بنر
بنر
بنر
بنر
بنر
بنر

دنیای عجیبی‌ست؛ عده‌ای خود را تنها با گونه‌های برجسته و پر، زیبا می‌بینند و عده‌ای دیگر برای صورتی لاغر ، استخوانی و کشیده، به هر دری می‌زنند! همه این‌ها نشان از تفاوت سلایق انسان ها دارد و نوع نگرش آن‌ها به زیبایی. یکی چون شما، دلیل لاغری صورت را جستجو می‌کند و دیگری روش‌های پرشدن صورت. هر دو نظر محترم است و این میل به زیبایی، جذاب و ستودنی‌.

آن‌چه در این مقاله از سوربان به آن می‌پردازیم، موضوع لاغری صورت است. این موضوع را ابتدا با فرض بر این که موجب نگرانی شماست بررسی می‌کنیم و دلیل لاغری صورت را برمی‌شماریم. سپس به‌سراغ روش‌های نوین و نکات کاربردی برای درمان لاغری صورت می‌رویم و آن را از این دید که جزو جذابیت‌های شما برای زیباتر‌شدن است بررسی می‌کنیم.

چرا صورتم لاغره ؟! 8 دلیل عمده لاغری صورت + درمان لاغری صورت

با این‌که بسیاری از افراد، لاغر شدن صورت را نشانه ضعف و بیماری تلقی می‌کنند، باید گفت اکثر اوقات چنین نیست. لاغری صورت برای بعضی‌ها ارثیه‌ای محسوب می‌شود که نسل‌ به‌ نسل می‌چرخد و هیچ ارتباطی به ضعف یا بروز بیماری ندارد. مانند کسی که به‌طور ژنتیکی پاهای لاغرتری نسبت به سایر قسمت‌های بدن خود دارد و این چیزی از زیبایی و سلامت او کم نمی‌کند.

بیایید با هم دلایل بیشتری را برای لاغر شدن صورت بررسی کنیم و از همان ابتدا با ازبین‌بردن نگرانی‌های شما، لبخند را به صورت ماهتان برگردانیم.

دلایل اصلی عمده لاغری صورت

کاهش وزن یک فرآیند بسیار جذاب است. فرآیندی که با مکانیسم یکسان، می‌تواند نتایج متفاوتی داشته‌ باشد. همه به یک شکل وزن کم نمی‌کنند. با رژیم غذایی و ورزش، کمبود کالری ایجاد می‌شود و بدن برای تامین انرژی، به سراغ چربی‌های ذخیره‌شده می‌رود.

این‌که اولین هدف، چربی کدام ناحیه از بدن شما باشد، موضوعی‌ست که شما در آن نقشی ندارید. پس همین‌ لحظه به خودتان قول دهید که دیگر فریب تبلیغات زرد را نخورید و چربی‌سوزی شکم و پهلو یا هر قسمت خاص از بدن را برای همیشه فراموش کنید. چیزی به نام چربی‌سوزی موضعی نداریم و نخواهیم داشت!

در روند کاهش وزن ممکن است اولین اتفاق، لاغر شدن صورت شما باشد و بدن ترجیح دهد انرژی مورد نیاز را از چربی‌های زیبای گونه‌هایتان تامین کند. سخت نگیرید، لبخند بزنید و اجازه دهید کارش را انجام دهد؛ آن‌چه مهم است، کاهش توده‎های چربی بدن شماست. این‌که شروع از کدام قسمت باشد چه اهمیتی دارد؟

۱. رژیم غذایی اشتباه و لاغری صورت

چرا صورتم لاغره ؟! 8 دلیل عمده لاغری صورت + درمان لاغری صورت

کاهش وزن باعث کاهش چربی‌های زیر پوست و لاغر شدن صورت می‌شود. حال اگر این کاهش وزن با رژیم غذایی اشتباه اتفاق بیفتد، مشکل کاهش کلاژن هم به آن اضافه می‌شود و می‌تواند صورت شما را پیر و خسته نشان دهد.

برای داشتن پوستی جوان و شاداب، رژیم‌های غذایی نادرست را کنار بگذارید و برای کاهش وزن به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید. از لاغری صورت در روزهای کاهش وزن نهراسید و صبورانه با مراقبت‌های پوستی، طراوت و زیبایی را به صورتتان برگردانید.

۲. افزایش سن و لاغر شدن صورت

افزایش سن، شایع‌ترین دلیل لاغری صورت است. در فرآیند پیری، بدن تغییرات زیادی را تجربه می‌کند. یکی از آن‌ها کم‌شدن حجم چربی صورت است. کاهش تولید کلاژن اتفاق دیگری‌ست که با افزایش سن رخ می‌دهد و موجب لاغری صورت می‌شود.

کلاژن یک پروتئین است که بیشتر در قسمت پوست و استخوان تولید می‌شود و باعث بازسازی و تقویت این اندام‌ها می‌شود. کاهش تولید کلاژن، خاصیت ارتجاعی و حجیم‌بودن پوست را کم می‌کند و با ایجاد چین‌وچروک و افتادگی پوست، شادابی و جوانی را از آن می‌گیرد.

