بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

احتمالا همه ما، از زمانی که برای اولین بار آرایش کردن را شروع کردیم، روش هایی را برای خودمان در نظر گرفتیم و به آن ها عادت کردیم. از تکان دادن ظرف ریمل گرفته تا نحوه زدن و انتخاب کرم پودر و انتخاب رنگ محصولات آرایشی و موارد بسیار دیگر که هر روز با آن ها سرو کار داریم. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که کدام کار شما درست و کدام غلط است؟ آیا عادت های غلط آرایشی شما باعث آسیب به پوست و مو یا خراب شدن آرایشتان داشته است؟ ما امروز در این مقاله از سوربان درباره این موضوع، یعنی اشتباهات آرایشی خانم ها صحبت می کنیم.

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

اشتباهات رایج آرایشی

اگر شما هم روش آرایش کردن اصولی را بلد نیستید و تمام کارهایی که می کنید از روی عادت و تقلید کردن از دیگران است، این مقاله را از دست ندهید. ما به شما می گوییم که کدام کار اشتباه است و روش درست انجام دادن آن چگونه است. با ما همراه باشید.

اصولا اشتباهات آرایشی و میکاپ، موارد ساده‌ای هستند که با اصلاح آن‌ها می‌توان تا حد زیادی کیفیت آرایشتان را بالا ببرید. اصلاح این موارد در بسیاری مواقع نیاز به مهارت زیادی ندارد و تنها با دانستن چند نکته ساده می‌توان آن‌ها را اجرایی نمود.

اشتباهات رایج آرایشی مربوط به قبل از آرایش

مواردی که باید قبل از شروع آرایش رعایت شود به اندازه مراحل میکاپ مهم و ضروری است. به طوری که داشتن پوستی آماده برای افزودن کرم‌پودر یا مواد دیگر آرایشی را می‌توان تا حدودی تعیین کننده کیفیت میکاپ بدانیم. به همین خاطر در ادامه این بخش ابتدا به سراغ اشتباهات آرایشی مربوط به قبل از آرایش می‌رویم.

۱. آماده نکردن پوست قبل از آرایش

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

زمانی که می خواهید شروع به آرایش کنید، اولین قدم این است که کرم پودر بزنید. درست است؟ خیر، کاملا اشتباه است. هنگام شروع روتین آرایشی خود، مهم است که ابتدا پوستتان را آماده کنید تا یک آرایش بی عیب و نقص داشته باشید.

نحوه آماده کردن پوست با توجه به نوع پوست هر کس متفاوت است. اما به طور کلی شستشوی کامل صورت و سپس هیدراته کردن آن با کرم های نرم کننده و آبرسان و استفاده از پرایمر بهترین روش برای داشتن یک پوست صاف و زیباتر شدن آرایشتان است.

برای این کار بهتر است از شوینده مخصوص پوست خود و یک نرم کننده متناسب با وضعیت پوستی خودتان استفاده کنید.

۲. توجه نکردن به نوع پوست

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

همان طور که می‌دانید داشتن پوستی خشک و پوسته پوسته شده و یا پوستی چرب و دارای تعریق، برای هیچکس خشنود نیست. پوست صورت، برای همه افراد الخصوص مردان بسیار مهم می‌باشد.

اگر شما بدون توجه به نوع پوست خود، صورتتان را آرایش کنید و خشکی پوست و یا چرب بودن پوستتان مشخص باشد، همسرتان را از خودتان دور می‌کنید.

علاوه بر پوست صورت، داشتن آرنج و پاشنه‌های خشک نیز بسیار ناخوشایند است. بنابراین اگر پوستی دارید که در نواحی مختلف خشک است، حتما برای رفع این مشکل، ژل‌های مرطوب کننده و یا مرطوب کننده‌های طبیعی را مصرف کنید.
همچنین اگر پوستی چرب دارید، حتما به پزشک مراجعه کرده و به او کمک این مشکل را برطرف کنید.

۳. آرایش کردن در محیط کم نور

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

یکی از اشتباهات آرایشی رایج، آرایش کردن در محیط کم نور است. حتما برای شما هم پیش آمده که در یک اتاق کم نور آرایش کرده اید و بیرون از منزل متوجه شده اید که چه اتفاقی برای صورتتان افتاده!

