌ها تنوع کمی داشته و ماندگاری آنها کمتر از رنگ موی صنعتی است، اما هیچ‌گونه ضرری برای موها به همراه ندارند. از جمله مهم‌ترین رنگ‌ موهای ارگانیک، می‌توان به حنا، ماهگونی، قهوه‌ای تیره و... اشاره کرد.

انواع بافت مو

بافت مو یکی دیگر از بخش‌های آرایش است که تأثیر بسیار زیادی روی افزایش جذابیت خانم‌ها دارد. انجام این کار به روش‌های بسیار متنوعی انجام می‌شود که تاریخچه هر کدام به کشور یا منطقه خاصی برمی‌گردد. مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم، مشهورترین نوع بافت مو هستند.

بافت موی هلندی

بافت موی هلندی حالت سه‌بعدی دارد و در همان نگاه اول می‌توان متوجه شباهت آن به بافت موی فرانسوی شد. مهم‌ترین تفاوت بافت موی هلندی و فرانسوی در این است که در بافت هلندی رشته‌ موها را به‌جای اینکه روی بافت قرار بگیرند، باید از زیر آن رد شوند.

بافت موی فرانسوی

بافت موی فرانسوی یکی از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌های بافت مو است که به‌تنهایی شامل چند مدل بسیار مشهور می‌شود. از جمله مدل‌های مهم و مشهور بافت موی فرانسوی، می‌توان به بافت دوتایی، پشت سر، خرگوشی، یک‌طرفه، برجسته و... اشاره کرد.

بافت موی آفریقایی

بافت موی آفریقایی یکی از قدیمی‌ترین نوع بافت مو است که تا به امروز از مد نیفتاده و هنوز در میان خانم‌ها محبوبیت خاصی دارد. این نوع از بافت مو شامل مدل‌های مختلفی می‌شود که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به بافت کف سر، بغل سر، برجسته، میکی موس و دردلاک اشاره کرد.

بافت موی دوتایی

بافت موی دوتایی یکی از جذاب‌ترین نوع بافت مو است که معمولاً در بیشتر کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اجرای این بافت باید موها را به دو قسمت مساوی تقسیم کرد و هرکدام را به شکل جداگانه‌ای بافت. لازم به ذکر است که بافت دوتایی به چندین شکل مختلف قابل‌اجرا است.

بافت موی کلاسیک

بافت موی کلاسیک را به کشور فرانسه نسبت می‌دهند. این بافت موی جذاب در شکل‌های مختلفی قابل‌اجرا بوده و خانم‌ها بر اساس سلیقه خود می‌توانند آن را انجام دهند. یکی از ویژگی‌های بسیار عالی بافت موی کلاسیک این است که برای موهای کوتاه هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بافت موی دخترانه

بافت موی دخترانه صرفاً یک مدل بافت مو نیست. اکثر بافت‌هایی که در بخش بافت موی هلندی، فرانسوی، کلاسیک و... قرار می‌گیرند، به‌نوعی بافت موی دخترانه به‌حساب می‌آیند. از جمله مهم‌ترین بافت موهای دخترانه، می‌توان به سه رشته‌ای کلاسیک، فرانسوی، تیغ ماهی و ساده هلندی اشاره کرد.

معرفی رژ لب های پوست گندمی و سبزه یا روشن و سفید

رژ لب برای تمام آرایش‌ها یک اصل مهم و اساسی به شمار می‌آید. البته برای رسیدن به زیبایی موردنظر، باید رژ لب بر اساس رنگ پوست انتخاب شود. کسانی که دارای پوست گندمی و سبزه هستند، باید رژ لب‌هایی مانند قرمز توت‌فرنگی، صورتی گل رز یا نارنجی استفاده کنند. همچنین کسانی که پوست صورتشان روشن و سفید هستند، برای داشتن آرایشی جذاب باید رژ لب‌های مرجانی ملایم، نارنجی قرمز، هلویی و قرمز را در دستور کار قرار دهند.

رژ لب های مناسب پاییز، بهار، زمستان و تابستان

برای فصل بهار که فصل طراوت و شادابی است، باید از رژ لب‌های شاد و روشنی مانند کالباسی، نارنجی، قرمز، گل به و سرخابی استفاده کرد. با رسیدن فصل گرما، بهتر است رژ لب‌هایی با رنگ غنی‌ مانند آلبالویی، صورتی و بلوطی مورد استفاده قرار بگیرند.