به‌ گفته محققان، در سنین بالای ۶۵ سال، کاهش بافت استخوانی و تحلیل ماهیچه‌های صورت از دیگر عواملی محسوب می‌شوند که در کنار کاهش تولید کلاژن و چربی پوست، بر لاغری صورت تاثیرگذارند.

۳. نور خورشید و تاثیر آن در لاغری صورت

چرا صورتم لاغره ؟! 8 دلیل عمده لاغری صورت + درمان لاغری صورت

قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش خورشید می‌تواند چین‌‌وچروک، لکه‌های قهوه‌ای و حتی احتمال سرطان پوست را افزایش دهد. اما این‌ها تنها مشکلات ناشی از نور خورشید نیستند.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه فرابنفش خورشید منجر به تولید الاستین غیرطبیعی می‌شود، کلاژن را کاهش می‌دهد و به سلول‌های کلاژن سالم آسیب می‌رساند. هنگامی که اشعه UV به اپیدرم نفوذ می‌کند، تجزیه کلاژن و الاستین را سرعت می‌بخشد و کاهش این دو با کاهش چربی زیر پوست به لاغری صورت منجر می‌شود. تاثیر نور خورشید را بر لاغر شدن صورت دست کم نگیرید و استفاده از ضد‌آفتاب را به یک عادت تبدیل کنید.

۴. ورزش کردن بیش از حد ؛ از دلایل اصلی لاغری صورت

تمرینات سنگین ورزشی می‌تواند دلیل داشتن صورتی استخوانی و لاغر باشد. ورزش‌های سنگین با افزایش چربی‌سوزی در بدن باعث لاغر شدن صورت و کاهش حجم چربی آن می‌شود.

۵. تغییرات هورمونی و لاغری صورت

چرا صورتم لاغره ؟! 8 دلیل عمده لاغری صورت + درمان لاغری صورت

استروژن یک هورمون زنانه است که به تنظیم و توزیع میزان چربی در بدن و صورت شما کمک می‌کند.

وقتی سطح این هورمون در بدن شما پایین است یا با افزایش سن کاهش پیدا می‌کند، چربی‌سوزی و لاغری صورت اتفاق می‌افتد.

۶. سیگار کشیدن و لاغری صورت

مصرف سیگار را می‌توان شایع‌ترین دلیل لاغری صورت برشمرد؛ عاملی که می‌تواند تاثیر قابل‌ توجهی بر عملکرد و ظاهر پوست داشته باشد. در افراد سیگاری، سطح ویتامینC  به‌طور قابل توجهی کمتر از افراد غیرسیگاری‌ست. کاهش مقدار ویتامین C، می‌تواند منجر به نازک‌شدن لایه‌های پوست، کاهش کلاژن، الاستین و توده عضلانی شود.

وقتی فردی سیگار مصرف می‌کند، عوامل محافظتی را که ویتامین C برای نرم، قوی و الاستیک نگه‌داشتن پوست به ارمغان می‌آورد، تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد. این فرایند به لاغر شدن صورت و پیری پوست منجر می‌شود.

۷. استرس ؛ دلایل اصلی لاغری صورت

چرا صورتم لاغره ؟! 8 دلیل عمده لاغری صورت + درمان لاغری صورت

استرس و فشار عصبی می‌تواند تهدیدی برای سلامت کلی شما باشد. استرس مزمن باعث اختلال در سیستم‌ قلبی-عروقی، تنفسی، ایمنی، تولید مثل و خواب می‌شود. سطح بالای هورمون استرس (کورتیزول) در بدن شما باعث کاهش وزن و خستگی شدید می‌شود که در اکثر مواقع به شکل لاغری صورت نمایان می‌شود.

۸. دلیل اصلی لاغری صورت ؛ انواع بیماری ها

دلیل لاغری صورت شما به احتمال خیلی زیاد یکی از علل گفته‌شده در قسمت بالاست؛ پس نگران نباشید و برای اطمینان خاطر به پزشک مراجعه کنید. لاغر شدن صورت به‌شکل ناگهانی اگر ناشی از دلایل گفته‌شده نباشد، می‌تواند به دلیل بیماری‌هایی مانند لوپوس، اختلالات تیروئید و سیستم ایمنی، آرتریت روماتوئید یا عفونت‌های ویروسی اتفاق بیفتد.

هیچ‌یک از این بیماری‌ها خطرناک و غیرقابل درمان نیستند. لذا از لاغر شدن صورت نهراسید و در زمانه‌ای که داشتن زاویه در فک و صورت استخوانی، دلیلی بر شیک‌بودن است، بهترین بهره را از صورت خود ببرید و شاد باشید.

درمان لاغری صورت ؛ چطور صورت لاغر را چاق کنیم؟

برای درمان لاغری صورت کافی‌ست نگاهی به لیست دلیل لاغری صورت بیندازید و با حذف یکی از آن دلایل، قدم اول را بردارید. کارهای ساده‌ای وجود دارد که می‌توانید در خانه انجام دهید و از لاغر شدن صورت جلوگیری کنید.