برای جلوگیری از این اتفاق، حتما نور محلی که آرایش می کنید را تنظیم کنید تا به طور دقیق بتوانید تمام جزئیات صورت خود را ببینید. اگر نور طبیعی ندارید، از نور LED سفید استفاده کنید که بیشتر شبیه به نور بیرون است.

۴. داشتن موهای زائد

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

یکی از مسائلی که همواره و در همه جا باید به آن دقت کنید، نداشتن موهای زائد است. این موضوع، هم برای آقایان و هم برای بانوان صدق می‌کند. آقایان سعی دارند تا همیشه موها و خط ریش مرتبی داشته باشند.

بانوان نیز همواره سعی دارند تا صورتی اصلاح شده و موهای مرتبی داشته باشند. بانوان پیش از شروع آرایش بهتر است تا صورت خود را اصلاح کنند؛ زیرا، مردان از داشتن موهای زائد الخصوص در صورت، بدشان می‌آید.

در واقع اگر صورتتان دارای مو باشد و از لوازم آرایش استفاده کنید، زیبایی شما کم شده و مردان از شما فراری خواهند شد.

۵. بی توجهی به تمیزی و سلامت دهان و دندان

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

زمانی که با شخصی صحبت می‌کنید و یا زمانی که می‌خندید، اولین چیزی که دیده می‌شود دندان‌های شماست. اگر دندان‌های زردی داشته باشید، اگر مقداری رژ به دندان‌هایتان مالیده شده باشد و غیره، باعث می‌شود تا شخص مقابل از شما فراری شود.

این مسئله هم برای بانوان و هم برای آقایان اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین، همیشه پیش از این که آرایش صورت را شروع کنید، حتما دندان‎های خود را مسواک بزنید.

شما همواره باید از زیبایی و سلامت دندان‌هایتان مطمئن شده و دهانی خوش بو داشته باشید.

اشتباهات رایج آرایشی مربوط به کرم ها

کرم‌ها پرمصرف‌ترین مواد آرایشی در پروسه میکاپ است. به طوری که ممکن است شما چندین مرتبه اقدام به تهیه مجدد کرم‌پودر یا خرید ضدآفتاب کنید، در حالی که هنوز هم از همان پالت سایه چندین سال پیش استفاده می‌کنید.
این کرم‌ها در موارد مختلفی از جمله تنظیم تناژ پوستی، زیرسازی و رفع ایرادات پوستی به کمک شما می‌آیند.

در موارد گسترده‌ای شاهد انجام اشتباهات آرایشی در مورد استفاده از این گونه ابزارهای آرایشی هستیم. به همین دلیل می‌خواهیم در ادامه به این موارد اشاره کنیم.

۱. عوض نکردن کرم پودر

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

ممکن است زمانی که جوان بودید یک کرم پودر معمولی و ارزان قیمت برای شما مناسب بوده باشد. اما فراموش نکنید که با افزایش سن، پوست شما رطوبت و چربی خود را از دست می دهد و خشک تر می شود.

بنابراین، دیگر نباید از کرم پودر مات و بدون چربی استفاده کنید. بلکه بهتر است آن را با یک کرم مرطوب تر یا یک موس عوض کنید تا رطوبت پوست شما را جبران کند.

۲. استفاده بیش از حد از کرم پودر

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

اغلب بانوان در آرایش خود، از کرم پودر استفاده می‌کنند. آن‌ها از کرم پودر برای افزایش زیبایی، یک دست کردن پوست صورت و پنهان کردن لکه‌ها و مشکلات پوستی کمک می‌گیرند.

شما عزیزان بهتر است تا این ماده را به مقدار کمی مصرف کنید. در غیر این صورت، پوست صورتتان بسیار زشت و زننده می‌شود علاوه بر عدم مصرف بیش از حد، به یاد داشته باشید که بهتر است تا از کرم پودری استفاده کنید که با رنگ پوستتان مطابقت داشته باشد.

۳. کنار گذاشتن کرم پودر

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

کرم پودر چیزی است که هرگز نباید به دلیل ساده سازی آرایش از آن صرف نظر کنید.
انتخاب مناسب رنگ کرم پودر بر اساس تناژ پوست می تواند بدرنگی و نواقص پوستی شما را بپوشاند و و درخشندگی جوانی خارق العاده ای به چهره شما بدهد. انتخاب رنگ مناسب با آزمون و خطا حاصل می شود. اما ارزشش را دارد.

۴. زدن کانسیلر زیاد

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

زدن کانسیلر بیش از اندازه یا استفاده از یک سایه نامناسب می تواند چین و چروک ها و خطوط روی صورت ما را بیشتر نشان دهد. در نهایت یک ظاهر کیکی و غیرطبیعی روی صورت ایجاد کند. برای جلوگیری از این امر، از کرم پودر یا کانسیلرهای غلیظ و سنگین خودداری کنید.

در عوض، محصولات مایع حاوی ذرات درخشان را انتخاب کنید که باعث می شود پوست شما بدون بار اضافه سالم و طبیعی به نظر برسد.

۵. زیاده روی در زدن رژ گونه

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

زمانی که تصمیم دارید در آرایش خود از رژ گونه استفاده کنید، به یاد داشته باشید که باید از یک براش بزرگ کمک بگیرید. براش کمک می‌کند تا رژ گونه به طور یکسان در صورت شما پخش شود.

همچنین، هرگز نباید رژ گونه را به مقدار زیاد مصرف کنید. در واقع، مقدار کمی از رژ گونه به چهره شما رنگ می‌بخشد و نیازی به زیاده روی نیست.

۶. استفاده نادرست از برنزر

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

برنزرها اغلب در هیاهوی استفاده از هایلایت، روشن کننده و پودرهای درخشنده از بین می روند. و گاهی نیز افراد بی تجربه بیش از اندازه از برنزر استفاده می کنند و در نهایت نارنجی تر از برنزه به نظر می رسند.

نکته مهمی که هنگام زدن برنزر و کانتور صورت باید به آن دقت کنید این است که نور خورشید روی کدام قسمت از صورت شما بازتاب بیشتری دارد. همان قسمت را مقداری برنزر بزنید تا حالت تابش نور خورشید به صورت شما را تقلید کند.

قسمت بالای استخوان گونه، کمی در اطراف خط مو و احتمالاً در اطراف خط فک. برای بهترین نتیجه، بهتر است از برنزر کرمی استفاده کنید تا بتواند به راحتی با سایر محصولات آرایشی شما ترکیب شود تا جلوه ای طبیعی داشته باشد.

اشتباهات آرایشی چشم ها و ابرو ها

چشم‌ها تاثیر زیادی در نمایش زیبایی آرایش شما دارند. توجه به اصول آرایش چشم می‌تواند در نهایت درخشش چشمان شما را دو چندان کند.

بنابراین در ادامه به بررسی اشتباهات رایج در آرایش چشم و ابرو میپردازیم.

۱. بیش از حد ریمل زدن و بیش از حد ریمل زدن به مژه های پایین

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

در زمان مصرف ریمل باید احتیاط کنید؛ زیرا، مژه‌ها هرگز نباید به یکدیگر بچسبند مژه‌های بسیار بلندی که بهم چسبیده‌اند و دارای ریمل فراوانی هستند، نه تنها باعث جذابیت و زیبایی نمی‌شوند، بلکه بسیار زشت و زننده هستند.

آیا به مژه های پایینی خود نیز به اندازه مژه های بالایی ریمل می زنید؟ این کار بسیار اشتباه است. زیرا آرایش غلیط مژه های پایینی توجه همه را به چین و چروک های زیر چشم جلب می کند.

یک لایه نازک از ریمل که فقط روی مژه های پایین را کاور کند کافی است و زیبایی چشم شما را تضمین می کند.

۲. استفاده بیش از حد از سایه چشم

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

اگر پوست شما صاف و بدون چین و چروک است، بهتر است تا سایه چشم را به میزان کم مصرف  کنید. اما اگر پوستی دارید که دارای چین و چروک است، بهتر است از سایه چشم استفاده نکنید.

هرگز برای افزایش زیبایی این لوازم آرایش را به مقدار زیاد و یا در رنگ‌های پر زرق و برق مصرف نکنید. زیرا، سایه چشم‌هایی که دارای زرق و برق هستند. زمانی که بیش از حد مصرف ‌شوند، باعث کاهش زیبایی شما می‌شوند.

۳. استفاده بیش از حد از خط چشم

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

استفاده از خط چشم به مقدار کم، باعث افزایش زیبایی می‌شود. اما مصرف بیش از حد خط چشم باعث می‌شود تا چشم‌ها زشت شوند.

همچنین سیاه کردن بیش از حد چشم‌ها که به آرایش چشم پاندایی معروف است، هم از نظر بانوان و هم از نظر آقایان بسیار زننده می‌باشد.

۴. استفاده نکردن از مداد و ریمل ابرو

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

ابرو یک عضو مهم در صورت است که زیبایی آن تاثیر مستقیمی بر زیبایی کل صورت دارد. اغلب اوقات بانوانی که ابروهای خود را به طور مکرر بر می‌دارند و یا رنگ می‌کنند، پس از گذشت مدتی ابروهایشان کم پشت می‌شوند.
این بانوان، برای افزایش زیبایی بهتر است تا از ریمل ابرو و یا مداد ابرو استفاده کنند و ابروهای خود را همان گونه رها نکنند. حتی برای پهن کردن ابرو نیز می‌توانید از این ابزار استفاده کنید.

اشتباهات رایج در آرایش لب ها

آرایش لب‌ها، جلوه نهایی میکاپ شما را رقم می‌زند، به همین خاطر اهمیت فراوانی دارد. شاید تا به حال برای شما نیز این اتفاق رخ داده که حتی با وجود آرایش غلیظ چشم‌ها، تغییرات زیادی در چهره احساس نمی‌کنید. اما در همان لحظه با آرایش لب متوجه تغییرات زیاد در چهره خود شده‌اید. بنابراین اهمیت این بخش از صورت نیز بر کسی پوشیده نمی‌ماند. در ادامه به اشتباهات آرایشی لب‌ها توجه داشته باشید.

۱. اهمیت ندادن به سلامت لب ها

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

با افزایش سن، لب های ما نازک می شوند و رنگ خود را از دست می دهند. بنابراین، پیشنهاد ما این است که هفته ای یکبار لب های خود را با یک اسکراب ملایم لایه برداری کنید. سپس از یک بالم لب مرطوب کننده استفاده کنید.

برای لایه برداری طبیعی از شکر قهوه ای یا جو دوسر استفاده کنید.

استفاده از رژ لب یا برق لب با رنگ روشن باعث ایجاد لب های پرتر و جوانتر می شود. سعی کنید از رنگ های نزدیک به رنگ طبیعی لب هایتان استفاده کنید تا پرتر و جوان تر به نظر برسید.

۲. خط لب پررنگ و خارج از حاشیه طبیعی لب

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

زدن خط لب به این دلیل است که لب و رنگ لب شما را مشخص کند، نه اینکه رنگ لب شما را دوبرابر کند.

اگر دوست دارید از خط لب برای پر کردن لب های خود استفاده کنید، همیشه آن را در مسیر انحنای طبیعی دهان خود بزنید. در این حالت ظاهر زیباتر و طبیعی تری خواهید داشت.

کشیدن خط لب با فاصله زیاد از انحنای طبیعی لب اشتباه بزرگی است که برخی انجام می دهند. نکته مهم دیگر هنگام کانتورینگ لب با خط لب این است که خطوط را محو کنید تا خط مشخصی دور لب های شما باقی نماند.

۳. استفاده از رژلب های براق و یا خیلی پررنگ

این اشتباهات آرایشی صورت و آرایش شما را نابود میکند.

همه ما می‌دانیم که رژ لب یکی از زیباترین لوازم آرایشی است که تقریبا تمامی بانوان از آن در آرایش خود استفاده می‌کنند. در واقع رژ لب کمک می‌کند تا زیبایی چهره دو چندان شود. اما گاهی اوقات افراد در مصرف این لوازم آرایشی زیاده روی می‌کنند.

به یاد داشته باشید که رژ لب‌های براق و یا خیلی پر رنگ، مناسب نیستند. زمانی که از آن‌ها استفاده کنید، آرایش صورتتان زننده خواهد شد.

از رنگ‌هایی استفاده کنید که زیبایی چهره‌تان را به بهترین حالت جلوه دهد. در این صورت می‌توانید شادابی چهره خود را دوچندان کنید. در این مسیر می‌توانید از رنگ‌هایی همچون قرمز، زرشکی، هلویی و کالباسی استفاده کنید.
البته توجه کنید که استفاده از این رنگ‌ها بستگی به علاقه خودتان دارد. همچنین مهمترین اصل در رابطه با این موضوع علاقه شما به زیبایی چهره طبیعی‌تان می‌باشد.به این مطلب امتیاز دهید:
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)

نظرات شما:

عناوین جذاب امروز