استفاده از رژلب‌های مایل به طلایی در فصل پاییز بسیار مرسوم است. از جمله مهم‌ترین رژلب‌های این فصل زیبا، می‌توان به رژلب نارنجی مایل به زرد، قهوه‌ای، مسی، تن‌های برنز و رنگ‌های تند اشاره کرد. کسانی هم که در فصل سرد زمستان قصد استفاده از رژ لب را دارند، باید از رنگ‌های سرد، براق و تیره استفاده کنند. بنفش مایل به تیره یکی از این رژ لب‌های بسیار محبوب برای فصل زمستان است.

معرفی انواع آرایش‌های خلیجی، لایت، نود، ابرو

در دنیای امروز انواع آرایش‌های مختلف با رنگ‌ها و سبک‌های خاصی به وجود آمده‌اند. از آنجایی‌که هرکدام از این آرایش‌ها خصوصیات خاص خود را دارند، باید قبل از هر کاری، اطلاعات کاملی درباره آنها کسب کرد. در ادامه مهم‌ترین نوع آرایش‌ها را معرفی خواهیم کرد.

آرایش خلیجی

این نوع از آرایش در میان خانم‌های کشورهای عربی و حاشیه خلیج‌فارس بسیار محبوب است. تأکید این آرایش بیشتر روی چشم‌ها و ابروها بوده که این امر آن را به نسبت سایر آرایش‌ها متمایز می‌کند. در این نوع آرایش از رنگ‌های مشکی، خاکستری و سبز استفاده می‌کنند. از آنجایی‌که این نوع از میکاپ غلیظ و زنانه است، دختران جوان نباید از آن استفاده کنند.

آرایش لایت

آرایش لایت یکی از محبوب‌ترین آرایش‌ها در میان خانم‌ها است. این نوع از آرایش ظاهر نچرال صورت را حفظ کرده و زیبایی‌های آن را برجسته خواهد کرد. برخلاف تصور بیشتر افراد، اجرای آرایش لایت بسیار راحت بوده و به‌سادگی آن را یاد خواهند گرفت.

آرایش نود

آرایش نود یا عریان یک سبک جدید و بسیار خاص در دنیای آرایش است که در زمان بسیار کمی طرف‌داران زیادی را به‌طرف خود جذب کرد. در این سبک از آرایش، از محصولات آرایشی همرنگ با پوست صورت استفاده می‌کنند. برای مثال، در هنگام استفاده از کرم‌پودر یا رژ لب، رنگ آنها را کاملاً شبیه رنگ پوست انتخاب می‌کنند.

آرایش ابرو

آرایش ابرو برای رسیدن به زیبایی موردنظر بسیار مهم و حائز اهمیت است. انجام این کار با روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که میکروبلیدینگ یکی از محبوب‌ترین آنها به شمار می‌آید. آرایش ابرو با هر روشی که انجام می‌شود، باید رنگ ابروها متناسب با رنگ موها بوده و یک الی دو درجه از آنها روشن‌تر باشند.

معرفی انواع کرم‌های صورت

پیاده‌سازی بهترین آرایش‌ها برای رسیدن به زیبایی نیازمند ابزارها و محصولات مختلفی است. کرم‌های صورت یکی از این محصولات بسیار مهم و ضروری هستند که باید در هنگام آرایش استفاده شوند.

آموزش خط چشم

کشیدن خط چشم زیبایی و جذابیت آرایش را چند برابر می‌کند. بسیاری از خانم‌ها هنگامی که به ارزش این بخش از آرایش پی می‌برند، برای یادگیری و انجام آن اقدام می‌کنند. این دسته از افراد قبل از هرکاری باید بدانند که انجام این کار با تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد.

سخن نهایی

یکی از مهم‌ترین دغدغه خانم‌ها داشتن یک آرایش زیبا و جذاب است. این دسته از افراد برای اینکه به هدف و خواسته خود برسند، ابتدا باید اطلاعات کافی درباره بخش‌های مختلف آرایش کسب کنند. برای داشتن یک آرایش زیبا، باید اطلاعات جامعی در حوزه آرایش و روش‌های انجام آن داشته باشید. مجله آرایشی و زیبایی دکتر فارمو یکی از بهترین منابعی است که تمامی بخش‌های آرایش را به طور کامل و با جزئیات مورد بررسی قرار داد. پس برای تجربه بهترین آرایش برای رسیدن به زیبایی، به سایت دکتر فارمو مراجعه کنید.

 به این مطلب امتیاز دهید:
(9 امتیاز , میانگین: 4.9 از 5)
بنر
بنر

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز
بهترین ایده ها