درمان های خانگی لاغری صورت

دو کار اساسی اما بسیار ساده که بیش از هر درمان تخصصی دیگر می‌تواند تاثیرگذار باشد. اولی داشتن یک رژیم غذایی متعادل با کالری کافی  و دومی استفاده مرتب از ضدآفتاب متناسب با پوست شماست. مرطوب نگه‌داشتن منظم پوست صورت به کمک مرطوب‌کننده‌های خانگی مانند روغن زیتون و روغن نارگیل هم در داشتن صورتی با ظاهر پرتر بسیار موثر است.

با این‌که ژنتیک شما نقش مهمی در حالت چهره و چاقی یا لاغری صورت شما بازی می‌کند، نمی‌توان نقش مهم عادات سالم را در کاهش روند پیری و لاغر شدن صورت، نادیده گرفت. مهم‌ترین عادت‌ها عبارتند از:

چرا صورتم لاغره ؟! 8 دلیل عمده لاغری صورت + درمان لاغری صورت

  • داشتن رژیم غذایی متعادل با تمرکز بر مصرف غذاهای سالم و کامل
  • ورزش منظم
  • اجتناب از ورزش بیش از حد و کاهش وزن شدید
  • استفاده منظم از ضد آفتاب
  • نوشیدن آب فراوان
  • مرطوب نگه‌داشتن منظم پوست
  • داشتن خواب کافی
  • ترک سیگار

درمان های پزشکی لاغری صورت

امروزه به لطف پیشرفت علم و روش‌های نوین پزشکی، داشتن صورتی تپل و هم‌چون ماه قصه‌های هزار و یک شب، دیگر آرزو نیست. حتی شما که صورت لاغر را به ارث برده‌اید، با تزریق کمی چربی می‌توانید به قرص قمر تبدیل شوید و دلبری کنید. در ادامه سه روش نوین برای درمان لاغری صورت و افزایش حجم آن را بررسی می‌کنیم.

۱. پروتز گونه

گویی داشتن گونه‌های برجسته در کنار بینی عروسکی و سربالا، محبوب‌ترین ترکیب میان خانم‌های امروزی‌ست که به لطف متخصصان زیبایی، میسر شده است. این‌که تا چه اندازه درست است یا بی‌خطر، بماند برای فرصتی دیگر. پروتز گونه روشی برای درمان لاغری صورت است که در آن کاشت گونه به روش مارلاپلاستی انجام می‌شود. این روش، علاوه‌بر اصلاح فرم استخوان‌های قسمت گونه، ظاهر چشم را هم بهبود می‌بخشد.

۲. تزریق چربی

چرا صورتم لاغره ؟! 8 دلیل عمده لاغری صورت + درمان لاغری صورت

یکی از محبوب‌ترین روش‌های درمان لاغری صورت است. در این روش، چربی از قسمت شکم یا ران شما خارج و با سوزن مخصوص به صورت شما تزریق می‌شود تا صورتی پر و پوستی شفاف‌تر داشته باشید. این روش ماندگاری بالاتر و عوارض کمتری نسبت به متدهای درمانی دیگر دارد.

۳. تزریق ژل

سریع‌ترین روش درمان لاغری صورت است که کوتاه‌ترین دوران نقاهت را دارد. تزریق ژل به لطف بی‌حسی موضعی و بدون احساس درد، طی ۱۵ دقیقه انجام می‌شود. این روش، مناسب کسانی‌ست که قصد دارند به‌شکلی دائمی، صورت لاغرشان را درمان کنند.

کلام آخر

در این مقاله از لاغری صورت گفتیم و مهم‌ترین دلایل لاغر شدن را بررسی کردیم. به شما اطمینان دادیم که درصورت بروز ناگهانی آن، جای نگرانی وجود ندارد و ناشی از بیماری‌های قابل‌درمان است.

آن‌چه مطالعات و پژهش‌ها نشان می‌دهند، تاثیر شگفت‌انگیز سبک زندگی بر جزئیات بدن ماست. تاثیر خواب، ورزش، آرامش و نوشیدن آب بر زیبایی ما چنان است که با کمی تفکر درمی‌یابیم برای زیبایی و سلامت، کافی‌ست با طبیعت آشتی کنیم.

به صلح درونی برسیم و با مراقبت از اعضای بدن، از آن‌ها سپاس‌گزاری کنیم. نتیجه این صلح درونی و مراقبت، در چهره ما تجلی می‌یابد و زیبایی و جذابیتی خلق می‌کند که فراتر از معیارهای زیبایی عصر حاضر است.

صورت لاغر یا تپل خود را با تمام نقص‌هایش بپذیرید و دوست بدارید. آن‌چه این جسم در مسیر زندگی به شما می‌بخشد، بسیار باارزش‌تر از تایید سنجه‌های موجود در کلینیک‌ها و سالن‌های زیبایی‌ست.به این مطلب امتیاز دهید:
(6 امتیاز , میانگین: 4.0 از 5)

نظرات شما: